کامپیوتر

هوآوی می گوید پس از غلبه بر چندین محدودیت ایالات متحده، تجارت به حالت عادی باز می گردد

شرکت فناوری هواوی سومین سه ماهه متوالی رشد خود را گزارش کرد و پس از غلبه بر محدودیت های متعدد ایالات متحده در سال جاری، از بازگشت به حالت عادی خبر داد.

بر اساس محاسبات بلومبرگ بر اساس ارقام سالانه، پس از بهره برداری از جریان های درآمدی جدید از حوزه هایی مانند خودروهای هوشمند و خدمات ابری، فروش این شرکت در سه ماهه دسامبر 7.2 درصد افزایش یافت و به 191 میلیارد یوان (تقریباً 227820 کرور روپیه) رسید. این شرکت مستقر در شنژن گفت که فروش در سال 2022 به 636.9 میلیارد یوان (تقریباً 759520 کرور روپیه) رسیده است که نسبت به سال گذشته افزایش اندکی داشته است.

هوآوی پس از اینکه محدودیت‌های صادرات فناوری ایالات متحده باعث از بین رفتن کسب و کار گوشی‌های هوشمند آن – برای مدت کوتاهی بزرگ‌ترین در جهان – شد و فروش تجهیزات پیشرفته در بازارهای توسعه‌یافته را محدود کرد، تلاش کرده است تا بازارها و مشاغل جدیدی را باز کند. از جمله این محدودیت‌های تجاری، ممنوعیت تولید تراشه‌های قراردادی برای تولید نیمه‌رساناهای طراحی شده توسط هوآوی است که عملاً کسب‌وکار طراحی HiSilicon آن را فلج می‌کند.

اریک ژو، رئیس دوره‌ای، در پیام سالانه سال نو به کارکنان درباره عدم قطعیت اقتصاد کلان در سال 2023 هشدار داد، اگرچه او به تغییر شدید سیاست چین در مورد کووید اشاره نکرد. این درباره چهره نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات ناشی از افزایش بعدی عفونت‌ها بر اقتصاد ایجاد کرده است.

اما شو گفت که تقاضای بلندمدت برای فناوری دست نخورده باقی مانده است. او مشخص نکرد که این شرکت چگونه می‌تواند بر محدودیت‌های صادراتی غلبه کند، اما هوآوی بخش زیادی از سه سال گذشته را صرف توسعه، تحقیق و منبع‌یابی جایگزین‌های قطعات آمریکایی کرده است.

مطلب پیشنهادی:  جدیدترین ابزار در زرادخانه هکرها: ماشین حساب مایکروسافت

«در سال 2022، ما با موفقیت از رژیم بحران خارج شدیم. سو گفت: محدودیت‌ها در ایالات متحده اکنون به حالت عادی جدید ما تبدیل شده‌اند و ما به حالت عادی بازگشته‌ایم. “محیط کلان ممکن است مملو از عدم قطعیت باشد، اما چیزی که می توانیم از آن مطمئن باشیم این است که دیجیتالی کردن و کربن زدایی راه رو به جلو است و فرصت های آینده در اینجاست.”

هوآوی همچنین با فروش پتنت، خدمات فناوری و تجهیزات بی سیم به مشتریان جدید از خودروسازان گرفته تا معادن زغال سنگ و پارک های صنعتی، به دنبال منابع درآمدی جایگزین بوده است. این شرکت شروع به دریافت حق امتیاز از بزرگترین برندهای گوشی هوشمند جهان از جمله اپل و سامسونگ کرد.

به گفته آلن فن، مدیر IP جهانی این شرکت، این شرکت چینی امسال بیش از 20 قرارداد مجوز ثبت اختراع را امضا کرده است که شامل گوشی های هوشمند، وسایل نقلیه متصل، شبکه ها و اینترنت اشیا می شود.

سو نوشت: «ما توانستیم سرمان را بالاتر از آب نگه داریم زیرا با هم جنگیدیم و متحد بودیم. 2023 اولین سالی است که با محدودیت‌های خارجی همچنان به کار خود باز می‌گردیم.»

© 2022 بلومبرگ LP


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا