تکنولوژی

هکر Motley Fool Stock-Pick به تقلب 3 میلیون دلاری اقرار کرد

مردی اعتراف کرده است که با دسترسی غیرقانونی به سهام در وب سایت مالی شخصی Motley Fool حداقل 3.5 میلیون دلار درآمد داشته است.

مردی از آیداهو که به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات کار می کرد، اعتراف کرد که با دسترسی غیرقانونی به سهام وب سایت مالی شخصی Motley Fool قبل از انتشار، حداقل 3.5 میلیون دلار درآمد داشته است.

دیوید استون، یک توسعه‌دهنده وب آزاد از Nampa، آیداهو، روز جمعه به دلیل تقلب در اوراق بهادار در نیویورک در برابر قاضی منطقه ایالات متحده مری کی ویسکوسیل به عنوان بخشی از معامله با دادستان‌های فدرال اعتراف کرد و قرار است در 14 فوریه محکوم شود. دادستان ها گفتند که استون با دسترسی از راه دور به سیستم های رایانه ای آنها، از کسب و کارهای کوچک پشتیبانی فناوری اطلاعات را فراهم می کند.

استون، 37 ساله، در ماه مه متهم به دسترسی غیرمجاز به سیستم کامپیوتری Motley Fool و بررسی توصیه‌های این گروه قبل از اعلام آن‌ها به مشترکان پرداخت شد. دادستان ها در بیانیه ای گفتند، سپس آنها را معامله می کرد، گاهی اوقات از قراردادهای اختیار معامله استفاده می کرد که فقط در صورت افزایش سهام در عرض یک هفته پرداخت می شد، و همچنین اطلاعات را چندین بار بین ژانویه 2021 و مارس 2022 با شخص دیگری که بیش از 2.7 میلیون دلار انجام داد به اشتراک گذاشت.

اگرچه دادستان ها مشاور سرمایه گذاری یا انعام را شناسایی نکردند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده یک شکایت مدنی پشت سر هم علیه استون تنظیم کرد که یکی از دوستانش به نام جان دی. رابسون سابقه کیفری ندارد. SEC گفت که این دو در طرحی مشارکت داشتند که از نوامبر 2020 بیش از 12 میلیون دلار سود غیرقانونی به همراه داشت.

مطلب پیشنهادی:  دوربین‌های تشخیص چهره «اورولی» اکنون در فروشگاه‌های بریتانیا

در میان ده‌ها شرکت پیشنهادی که استون و رابسون سهام آنها را بر اساس هک‌ها معامله کردند، آمازون بود. com Inc.، Lululemon Athletica Inc.، Peloton Interactive Inc.، Airbnb Inc. و Coinbase Global Inc.، با توجه به SEC.

دادستان ها موافقت کردند که استون با 46 تا 57 ماه حبس بر اساس دستورالعمل های احکام فدرال و جریمه 20000 تا 5 میلیون دلاری مواجه است.

این پرونده ایالات متحده علیه استون، 22-cr-510، دادگاه منطقه ای ایالات متحده، ناحیه جنوبی نیویورک (منهتن) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا