کامپیوتر

چین مدعی است که قانون تراشه و علم ایالات متحده تجارت بین‌المللی را مختل می‌کند و زنجیره‌های تامین نیمه‌رساناهای جهانی را مخدوش می‌کند

روز چهارشنبه، چین از قانون ایالات متحده برای ترویج تولید تراشه های پردازنده در ایالات متحده و کاهش وابستگی به تامین کنندگان آسیایی به عنوان تهدیدی برای تجارت و حمله به تجارت چینی انتقاد کرد. این قانون که این هفته توسط رئیس جمهور جو بایدن امضا شد، وعده 52 میلیارد دلاری (تقریباً 411300 کرور روپیه) کمک های بلاعوض و سایر کمک ها را به سرمایه گذاران در کارخانه های تولید تراشه در ایالات متحده می دهد. این شرکت تا حدی به هشدارهایی پاسخ می دهد که در صورت حمله چین به تایوان، که 90 درصد تراشه های رده بالا را تشکیل می دهد، ممکن است عرضه مختل شود. حزب حاکم کمونیست چین مدعی است این جزیره خودگردان بخشی از قلمرو این کشور است.

وانگ ونبین، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: این اقدام “تجارت بین المللی را مختل می کند و زنجیره تامین نیمه هادی های جهانی را مخدوش می کند.” چین به شدت با این موضوع مخالف است.»

وانگ بدون ذکر جزئیات گفت: بخش هایی از این قانون “سرمایه گذاری عادی و فعالیت های اقتصادی و تجاری شرکت ها در چین را محدود می کند.”

اختلالات عرضه تراشه از زمان همه‌گیری ویروس کرونا، تولید کالاها از گوشی‌های هوشمند گرفته تا خودرو را با مشکل مواجه کرده و وابستگی جهان به تراشه‌های تایوانی و کارخانه‌های چینی که اکثر دستگاه‌های الکترونیکی را مونتاژ می‌کنند، برجسته کرده است.

ترس از اختلال با تهدیدهای چین برای حمله به تایوان، که در سال 1949 پس از یک جنگ داخلی از سرزمین اصلی جدا شد، افزایش یافته است.

مطلب پیشنهادی:  شرکت مادر گوگل، آلفابت، به کارمندان توصیه می کند که مراقب چت ربات های هوش مصنوعی باشند

پکن هفته گذشته در تلافی دیدار نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، تمرینات نظامی را در اطراف جزیره آغاز کرد. چین معتقد است که سفر مقامات آمریکایی به تایوان می‌تواند رهبران این کشور را تشویق کند تا استقلال واقعی خود را دائمی کنند، گامی که سرزمین اصلی می‌گوید منجر به جنگ خواهد شد.

طبق گزارش دفتر بودجه کنگره، قانون چیپس و علم مستلزم هزینه های تحقیقاتی است که مجموعاً حدود 200 میلیارد دلار (تقریباً 1581900 کرور) طی 10 سال خواهد بود.

حزب کمونیست ده ها میلیارد دلار برای توسعه صنعت تراشه خود در چین هزینه کرده است. کارخانه‌های آن تراشه‌های ارزان‌قیمتی برای خودروها و سایر محصولات تولید می‌کنند، اما نمی‌توانند گوشی‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های رده بالا را عرضه کنند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد آخرین عرضه‌ها و اخبار سامسونگ، شیائومی، ریلمی، وان پلاس، اوپو و موارد دیگر در کنگره جهانی موبایل در بارسلون، از مرکز MWC 2023 ما دیدن کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا