تکنولوژی

کارمندان گوگل از پیچای درخواست می کنند تا کاهش مشاغل را بهتر مدیریت کند

تقریباً 1400 کارمند در شرکت آلفابت، مادر گوگل، طوماری را امضا کرده‌اند که خواستار برخورد بهتر با کارکنان در طول فرآیند کوچک‌سازی شده است، پس از اینکه این شرکت اعلام کرد 12000 شغل را کاهش می‌دهد.


در نامه‌ای سرگشاده خطاب به مدیرعامل ساندار پیچای، کارمندان خواسته‌های زیادی از شرکت مطرح کردند، از جمله مسدود کردن استخدام‌های جدید، درخواست اخراج داوطلبانه نسبت به اخراج غیرارادی، اولویت دادن به کارگران اخراج شده برای مشاغل خالی و اجازه دادن به کارگران برای تکمیل دوره‌های برنامه‌ریزی شده از مرخصی با حقوق. مانند مرخصی والدین و مرخصی سوگ.


کارگران همچنین از آلفابت خواستند تا از اخراج کارمندان کشورهای دارای درگیری های فعال یا بحران های انسانی مانند اوکراین خودداری کند و از افرادی که در معرض خطر از دست دادن اقامت مرتبط با ویزا همراه با شغل خود هستند، حمایت بیشتری کند.


در این نامه آمده است: «تأثیر تصمیم آلفابت برای کاهش نیروی کار جهانی است. صدای کارگران در هیچ کجا به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است و ما می دانیم که به عنوان کارگر در کنار هم قوی تر از تنهایی هستیم.


این طومار به دنبال اعلام آلفابت در ماه ژانویه مبنی بر کاهش حدود 6 درصدی نیروی کار خود در پی فشار سرمایه گذاران برای کاهش هزینه ها در رکود پس از همه گیری است. شرکت متا پلتفرم، آمازون com Inc. و شرکت مایکروسافت از جمله غول های فناوری دیگری هستند که در ماه های اخیر پس از سال ها رشد و استخدام، تعداد کارمندان خود را کاهش داده اند.

مطلب پیشنهادی:  پخش‌کننده‌های زنده چینی تا آخر شب در فضای باز جمع می‌شوند تا نکاتی را دریافت کنند


سخنگوی الفبا بلافاصله در مورد این طومار اظهار نظر نکرد. هنگامی که پیچای در 20 ژانویه اعلام کرد که کار خود را کاهش می دهد، او در ایمیلی به کارکنان گفت که شرکت برای “واقعیت اقتصادی متفاوتی با آنچه امروز با آن روبرو هستیم” استخدام شده است و او “مسئولیت کامل” را بر عهده گرفته است.


در حالی که برخی از کارمندان Google، به ویژه در ایالات متحده، بلافاصله شغل خود را از دست دادند، این روند برای کسانی که در کشورهایی با حمایت های قوی تر از کار، که در اروپا رایج است، بسیار کندتر بود. به عنوان مثال، کارمندان گوگل در سوئیس متوجه شدند که چه کارگرانی تنها در این هفته اخراج می شوند، و این امر باعث شد که روز چهارشنبه دست از کار بکشند.


این نامه توسط گروهی از کارگران با حمایت اتحادیه هایی از جمله اتحادیه کارگران الفبا، کارگران متحد فناوری و متحدان و UNI Global سازماندهی شد. این در نتیجه بحث از طریق کانال Discord ایجاد شد که پس از اعلام کاهش مشاغل ایجاد شد.


گروه های کارگری به سازماندهی چندین دادخواست درباره اخراج کارکنان در واحدهای مختلف گوگل و در کشورهای مختلف که در آن حضور دارد کمک کرده اند.


برخی از افرادی که این طومار را امضا کردند به بلومبرگ گفتند که نگران این هستند که فرآیندهای مشاوره ای که قانون در برخی کشورها الزامی می کند، تبدیل به تمرینی شده است. آنها گفتند که بازخورد کارکنان به مدیریت، از جمله نتایج نظرسنجی که در آن افراد علاقه خود را به اخراج داوطلبانه یا کاهش ساعات کاری ابراز کردند، در نظر گرفته نشد.

مطلب پیشنهادی:  آیا تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا توسط دنباله دار خطرناک هالی مورد اصابت قرار می گیرد؟


کارگران قصد دارند این دادخواست را برای چند روز دیگر پیش از ارائه یک نسخه فیزیکی به Pichai در دفتر مرکزی گوگل در کالیفرنیا، منتشر کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا