تکنولوژی

مکرون برنامه هوش مصنوعی فرانسوی را در ملاقات با متا، گوگل اجرا می کند

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه با کارشناسان هوش مصنوعی شرکت متا پلتفرمز دیدار کرد. و گوگل از شرکت آلفابت، در میان دیگران، در مورد نقش فرانسه در تحقیقات و مقررات هوش مصنوعی بحث می کنند.

به گفته افراد آشنا، مکرون در نشستی در کاخ الیزه با برونو لومر، وزیر دارایی و ژان نوئل بارو، وزیر فناوری دیجیتال، از کارشناسانی از جمله یان لکون، دانشمند ارشد هوش مصنوعی متا و جوئل بارال، مدیر مهندسی در Google Research شنید. موضوع، سوال، که مایل به ناشناس ماندن، جلسه خصوصی است.

به گفته مردم، میهمانان در مورد وضعیت فرانسه در مسابقه جهانی هوش مصنوعی، تأثیرات مثبت و منفی این فناوری بر جامعه و مقررات آتی اروپایی موسوم به قانون هوش مصنوعی صحبت کردند. دفتر ماکرون به درخواستی برای اظهار نظر درباره نشست روز پنجشنبه پاسخی نداد.

در حالی که مکرون بیشتر به دنبال شنیدن سخنان مهمانان بود، شرکت کنندگان متوجه شدند که رئیس جمهور فرانسه می خواهد نقشی کلیدی در مقررات اروپایی و جهانی هوش مصنوعی ایفا کند. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا نیز علاقه خود را برای تأثیرگذاری بر مقررات ابراز کرده است و استراتژی ماکرون تشدید بیشتر رقابت بین لندن و پاریس برای تبدیل شدن به مقصدی برای همه چیزهای فناوری، نوآوری و سرمایه گذاری خطرپذیر است.

به گفته افراد آشنا، انتظار می رود که مکرون هفته آینده در کنفرانس فناوری VivaTech پاریس که در 14 ژوئن آغاز می شود، برنامه فرانسه در مورد هوش مصنوعی مولد را ارائه کند. به گفته مردم، وی هفته آینده همچنین قرار است در مورد حاکمیت اقتصادی کشور صحبت کند و با نمایندگان یک کارخانه تولید دارو و یک شرکت کفش کتانی پیشرفته قبل از سخنرانی در مراسمی در مورد چگونگی کاهش ردپای کربن هواپیماها دیدار کند.

مطلب پیشنهادی:  گلدمن ساکس می گوید که رهبری Paytm در پرداخت های آفلاین می تواند درآمد اجاره دستگاه را افزایش دهد

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا نیز در کنفرانس VivaTech شرکت خواهد کرد. ماه گذشته، ماسک پس از دیدار با مکرون در پاریس گفت که مطمئن است تسلا در آینده سرمایه گذاری قابل توجهی در فرانسه انجام خواهد داد.

مکرون قصد دارد ماسک را متقاعد کند که فرانسه بهترین مرکز برای خودروهای الکتریکی است

در این نشست در الیزه، آنتوان بوردز، معاون شرکت دفاعی اروپایی هلسینگ نیز حضور داشت. آرتور منش، دانشمند سابق DeepMind و یکی از بنیانگذاران Mistral AI، یک رقیب فرانسوی بالقوه OpenAI. Laurent Daudet، یکی از مدیران اجرایی LightOn؛ و چارلز گورینتین، یکی از بنیانگذاران بیمه یونیکورن آلن.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا