گجت

پکن از هند می خواهد پس از طرح تهدید شیائومی با شرکت های چینی منصفانه رفتار کند

پس از اینکه شرکت شیائومی اعلام کرد مدیران این شرکت در حین بازجویی در مورد نقل و انتقالات غیرقانونی پول با تهدیدهای خشونت آمیز مواجه شده اند، چین روز دوشنبه از هند خواست تا اطمینان حاصل کند که شرکت های چینی فعال در هند مورد تبعیض قرار نمی گیرند.

رویترز روز شنبه گزارش داد که شیائومی، بزرگترین فروشنده گوشی های هوشمند هند، تهدید ادعایی مقامات اداره اجرای جرایم مالی را در یک پرونده قضایی تشریح کرده است.

ریاست اجرای تعزیرات این اتهامات را نادرست تعریف کرده است.

در اواخر آوریل، 725 میلیون دلار (تقریباً 5600 کرور روپیه) در حساب های بانکی شیائومی در هند کشف و ضبط کرد و گفت که این شرکت انتقال غیرقانونی پول به خارج از کشور را “تحت پوشش” پرداخت حق امتیاز انجام داده است.

شیائومی تخلفات را رد می‌کند و می‌گوید تمام پرداخت‌های حق امتیازش قانونی است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سوالی درباره شکایت حقوقی شیائومی گفت که پکن قاطعانه از حقوق و منافع شرکت های چینی محافظت می کند.

ژائو لیجیان، سخنگوی این کشور در یک نشست خبری گفت: چین امیدوار است که هند یک محیط تجاری منصفانه، عادلانه و بدون تبعیض را برای شرکت های چینی با سرمایه گذاری و عملیات در هند فراهم کند، تحقیقات را مطابق با قانون انجام دهد و اعتماد سرمایه گذاران بین المللی را افزایش دهد. پکن.

نه اداره اجرایی و نه سخنگویان دولت و نه شیائومی که 24 درصد سهم بازار گوشی های هوشمند چین و حدود 1500 کارمند در آنجا دارد، بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

مطلب پیشنهادی:  ساعت هوشمند فایر بولت ویژنری با 100 حالت ورزشی، راه اندازی تماس بلوتوث در هند: جزئیات

بسیاری از شرکت‌های چینی پس از درگیری بین سربازان در مرز این کشورها در سال 2020، برای انجام تجارت در هند با مشکل مواجه شده‌اند. دولت به نگرانی‌های امنیتی اشاره کرده است و از آن زمان بیش از 300 اپلیکیشن چینی را ممنوع کرده است – از جمله TikTok – و هنجارها را برای شرکت‌های چینی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند، تشدید کرده است. کشور.

هفته گذشته، دادگاه رسیدگی به حساب‌های شیائومی را به تعویق انداخت تا در تاریخ 12 مه جلسه رسیدگی شود.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا