تکنولوژی

متا از شما می خواهد که در واقعیت مجازی کار کنید. این چیست

بدون پا شناور می شوی و نمی دانی ساعت چند است. بر روی لپ تاپ خود با مسئولیت خود یادداشت برداری کنید.

متا پلتفرم شرکت روشن کرده است که می خواهد با فناوری واقعیت مجازی وارد دنیای تجارت شود. بنابراین من این فرض را صبح سه شنبه آزمایش کردم و از طریق هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 به کنفرانس توسعه دهندگان Connect شرکت پیوستم.

این کنفرانس در اپلیکیشن Horizon Worlds این شرکت برگزار شد، که این شرکت اعلام کرد به زودی با پیشنهادات بهره‌وری شرکت‌های بزرگ از Microsoft، Adobe، Accenture و Zoom همراه خواهد شد. آواتارهای دیجیتالی که شبیه نسخه‌های کارتونی ما هستند، به جز بدون پا (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح خواهیم داد)، به فایل‌های PDF، اسناد Word، اتاق‌های شکست و جلسات تخته سفید دسترسی خواهند داشت.

این یک تعدیل خواهد بود و برای جلب نظر من بیش از چند ابزار آشنا لازم است.

پیوستن به این رویداد به سادگی دانلود یک لینک ویدیویی نبود. من باید وارد برنامه Horizon Worlds شرکت می‌شدم، دنیای مجازی که در آن افراد می‌توانند تجربیات کوچک خود را بسازند و به آنها بپیوندند، و کنفرانس Connect را از صف رویداد من راه‌اندازی کنم. یک صفحه بارگیری آبی روشن با علامت “هشدار” چشمک زن، آواتار من را به راهرویی منتهی به یک حیاط مجازی وسیع، با چندین ساختمان مرتفع، فضای سبز و آب نما با آرم متا که به آرامی می چرخد، پرتاب کرد.

برای کسانی که بازی های ویدیویی می دانند، من دنیا را به Roblox یا Sims نزدیک تر می کنم. طرح‌های ساده و کم‌توجه، پیمایش را آسان کرده است. می‌توانستم بفهمم که آواتار من چه زمانی دارد از پله‌ها بالا می‌رود – یا شناور است. صداهای طبیعت، آب جوشان و مکالمه های خفه کننده تعداد انگشت شماری از کاربران اطرافم باعث شد احساس کنم آنجا هستم. اما آسمان تاریک نه ساعت و نه زمان را نشان داد. بوی قهوه واقعی من تنها یادآوری من بود که روز کاری شروع می شود.

مطلب پیشنهادی:  سریع‌ترین بادهای خورشیدی در سال‌های اخیر، طوفان خورشیدی وحشتناکی را بر روی زمین ایجاد می‌کند. بیشتر انتظار می رود

تابلویی مرا در سراسر حیاط به سمت سخنرانی اصلی مارک زاکربرگ هدایت کرد، بنابراین دو جوی استیک را فشار دادم – به خاطر تجربه‌ام به عنوان یک گیمر معمولی – برای مانور دادن در اطراف فواره، بالا رفتن از پله‌ها و نسخه Horizon از یک آمفی‌تئاتر فراجهانی. من انتظار نداشتم که مجبور شوم به مراسم “پیاده روی” بروم، حدود یک دقیقه تاخیر داشتم، اما متوجه تابلویی شدم که نشان می داد 1200 نفر از قبل آنجا بودند.

من انتظار نداشتم که برای تنظیم بخش های مختلف ارائه مجبور به راه رفتن باشم. شروع کردم به تصور اینکه یک شرکت‌کننده معمولی که هدست می‌پوشد ممکن است چه احساسی داشته باشد، در حالی که در تلاش برای پیدا کردن کنترلر دستی خود پس از تنظیم آن برای تایپ در اواسط جلسه است.

بعد از اینکه نمی توانم همزمان هدفون را بگیرم و بنویسم وحشت کردم. ظاهرا راهی وجود دارد که هدست را طوری تنظیم کنید که از طریق دوربین‌های کوچک روی دستگاه، دنیای اطراف شما را ببیند. نمی‌دانستم چگونه این را فعال کنم و از سوراخ بینی‌ام چشمک می‌زدم تا روی صفحه‌کلیدم کلیک کنم، کنترل‌کننده‌ام را بردارم و Slack یا Twitter را روی لپ‌تاپم در دنیای واقعی بلند کنم.

در ابتدا مشاهده ارائه در این محیط غیر ضروری به نظر می رسید. اجراکنندگان متا از طریق ویدیوی از پیش ضبط شده ظاهر شدند و محصولات مختلف را در پوست واقعی خود اعلام کردند. آواتارم را به پایین فرود آوردم تا آنها را بهتر ببینم. برخی از لمس‌های عجیب و غریب به طور انحصاری در VR در دسترس بودند، مانند شخصیت‌های بازی ویدیویی شناور خارج از صفحه یا معماری زیبایی‌شناسی هزاره.

مطلب پیشنهادی:  پاکستان پرداخت های خارج از کشور برای بازی های آنلاین و سایر برنامه ها را به حالت تعلیق درآورد

به نظر می رسد تگ رویداد VR هنوز در حال انجام است. مجبور شدم حرکت کنم تا به طور تصادفی نشنوم چند نفر از افراد حاضر در اتاقم که در طول سخنرانی ها صحبت می کنند و یک مرد فقیر با بینی گرفتگی بی وقفه آن را بو می کند و می دمد.

سپس آواتار کاملاً جدید زاکربرگ با ژاکت خاکستری، شلوار جین آبی تنگ و کفش‌های ورزشی که در زندگی واقعی می‌پوشد، روی صحنه ظاهر شد. او آنچه را که می خواستند بشنوند به مخاطبان مجازی خود گفت: به زودی پا خواهند گرفت. پیام یک ضربه بود. همه آواتارها روی صحنه شناور شدند تا جشن بگیرند و توسط یک نرده مجازی مانند کنسرت سیمز آویزان شده بودند (حتی در متاورس، زاکربرگ از امنیت برخوردار است). برخی از شکلک‌های شکلک‌هایی با انگشت شست به هوا پرتاب کردند.

بعد همه چیز تمام شد. برای خبرنگاری مثل من، پایان یک رویداد “شخصی” پایان کار ما نیست و من قصد داشتم با برخی از حاضران مصاحبه کنم. اما زمانی که مردم به زندگی واقعی خود یا دنیای مجازی دیگر بازگشتند، برای آن کلیدهای خاموش به اندازه کافی سریع نبودم. حیاط خالی بود. و صورتم درد گرفت

PC Mag هدست Quest 2 را 17.7 اونس (1.1 پوند) قرار می دهد. حتی پس از تنظیم و تنظیم بندها، این وزن روی صورتم کشیده شد و آرایشم را خراب کرد و قانون ضد پیری را که هرگز پوست را نکشید شکست. پس از نوشتن این مطلب، کیف آرایشم را برای روتوش بیرون آوردم و به این فکر کردم که چند نفر از افرادی که در متا روی واقعیت مجازی کار می کنند هر روز آرایش می کنند. روز سه‌شنبه، این شرکت اعلام کرد که آواتارهای واقعی‌تری در راه است، اما من هنوز هم می‌خواهم نسخه‌ای بی‌نقص از خودم را در دنیای واقعی ارائه کنم که هدست خارج شود.

مطلب پیشنهادی:  با افزایش محبوبیت ChatGPT، قانونگذاران ایالات متحده علاقه مند شده اند

بر اساس دو یادداشت داخلی Meta گزارش شده توسط Verge، متا خود تلاش می کند تا کارکنان خود را حداقل یک بار در هفته از Horizons استفاده کنند. مجموعه‌ای از ابزارهایی که امروزه به متاورس او می‌آیند، برخی از محبوب‌ترین ابزارها در دنیای شرکت‌ها، به وضوح تلاشی برای دادن دلیلی به مردم برای حضور در آنجا هستند. اما برای من، هدفونم را از 9 تا 5 کنار می گذارم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا