تکنولوژی

ناسا در مورد یک سیارک که برای برخورد نزدیک با زمین در 26 آگوست پیش می رود هشدار می دهد

ناسا هشدار داده است که سیارکی به نام سیارک 2022 QP4 به سمت زمین در حال حرکت است و فردا، 26 آگوست، یک برخورد نزدیک اتفاق می افتد. این چیزی است که ما می دانیم.

سیارک دیگری به زمین نزدیک می شود چندین هفته از پروازهای مکرر سیارک گذشته است و هنوز سیارکی دیگر در آستانه عبور از نزدیکی زمین است. ناسا هشدار داده است که یک سیارک 40 فوتی به نام سیارک 2022 QP4 به سمت زمین در حرکت است و فقط چند میلیون کیلومتر از این سیاره غافل خواهد شد. آگوست ماه پر از سیارک هایی بود که از نزدیک در اطراف سیاره غوغا می کردند.

سیارک 2022 QP4 فقط در 26 آگوست زمین را از دست خواهد داد

ناسا هشدار داده است که سیارک 2022 QP4 به سمت زمین در حال حرکت است، اما فردا، 26 آگوست، ساعت 21:45 UTC از کنار سیاره عبور خواهد کرد. این سیارک با سرعت خیره کننده 27648 کیلومتر در ساعت در حال حرکت است. این سیارک فردا در فاصله 1.4 میلیون کیلومتری نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. سیارک 2022 QP4 تقریباً به بزرگی یک اتوبوس در عرض تقریباً 40 فوت است.

طبق skylive.com، سیارک 2022 QP4 تقریباً 1065 روز طول می کشد تا به دور خورشید بچرخد. این تقریباً سه برابر روزهایی است که زمین برای گردش در یک مدار طول می کشد.

مطلب پیشنهادی:  پخش آنلاین رایگان امتیاز کریکت ENG vs NZ LIVE: بازی امروز جام جهانی Blockbuster T20 را تماشا کنید

اگرچه این سیارک با زمین برخورد نمی‌کند و به سلامت از سیاره عبور می‌کند، اما به دلیل نزدیکی که از کنار زمین عبور می‌کند، همچنان توسط دفتر هماهنگی دفاع سیاره‌ای ناسا در زمره «شیء بالقوه خطرناک» طبقه‌بندی می‌شود.

ماموریت DART ناسا برای اولین آزمایش خود آماده است

اگر یک سیارک مستقیماً به سمت زمین حرکت کند، ناسا اکنون می تواند از سیاره محافظت کند تا از یک فاجعه جهانی جلوگیری کند. ماموریت DART ناسا که در نوامبر 2021 پرتاب شد، آماده برخورد با سیارک هدف خود دیمورفوس در 26 سپتامبر است. این آزمایش به دانشمندان کمک می کند تا دانش بیشتری در مورد آنچه که هنگام برخورد یک کشتی با یک صخره فضایی اتفاق می افتد به دست آورند. اگر یک سیارک واقعی تهدید به سقوط به زمین شود، از این دانش استفاده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا