کامپیوتر

واحد سایبری جدید برای تشدید مبارزه با هکرهای مورد حمایت دولت


وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) با درک تهدید فزاینده حملات سایبری آسیب‌رسان توسط هکرهای مورد حمایت کشورهای خارجی متخاصم، روز سه‌شنبه از ایجاد بخش امنیت سایبری امنیت ملی – همچنین به نام NatSec Cyber ​​- در بخش امنیت ملی خود خبر داد. NSD).

هکرهای فعال از کشورهایی مانند چین، روسیه و کره شمالی به دنبال ایجاد اختلال در طیف گسترده ای از بخش ها، سرقت اسرار دولتی و تجاری، جاسوسی از اهداف و افزایش درآمد از طریق اخاذی هستند. چنین فعالیت‌های مجرمانه مدت‌هاست که نگرانی برای کسانی که بر امنیت ملی ایالات متحده نظارت می‌کنند، بوده است و واحد جدید وزارت دادگستری با هدف بهبود اثربخشی برخورد با عملیات مجرمان است.

متیو جی. اولسن، دستیار دادستان کل از NSD DOJ در بیانیه ای در روز سه شنبه گفت: «NatSec Cyber ​​قدرت و ساختار سازمانی مورد نیاز ما را برای ایفای نقش های کلیدی این بخش در این عرصه به ما می دهد.

اولسن افزود که بخش جدید به NSD اجازه می‌دهد تا “مقیاس و سرعت کمپین‌ها را برای اخلال و محاکمه بازیگران تهدید دولت ملت، مجرمان سایبری تحت حمایت دولت، پولشویی‌های مرتبط و سایر تهدیدات سایبری برای امنیت ملی افزایش دهد.”

او همچنین خاطرنشان کرد که به دلیل ماهیت بسیار پیچیده تهدیدات سایبری، NatSec Cyber ​​به عنوان یک انکوباتور برای کارهای تحقیقاتی فشرده و پیچیده خاص عمل خواهد کرد.

وزارت دادگستری گفت که بخش جدید سایبری همچنین باید تلاش های مشترک با شرکای مهمی مانند واحد جرایم رایانه ای و مالکیت معنوی بخش جنایی و بخش سایبری اف بی آی را افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی:  این نقص امنیتی Wi-Fi به هواپیماهای بدون سرنشین اجازه می دهد تا شما را از طریق دیوارها ردیابی کنند

وزارت دادگستری آمریکا شاهد موفقیت‌های اخیر در تلاش برای سرکوب مجرمان سایبری بوده است، از جمله اختلال در یک عملیات بدافزار طولانی مدت در ماه مه که به جاسوسان روسی اجازه داد تا اطلاعات حساس حداقل 50 کشور، از جمله دولت‌های عضو ناسا، روزنامه‌نگاران و روزنامه‌نگاران برجسته را رهگیری کنند. اهداف دیگری که مورد توجه دولت روسیه هستند.

و در ماه ژانویه، وزارت دادگستری فاش کرد که FBI با موفقیت باند بدنام باج‌افزار Hive را که مسئول حملات متعدد در سراسر جهان بود که بیمارستان‌ها، مدارس، شرکت‌های مالی و زیرساخت‌های حیاتی را هدف قرار می‌داد، متلاشی کرد.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا