تکنولوژی

ناسا فاش کرد سیارکی به اندازه یک هواپیما از نزدیک زمین عبور می کند. سرعت، اندازه و موارد دیگر را بررسی کنید

ناسا با استفاده از فناوری پیشرفته خود، سیارکی را روشن کرده است که انتظار می رود امروز، 13 فوریه از کنار زمین عبور کند. این یکی از بسیاری از سنگ‌های فضایی است که از کنار آن به پرواز در می‌آیند و برخی در هفته‌های اخیر قبلاً از کنار سیاره عبور کرده‌اند. در حالی که این سیارک‌ها می‌توانند گاهی حتی از ماه نیز به زمین نزدیک‌تر شوند، اما بیشتر آنها هیچ تهدیدی ندارند و نسبتاً ایمن می‌گذرند. با این حال، آژانس‌های فضایی به نظارت بر مدارهای خود برای سناریوهای احتمالی برخورد ادامه می‌دهند. امروز همه چیز را در مورد برخورد نزدیک سیارک بیاموزید.

سیارک 2024 CB1: جزئیات

انتظار می رود سیارک 2024 CB1 تنها با فاصله 1.4 میلیون کیلومتری و با سرعت 63174 کیلومتر در ساعت از زمین بگذرد که تقریباً به سرعت شاتل فضایی است! توجه به این نکته ضروری است که اگرچه به دلیل فاصله ترانزیت نزدیک، سیارک نزدیک به زمین نامیده شده است، انتظار نمی رود که واقعاً بر این سیاره تأثیر بگذارد.

این سیارک متعلق به گروه آپولو از سیارک‌های نزدیک به زمین است که صخره‌های فضایی با محورهای نیمه بزرگ‌تر از زمین هستند. نام این سیارک ها از سیارک غول پیکر آپولو در سال 1862 گرفته شده است که توسط ستاره شناس آلمانی کارل راینموث در دهه 1930 کشف شد.

سیارک چقدر بزرگ است؟

ناسا سیارک 2024 CB1 را به عنوان یک سیارک بالقوه خطرناک معرفی نکرده است. فقط اجرام آسمانی بزرگتر از 492 فوت که از فاصله نزدیکتر از 7.5 میلیون کیلومتر از زمین عبور می کنند، چنین تعیین شده اند، و سیارک 2024 CB1 یکی از این الزامات را برآورده نمی کند. از نظر اندازه، سیارک 2024 CB1 تقریباً 160 فوت عرض دارد که آن را تقریباً به اندازه یک هواپیما می کند!

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ پس از مشاهده نشت داده‌های ChatGPT، کارمندان خود را از استفاده از هوش مصنوعی منع می‌کند

به گفته ناسا، این اولین نزدیک شدن نزدیک سیارک 2024 CB1 به زمین نخواهد بود. اولین بار در 28 ژانویه 1905 به این سیاره نزدیک شد، زمانی که از فاصله تقریباً 51 میلیون کیلومتری عبور کرد. پس از امروز، بار دیگر در 10 ژوئیه 2025 در فاصله تقریباً 62 میلیون کیلومتری از کنار زمین عبور خواهد کرد.

اخبار برتر امروز را بیشتر بخوانید:

مراقب تله اشتراک باشید! بیش از نیمی از کاربران بررسی‌شده هنگام خرید برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای دیگر از طریق فروشگاه‌های اپلیکیشن موبایل خود با تله‌های اشتراک، هزینه‌های پنهان و سایر الگوهای مشکوک مواجه شده‌اند. برخی از جزئیات جالب در این مقاله. اینجا را ببینید.

ماشین های خودران شارژ می شوند! این مدیر عامل همه چیز را برای مردم در جاده ها خراب می کند. همه چیز را اینجا ببینید.

خبر خوب برای اپل! اپل در سال 2023 و همچنین در سه ماهه دسامبر با 25 درصد در صدر بازار رایانه های شخصی تبلت در هند قرار گرفت. شرکت تحقیقات بازار CyberMedia Research گفت که سامسونگ با 23 درصد سهم بازار در سال 2023 در جایگاه دوم قرار داشت. همه چیز در مورد آن را اینجا بخوانید.

یک چیز دیگر! ما اکنون در کانال های واتس اپ هستیم! ما را در آنجا دنبال کنید تا هیچ به روز رسانی دنیای فناوری را از دست ندهید. برای دنبال کردن کانال واتساپ HT Tech کلیک کنید اینجا برای پیوستن به هم اکنون!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا