تکنولوژی

مسابقه ربات چت AI: ChatGPT در مقابل ChatSonic در مقابل Google Bard در مقابل Ernie Bot

هوش مصنوعی (AI) در چند سال گذشته شاهد رشد انفجاری بوده است. تقریباً بر هر بخش از کشاورزی، بهداشت و آموزش گرفته تا صنایع تأثیر گذاشته است. قبل از اینکه بپرسید، نه، این Skynet از The Terminator نیست. از سیستم‌های خودکار مانند تسلا FSD و روبات‌های همراه پیشگام مانند Miko، EMO و Cozmo، به نظر می‌رسد که همه در حال پریدن از هوش مصنوعی هستند. همچنین به نظر می رسد که چت ربات های مجهز به هوش مصنوعی به کاربران کمک می کنند تا کارهایی مانند شرکت در گفتگوها، ایجاد حجم زیادی از محتوا و حتی تولید کوکتل های جدید را انجام دهند! فناوری پشت این چت ربات های هوش مصنوعی چیست؟ هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی مولد چیست؟

هوش مصنوعی مولد، هوش مصنوعی است که می تواند محتوای جدیدی مانند متن، تصویر، صدا و غیره تولید کند. یک پایگاه داده موجود را مطالعه می کند و الگوهایی را برای تولید محتوای جدید و منحصر به فرد می آموزد. مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی با نام مدل‌های زبان بزرگ (LLM) نیز شناخته می‌شوند. آنها از الگوریتم های خاصی برای پردازش زبان طبیعی و تبدیل آن به منطق استفاده می کنند که سپس به هوش مصنوعی داده می شود.

در حالی که ChatGPT محبوب ترین چت ربات تولید کننده هوش مصنوعی در حال حاضر است، چندین جایگزین وجود دارد که به روشی مشابه عمل می کنند، مانند Google Bard، ChatSonic و Ernie.

ChatGPT

ChatGPT یک مدل هوش مصنوعی مولد مبتنی بر معماری GPT (ترانسفورماتور از پیش آموزش دیده) است که برنامه را با مقدار زیادی از داده های متنی تغذیه می کند تا به هوش مصنوعی کمک کند تا تفاوت های ظریف زبان انسانی را بیاموزد. می‌توانید هر سؤالی را از ChatGPT بپرسید (تا زمانی که موضوعی را قبل از سال 2021 پوشش دهد) و پاسخی پیدا می‌کند که با توجه به مشخصات درخواست شما تنظیم می‌شود. آموزش مبتنی بر GPT به این معنی است که می‌تواند تفاوت‌های ظریف یک سؤال را حتی زمانی که به زبان ساده انسانی ارائه می‌شود، درک کند. علاوه بر این، اعلان‌های قبلی را نیز به خاطر می‌آورد و زمانی که برای یک جلسه طولانی استفاده می‌شود، با کاربر سازگار می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  نتایج Paytm Q1FY24: EBITDA قبل از ESOP به 84 کرون روپیه افزایش یافت

گوگل بارد

Google Bard مبتنی بر زبان و قابلیت‌های مکالمه نسل بعدی این شرکت است که توسط مدل زبان برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) ارائه می‌شود. Google Bard می‌تواند پاسخ‌های متفاوتی را ایجاد کند، حتی از درخواست‌ها و سؤالات یکسان یا مشابه. پس از اینکه کاربر یک درخواست را ارائه کرد، Bard از زمینه در اعلان و تعامل با کاربر برای نوشتن چندین نسخه از یک پاسخ استفاده می کند. سپس ربات چت هوش مصنوعی پاسخ های خود را در برابر پارامترهای ایمنی از پیش تعریف شده طبقه بندی و بررسی می کند. اگر کاربر بخواهد پاسخ یا مجموعه‌ای از پاسخ‌های متفاوت را ببیند، می‌تواند از بارد بخواهد پاسخ جدیدی ایجاد کند. بنابراین، Google Bard باید برای همکاری خلاقانه، مانند تولید کد برای یک برنامه یا نوشتن شرح عکس، استفاده شود.

چت سونیک

ChatSonic یکی دیگر از ربات‌های گفتگوی هوش مصنوعی است که از محدودیت‌های ChatGPT بهره می‌برد. برخلاف مدل هوش مصنوعی مولد OpenAI، ChatSonic می‌تواند اطلاعات به‌روز را با گزینه «شامل داده‌های اخیر از Google» تولید کند. فن‌آوری‌هایی مانند GPT-4، انتشار پایدار، DALL-E، پردازش زبان طبیعی (NLP) و یادگیری ماشین (ML) در ChatSonic گنجانده شده‌اند که به چت ربات هوش مصنوعی این امکان را می‌دهد تا درخواست‌ها را بپذیرد و پاسخ‌ها را تولید کند. کاربران همچنین می توانند نوع شخصیت را انتخاب کنند، حافظه را فعال کنند و موارد دیگر مانند یک شخص واقعی به نظر برسند!

ارنی بات

Ernie که مخفف عبارت Enhanced Representation از طریق ادغام دانش است، یک ربات گفتگوی هوش مصنوعی است که توسط شرکت چینی Baidu توسعه یافته است. در حال حاضر این پاسخ چین به ChatGPT OpenAI است. این مبتنی بر مدل داخلی زبان بزرگ (LLM) Ernie 3.0-Titan و مدل نسل گفتگوی از پیش آموزش دیده (PLATO) است. برخلاف ChatGPT، Ernie قابلیت‌های چندوجهی را ارائه می‌دهد، به این معنی که کاربران می‌توانند با سرویس هوش مصنوعی با متون و تصاویر در هر دو درخواست و پاسخ تعامل داشته باشند.

مطلب پیشنهادی:  این مقام می گوید، سیستم های ایمنی آتش نشانی فاکسلینک تامین کننده اپل عمدتاً دارای نقص هستند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا