تکنولوژی

وحشتناک! حداکثر خورشیدی ممکن است امسال وارد شود. طوفان های خورشیدی زمین شدیدتر می شوند

بسیاری از ستاره شناسان از افزایش ناگهانی فعالیت خورشیدی از ابتدای سال جاری شگفت زده شدند. ما شاهد تعداد زیادی شعله های خورشیدی از جمله شعله های متعدد کلاس X بوده ایم، حتی شاهد برخورد طوفان های ژئومغناطیسی کلاس G4 به زمین بوده ایم و بادهای خورشیدی بسیار سریع در حال حرکت هستند. این غیرعادی بود زیرا اوج چرخه کنونی خورشیدی 25 در اواسط سال 2025 محاسبه شد، و با توجه به آن استاندارد، بسیاری می ترسیدند که این حداکثر خورشیدی می تواند یکی از شدیدترین های ثبت شده باشد. با این حال، یک مطالعه جدید اکنون ادعا می کند که اوج ممکن است در اوایل امسال رخ دهد. این بدان معناست که طوفان های خورشیدی بسیار شدیدتر می شوند.

طبق گزارش SpaceWeather.com، گروهی از فیزیکدانان خورشیدی تحقیقات خود را در شماره ژانویه ۲۰۲۳ مجله Frontiers in Astronomy and Space Sciences منتشر کردند. این مطالعه بر اساس کار محققان حول یک مفهوم نسبتاً جدید در فیزیک خورشیدی به نام رویداد پایانی استوار است. بر اساس این مطالعه، اوج چرخه خورشیدی 25، که به عنوان حداکثر خورشیدی نیز شناخته می شود، می تواند تا اواخر سال 2023 یا اواسط سال 2024 رخ دهد.

با رسیدن حداکثر خورشیدی به زودی، طوفان های خورشیدی شدید خواهند شد

طبق گفته SpaceWeather، «رویداد پایانی» یک مفهوم نسبتاً جدید در فیزیک خورشیدی است. این یک دوره زمانی در خورشید است که کمتر از یک ماه است، زمانی که میدان‌های مغناطیسی یک چرخه خورشیدی ناگهان می‌میرند (آنها به پایان می‌رسند) و به میدان‌های مغناطیسی چرخه خورشیدی بعدی اجازه می‌دهند تا کنترل شوند.

مطلب پیشنهادی:  بزرگترین ناشر آلمان هشدار می دهد که هوش مصنوعی می تواند "جایگزین" روزنامه نگاری شود

تیم محققان بسیاری از چرخه های خورشیدی را برای درک بهتر رویداد خاتمه مطالعه کردند و کشف آنها شگفت آور بود. آنها دریافتند که با دانستن زمان دقیق یک رویداد پایانی، می توان زمان رویداد بعدی را پیدا کرد. «آخرین کار ما به رویداد پایانی بین چرخه خورشیدی 24 و چرخه خورشیدی 25 در اواسط دسامبر اشاره دارد. 2021. این اندازه و تاریخ حداکثر خورشیدی بعدی را به ما می گوید.

اما این برای ما چه معنایی دارد؟ اساساً، این بدان معناست که زمان افزایش فعالیت خورشیدی با فاصله بسیار زیادی کوتاه می‌شود، و این بدان معناست که سال 2023 می‌تواند سالی باشد که شاهد طوفان‌های خورشیدی وحشتناکی باشیم که می‌توانند به ماهواره‌ها آسیب بزنند، بله شبکه‌های تلفن همراه، GPS و خدمات اینترنت را مختل می‌کنند. ، باعث خرابی شبکه برق و حتی تحت تأثیر قرار دادن الکترونیک زمینی می شود.

در حال حاضر، طوفان خورشیدی چه امروز و چه فردا انتظار نمی رود. اما با وجود لکه های خورشیدی متعدد در سمت رو به زمین خورشید، همه چیز می تواند به سرعت تغییر کند.

نقش ماهواره DSCOVR در پایش آب و هوای خورشیدی

NOAA با استفاده از ماهواره DSCOVR خود که در سال 2016 عملیاتی شد، طوفان های خورشیدی و رفتار خورشید را رصد می کند. سپس داده های بازیابی شده از طریق مرکز پیش بینی آب و هوای فضایی منتشر می شود و تجزیه و تحلیل نهایی آماده می شود. اندازه گیری های مختلفی از دما، سرعت، چگالی، درجه جهت گیری و فرکانس ذرات خورشیدی انجام می شود.

مطلب پیشنهادی:  CoinShares در حال توسعه یک ربات توییتر برای ردیابی قیمت های "عادلانه" NFT است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا