تکنولوژی

ناسا هشدار داد! سیارکی به اندازه یک هواپیما که امروز به سمت زمین پرواز می کند

سیارک ها در صورت برخورد با سطح زمین، خطر بالقوه ای برای سیاره ایجاد می کنند. ناسا برای کشف سیارک‌های خارج از کمربند سیارک‌ها و کشف ناشناخته‌ها، مأموریت فضایی لوسی را در اختیار دارد. ناسا فضاپیمای لوسی خود را در 16 اکتبر 2021 از مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب کرد. به گفته ناسا، این اولین ماموریت فضایی ناسا برای مطالعه تروجان ها است، گروهی از سیارک ها که در دو گروه به دور خورشید می چرخند. این برای جستجوی سیارک های تروجان در میلیون ها کیلومتری زمین طراحی شده است. ناسا همچنین از تلسکوپ های دیگر خود مانند NEOWISE، Pan-STARRS، Catalina Sky Survey و سایر تلسکوپ ها برای مطالعه سیارک ها استفاده می کند.

با استفاده از این تلسکوپ‌های فضایی و زمینی، ناسا فاش کرد که امروز یک سیارک به سمت زمین می‌چرخد و این یک سیارک بزرگ است.

جزئیات سیارک 2023 BY4

سیارک بالقوه خطرناک که سیارک 2023 BY4 نام دارد، در حال حاضر با سرعت خیره کننده 38716 کیلومتر در ساعت در راه زمین است و انتظار می رود امروز، 2 فوریه، سیاره را از دست بدهد. به گفته ناسا، این ماهواره در فاصله 4.9 میلیون کیلومتری نزدیکترین فاصله خود را به زمین خواهد داشت. دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای ناسا هشدار داد که سیارک 2023 BY4 عظیم است زیرا تقریباً 130 فوت عرض دارد و به اندازه یک هواپیما است.

برخورد سیارک در کانادا

در میان تمام پروازهای سیارکی، ناسا فاش کرد که یک سیارک در نوامبر گذشته به زمین برخورد کرده است. به نظر می رسد این سیارک توسط همه تلسکوپ ها نادیده گرفته شده است و تنها چند ساعت قبل از برخورد کشف شده است!

مطلب پیشنهادی:  کشف گرانیت در ماه! آب هم؟

ناسا فاش کرد که یک سیارک کوچک آسمان را هنگام پرواز بر فراز جنوب انتاریوی کانادا در روز شنبه 19 نوامبر روشن کرد. به طور تکان دهنده، این سیارک 3 فوتی تنها 3.5 ساعت قبل از برخورد کشف شد! به گفته ناسا، سیارک احتمالاً با ورود به جو سیاره سوخته و شهاب سنگ های کوچک را بر فراز سواحل جنوبی دریاچه انتاریو پراکنده کرده است.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا