تکنولوژی

متا به دلیل اعتیادش به شبکه های اجتماعی توسط شهرستان محل سکونتش مورد شکایت قرار گرفته است

متا پلتفرم شرکت توسط هیئت مدیره مدرسه در محله اصلی شرکت به اتهام اعتیاد دانش آموزان به پلتفرم های رسانه های اجتماعی و کمک به یک بحران سلامت روان شکایت کرد.

هیئت آموزشی شهرستان سن متئو، شرکت مادر فیس‌بوک و اینستاگرام را به شکایتی که در 13 مارس علیه سایر غول‌های رسانه‌های اجتماعی از جمله گوگل، تیک تاک و اسنپ ارائه کرده بود، اضافه کرد. دفتر مرکزی متا در منلو پارک، کالیفرنیا، حدود چهار مایل از محله شهرستان در شهر ردوود فاصله دارد.

این شکایت شبیه به اولین شکایت در نوع خود است که در ماه ژانویه توسط یکی از مدارس دولتی سیاتل تنظیم شد که ادعا می‌کرد این شرکت‌ها پلتفرم‌های خود را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که اعتیادآور باشد و محتوای مضر را به نوجوانان ارائه دهد. چندین منطقه مدرسه دیگر در مناطقی از فلوریدا تا آریزونا نیز مانند ده ها جوان و والدین آنها شکایت کرده اند.

وقتی پیمایش متوقف نمی شود: پرونده های رسانه های اجتماعی در حال انباشته شدن هستند

طبق این شکایت، هیئت آموزشی سن متئو می‌گوید «منابع بی‌سابقه‌ای» را به کودکان آسیب دیده از زمان بیش از حد نمایشگر اختصاص می‌دهد، و پول را از اهداف آموزشی سنتی برای رسیدگی به مشکلات روان‌شناختی که «هیچ مشابه تاریخی ندارند»، از جمله افزایش نرخ خودکشی، منحرف می‌کند.

آنتیگون دیویس، رئیس ایمنی جهانی متا، گفت که این شرکت می‌خواهد نوجوانان به صورت آنلاین ایمن باشند و بیش از 30 ابزار ایمنی برای کودکان و خانواده‌ها از جمله نظارت و فناوری تأیید سن ارائه می‌کند.

دیویس در بیانیه‌ای گفت: «ما به‌طور خودکار حساب‌های نوجوانان را هنگام پیوستن به اینستاگرام خصوصی می‌کنیم و اعلان‌هایی را ارسال می‌کنیم که آنها را تشویق می‌کند تا به طور منظم استراحت کنند. ما به محتوایی که خودکشی، آسیب رساندن به خود یا اختلالات خوردن را ترویج می‌کند، اجازه نمی‌دهیم و از محتوایی که حذف می‌کنیم یا روی آن اقدام می‌کنیم، بیش از 99 درصد آن را قبل از گزارش به ما شناسایی می‌کنیم.»

مطلب پیشنهادی:  تاریخی! ناسا یکی از بزرگترین دهانه های منظومه شمسی را ثبت کرده است

مارک زاکربرگ، مدیر عامل میلیاردر متا، در گذشته از اصلاح مدارس حمایت کرده است، از جمله کمک 120 میلیون دلاری به مدارس منطقه خلیج سانفرانسیسکو نزدیک به یک دهه پیش. اما شکایت 116 صفحه‌ای فیس‌بوک و اینستاگرام را مزاحم عمومی می‌نامد و متا و سایر شرکت‌ها را به دزدی، سهل انگاری فاحش، توطئه و رقابت ناعادلانه متهم می‌کند.

بر اساس این کت و شلوار، “هدف نهایی این است که جوانان را به مشارکت و ماندن در پلتفرم ها تا زمانی که ممکن است برسانند، زیرا این بدان معناست که آنها می توانند تبلیغات بیشتری بفروشند.” شرکت‌ها «یاد گرفته‌اند که این امر با ارائه یک جریان بی‌پایان از پایین‌ترین مخرج مشترک که تحریک‌آمیزترین و سمی‌ترین محتوایی است که می‌توانند از پس آن برآیند، به بهترین وجه به دست می‌آید».

مسائل مربوط به اعتیاد به رسانه های اجتماعی در جلسه استماع کنگره در روز پنجشنبه برجسته شد، جایی که شو چو، مدیر اجرایی TikTok سعی کرد از تلاش قانونگذاران آمریکایی و دولت بایدن برای وادار کردن شرکت مادر چینی این شرکت، ByteDance Ltd.، برای فروش سهام شما عقب نشینی کند. تقسیم یا مسدود کردن آن در ایالات متحده است.

این جلسه با حضور والدین پسر 16 ساله ای برگزار شد که پس از استفاده از TikTok خودکشی کرد. این زوج از ByteDance شکایت کرده اند و ادعا می کنند که TikTok بیش از 1000 ویدیوی مربوط به خودکشی، ناامیدی و خودآزاری را برای پسرشان ارسال کرده است.

پرونده مربوط به شورای آموزش شهرستان سن متئو علیه YouTube LLC، 23-cv-01108، دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا (اوکلند) است.

مطلب پیشنهادی:  گرامر برای گفتار؟ فقط Poised را بررسی کنید، یک مربی ارتباطی عالی که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا