کامپیوتر

نوار وظیفه ویندوز 11 به روز رسانی مهم جدیدی دریافت می کند

مایکروسافت در حال کار بر روی تجربه‌های جدیدی برای ویندوز است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد پین کردن برنامه‌های شخص ثالث و همچنین فعال کردن پین کردن به نوار وظیفه را فعال کنند.

مایکروسافت اخیراً جزئیات این ویژگی های آینده را در یک پست وبلاگی اعلام کرده است. این تلاش برند برای جهانی کردن فرآیند پین کردن در تمام برنامه‌های کاربردی مورد استفاده در ویندوز است. در عمل، این شبیه به نحوه عملکرد پین کردن در مرورگر Edge خواهد بود، به طوری که کاربران ویندوز 11 توسط Action Center از درخواست پین نوار وظیفه از برنامه مورد نظر مطلع می شوند.

مایکروسافت گفت این بهینه سازی ویندوز به توسعه دهندگان امکان می دهد از پلتفرم باز ما استفاده کنند.

این شرکت با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای کشف این پشتیبانی از ویندوز برای برنامه های شخص ثالث، سه تعهد را در نظر گرفته است.

  • ما مطمئن خواهیم شد که افرادی که از ویندوز استفاده می کنند، پین ها و تنظیمات پیش فرض خود را کنترل می کنند.
  • ما یک روش رایج پشتیبانی شده برای توسعه دهندگان برنامه ارائه خواهیم داد تا بتوانند برنامه خود را پیش فرض کنند یا برنامه خود را به نوار وظیفه پین ​​کنند. این به کاربران یک تجربه ثابت را در همه برنامه ها ارائه می دهد.
  • برنامه‌های مایکروسافت از همان روش‌های پین کردن پشتیبانی شده و تنظیمات پیش‌فرض استفاده می‌کنند.

مایکروسافت یک «URI پیوند عمیق برنامه» را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد که برای گسترش پشتیبانی از پین کردن به برنامه های خارج از اکوسیستم ویندوز لازم است. Windows Insiders در Dev Channel نیز در ماه‌های آینده به‌روزرسانی‌های این ویژگی‌ها را دریافت خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  950 دلار در این لپ تاپ بازی Alienware با RTX 3070 صرفه جویی کنید

مایکروسافت در حال آزمایش بسیاری از ویژگی‌های نوار وظیفه ویندوز 11 است، از جمله آزمایش نوار جستجوی نوار وظیفه در Windows 11 Insider Preview (Build 25158) و سرریز نوار وظیفه در Windows 11 Insider Preview Build 25163. این ویژگی‌ها در نهایت در نسخه نهایی ویندوز ظاهر نشدند. 11، که در اواخر سال 2022 منتشر شد. با این حال، کسانی که بخشی از کانال توسعه دهندگان Windows Insiders بودند، اولین نگاهی به برخی از ایده های جالب مایکروسافت داشتند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا