کامپیوتر

مرسدس بنز کنترل صوتی ChatGPT را در خودروهای خود معرفی کرد

چت ربات مجهز به هوش مصنوعی که امسال طوفان جهان را به خود اختصاص داد، به تدریج راه خود را به بخش های مختلف زندگی ما از جمله اتومبیل های ما باز می کند.

مرسدس بنز اخیراً اعلام کرد که ChatGPT را در کنترل صوتی خودروهای خود به عنوان بخشی از طرحی برای ایجاد دستیار صوتی Hey Mercedes خود “حتی شهودی تر” می کند.

فضای داخلی خودروی مرسدس بنز.
مرسدس بنز

یک برنامه بتا برای ویژگی جدید به تازگی در ایالات متحده برای حدود یک میلیون خودروی مرسدس مجهز به سیستم اطلاعات سرگرمی MBUX آغاز شده است.

این خودروساز آلمانی گفت که مشتریان می‌توانند آن را از طریق برنامه Mercedes me یا مستقیماً از ماشین با استفاده از فرمان صوتی راه‌اندازی کنند: «هی مرسدس، من می‌خواهم به برنامه بتا ملحق شوم» که به‌روزرسانی هوایی را آغاز می‌کند.

دستیار صوتی مرسدس بنز MBUX اکنون با تنظیم ChatGPT برای تکمیل سیستم کنترل صوتی موجود، رانندگان و مسافران را قادر می‌سازد تا به‌روزرسانی‌های ورزشی و آب‌وهوا را دریافت کنند، به سؤالات پاسخ دهند و حتی خانه‌های هوشمند خود را کنترل کنند.

مرسدس ادعا می کند که ChatGPT “به طور قابل توجهی درک زبان طبیعی را بهبود می بخشد و موضوعاتی را که می تواند به آنها پاسخ دهد گسترش می دهد” و افزود: “به زودی، شرکت کنندگانی که از دستیار صوتی جزئیات مربوط به مقصد خود را می پرسند، دستور غذای جدیدی برای شام پیشنهاد می کنند یا به یک سوال پیچیده پاسخ می دهند. پاسخ جامع تری دریافت خواهد کرد.»

این شرکت خودروسازی گفت که معرفی ChatGPT در خودروهایش با همکاری مایکروسافت، که سرمایه‌گذار بزرگ در OpenAI، شرکت سازنده ChatGPT است، امکان‌پذیر شد.

مطلب پیشنهادی:  مانیتور گیمینگ OLED جدید ال‌جی نرخ تازه‌سازی ۲۴۰ هرتز را ارائه می‌کند

از نظر حریم خصوصی، مرسدس گفت که داده‌های فرمان صوتی یک فرد جمع‌آوری و در ابر هوشمند مرسدس بنز ذخیره می‌شود، جایی که ناشناس و تجزیه و تحلیل می‌شود.

مرسدس در بیانیه ای اعلام کرد: «ادغام ChatGPT با مایکروسافت در محیط ابری کنترل شده ما نقطه عطفی در راه ما برای تبدیل خودروهایمان به مرکز زندگی دیجیتالی مشتریانمان است. «برنامه بتا ما ویژگی‌های موجود Hey Mercedes مانند درخواست‌های ناوبری، درخواست‌های آب و هوا و موارد دیگر را با قابلیت‌های ChatGPT افزایش می‌دهد. به این ترتیب، ما قصد داریم گفتگوها را با گفتگوهای طبیعی و سؤالات بعدی ادامه دهیم.»

دستیارهای صوتی داخل خودرو راهی مفید برای دریافت اطلاعات بدون نیاز به برداشتن چشم از جاده به رانندگان ارائه می دهند. ما امیدواریم که ChatGPT بتواند به ارتقای فناوری به سطح دیگری کمک کند و به رانندگان کمک کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را به موقع‌تر دریافت کنند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا