تکنولوژی

کارگران تسلا کمپین اتحادیه ای را در نیویورک راه اندازی کردند

کارگران شرکت تسلا در ایالت نیویورک، کمپین اتحادیه‌سازی را راه‌اندازی می‌کنند که برای اولین بار یک پتانسیل برای سازنده خودروهای برقی ایجاد می‌کند و آخرین چالش کارگری برای مدیرعامل ایلان ماسک است.


کارمندانی که داده‌های فناوری Autopilot تسلا را در کارخانه این شرکت در بوفالو، نیویورک برچسب‌گذاری می‌کنند، بامداد روز سه‌شنبه به ماسک ایمیل زدند و قصد داشتند اتحادیه را تشکیل دهند. کارگران می گویند که به دنبال دستمزد بهتر و امنیت شغلی و کاهش فشارهای تولیدی هستند که به گفته آنها برای سلامتی آنها مضر است.


کارگران این کارخانه به بلومبرگ نیوز گفتند که تسلا برای ردیابی مدت زمانی که کارمندان برای انجام یک کار صرف می کنند و چه مقدار از روز را به طور فعال به کار می گذرانند، ضربات کلید را کنترل می کند. شش کارمند گفتند که این باعث می شود برخی از استراحت در حمام اجتناب کنند.


آل سلی، یکی از اعضای کمیته سازماندهی اتحادیه، گفت: «مردم از اینکه با آنها مانند روبات ها رفتار شود خسته شده اند.


در صورت موفقیت، این اتحادیه اولین اتحادیه برای تسلا خواهد بود، که برخلاف سایر خودروسازان پیشرو با موفقیت در برابر اتحادیه‌ها در کارخانه‌های آمریکایی خود مقاومت کرده است.


این کمپین همچنین نشان دهنده آزمون جدیدی برای جنبش کارگری درگیر در ایالات متحده است که اخیراً در شرکت های قدیمی غیر اتحادیه از جمله آمازون پیروزی های زیادی کسب کرده است. com Inc., Apple Inc. و استارباکس شرکت


در نامه به مدیریت آمده است: «اتحادیه انتقال جهان به انرژی پایدار را بیشتر تسریع خواهد کرد زیرا صدای ما را در محل کار و اهدافی که برای دستیابی به آن در نظر گرفته‌ایم به ما می‌دهد.» او همچنین از شرکت خواست تا با مجموعه ای از اصول محدود کننده تاکتیک های ضد اتحادیه موافقت کند.


ماسک و رئیس منابع انسانی تسلا به سوالات ایمیلی پاسخ ندادند. تسلا تیم روابط مطبوعاتی خود را در سال 2020 منحل کرد.


سهام تسلا تا ساعت 10:18 صبح در نیویورک 4.2 درصد افزایش یافت، زیرا بیانیه ای مبنی بر اینکه شرکت میلیاردر جورج سوروس به میزان قابل توجهی سهام خود را در این شرکت در سه ماهه اخیر افزایش داده است، تقویت شد. سهام امسال پس از کاهش شدید در سال 2022 تاکنون 65 درصد افزایش یافته است.

مطلب پیشنهادی:  شفق قطبی آسمان سبز می شود! عکس های مسحور کننده را اینجا ببینید


“من رای می خواهم”


به گفته اتحادیه، کارخانه بوفالو بیش از 800 تحلیلگر خلبان خودکار در نقش‌های غیرمهندسی دارد که به توسعه رانندگی خودکار تسلا کمک می‌کنند، از جمله با شناسایی اشیاء در تصاویری که خودروهایش می‌گیرند و به سیستم‌هایش کمک می‌کنند آنها را در جاده تشخیص دهند. آنها با دستمزد اولیه حدود 19 دلار در ساعت استخدام می شوند.


علاوه بر افزایش دستمزد و امنیت شغلی، کارمندان گفتند که هدفشان این است که در تصمیم‌گیری در محل کار حرفی برای گفتن داشته باشند و نظارت، معیارها و فشارهای تولید را محدود کنند.


سلی گفت: «ما برای انجام کارها آنقدر عجله داریم که نمی‌دانم واقعاً به خوبی فکر شده است یا خیر. “فقط این است که “بیایید هر چه سریعتر این موضوع را برطرف کنیم.”


ماسک در مورد خودکارسازی نقش های تحلیلگر در Autopilot صحبت کرد. او در یک تماس سه ماهه درآمد در آوریل 2021 گفت: “جام مقدس برچسب گذاری خودکار است.” برای تأیید درست بودن آن و شاید ویرایش‌هایی.»


بلومبرگ در ژوئن گزارش داد که تسلا سال گذشته صدها کارگر را که این وظایف را در کالیفرنیا انجام می دادند، اخراج کرد.


کارگران قصد دارند روز سه شنبه بروشورهایی با مضمون ولنتاین را در کارخانه توزیع کنند که روی آن نوشته شده بود “رزها قرمز هستند / بنفشه ها آبی هستند / اتحادیه با شما شروع می شود” و پیوندهایی به وب سایتی که کارگران می توانند کارت های اتحادیه را امضا کنند.


کارمندان تسلا در حال سازماندهی با کارگران یونایتد وابسته به اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات هستند، که با موفقیت صدها کافی شاپ استارباکس در ایالات متحده را از دسامبر سال 2021 با یک فروشگاه در بوفالو در حدود شش مایلی کارخانه تسلا تشکیل داده است. این اتحادیه به همراه کارگران Autopilot اعلام کرد که در حال کار برای سازماندهی حدود 1000 کارگر تولیدی در کارخانه تسلا است.

مطلب پیشنهادی:  کاربران Google Chromium، مراقب باشید! مشخصات ورود خود را وارد نکنید، ممکن است هک شوید


جاز بریساک، سازمان‌دهنده و معمار کمپین استارباکس که به پیشروی تلاش‌های سازمان‌دهی جدید در تسلا کمک می‌کند، گفت تسلا «نمونه دیگری از کارگرانی است که نشان می‌دهند چیزی به نام محل کار بی‌نظم وجود ندارد».


کارمند کینان لش گفت: «روایت در مورد اتحادیه‌ها به لطف Starbucks و دیگر شرکت‌هایی که ابتدا این کار را انجام می‌دهند، تغییر کرده است»، به‌ویژه برای کارگران Gen Z که بخش بزرگی از کارکنان Autopilot را تشکیل می‌دهند.


بیشتر بخوانید: جنبش اتحادیه استارباکس به نشانه نیروی کار جدید به رشد خود ادامه می دهد


طبق قوانین ایالات متحده، کارفرمایان این اختیار را دارند که در صورت ثبت نام اکثریت کارگران، داوطلبانه اتحادیه را به رسمیت بشناسند. در غیر این صورت، کارگران می توانند از هیئت ملی روابط کار ایالات متحده تقاضای برگزاری انتخابات کنند و اگر اتحادیه اکثریت آرا را کسب کند، کارفرما طبق قانون موظف است به طور جمعی با این گروه مذاکره کند.


کارگران این کارخانه چندین ماه است که درباره اتحادیه غیررسمی در سرور Discord بحث می‌کنند و می‌گویند که در پاییز پس از تعطیلی شرکت یک کانال چت داخلی که در آن کارمندان شکایات خود را در مورد مسائلی مانند برخورد با روزهای برفی پخش می‌کردند، شروع به ایجاد یک کمیته سازماندهی کردند.


سارا کوستانتینو، کارمند کارخانه بوفالو، می‌گوید: «من در شرکتم صدایی می‌خواهم – ما واقعاً صدایی نداریم.» صدایی که ما داشتیم برداشته شد.


یک مبارزه سخت


تلاش‌های قبلی اتحادیه‌سازی در تسلا برای به دست آوردن جذابیت با مشکل مواجه شده است. در سال 2017، کارگران کارخانه Fremont، کالیفرنیا، کمپینی را با United Auto Workers رونمایی کردند و در سال 2018، United Steelworkers و International Brotherhood of Electrical Workers یک تلاش سازماندهی در بوفالو را اعلام کردند. و نه در نهایت برای رأی گیری اتحادیه درخواست دادند.


یک گروه دو حزبی از اعضای شورای کار ایالات متحده در سال 2021 حکم دادند که تسلا مکرراً قوانین فدرال در فرمونت را نقض کرده است، از جمله با “بازجویی اجباری” از حامیان اتحادیه و اخراج یکی از آنها به دلیل فعالیت خود. تسلا تخلفات خود را رد کرده است و در حال تجدید نظر در این تصمیم است.

مطلب پیشنهادی:  آخرین برش های توییتر ایلان ماسک: مدیران محتوا برون سپاری شده اند


سیندی استرادا که تا همین اواخر معاون UAW و ناظر بر این سازمان بود، در نوامبر گفت: «مثال تسلا این است که آنها می توانند به قانون شکنی و سرد کردن محیط کار ادامه دهند.


ماسک سال گذشته در توییت‌هایی نوشت که «میزان کنترل دموکرات‌ها توسط اتحادیه‌ها دیوانه‌کننده است» و «اتحادیه فقط یک شرکت دیگر است». او در توییتی در سال 2018 نوشت که “هیچ چیزی مانع از رای دادن تیم تسلا در کارخانه خودروسازی ما به اتحادیه شدن” در کالیفرنیا نمی شود. اما چرا حقوق اتحادیه پرداخت می شود و گزینه های سهام را بیهوده کنار می گذاریم؟


لش، تحلیلگر اتوپایلوت تسلا، گفت که امیدوار است بررسی عمومی فعلی این شرکت به جلوگیری از سقوط اتحادیه کمک کند. هر نوع تلافی فقط آنها را بد جلوه می دهد و این چیزی نیست که آنها واقعاً در حال حاضر از عهده انجام آن برآیند.”


اتحادیه جدید تسلا به دنبال مجموعه ای از اختلافات محل کار در سایر شرکت های ماسک است. کارکنان شرکت فناوری‌های اکتشاف فضایی سال گذشته شکایت های فدرال را مطرح کرد و مدعی شد که به دلیل کار بر روی نامه ای سرگشاده در انتقاد از ماسک به طور غیرقانونی مورد تلافی قرار گرفته اند. در شرکت توییتر، که ماسک سال گذشته آن را خرید، کارگران شکایت های دسته جمعی، شکایات هیئت کارگری و ادعاهای داوری مربوط به اخراج عمده تقریباً نیمی از کارمندان شرکت رسانه های اجتماعی توسط ماسک را مطرح کرده اند.


کارگران بوفالو تسلا می گویند که کمپین آنها در مورد هیچ گونه اختلاف شخصی با مدیرعاملشان نیست. ویل هنس، کارمند، گفت: “من چیزی علیه آن مرد ندارم.” من فقط می‌خواهم فرصتی برای گفتن در محل کارم داشته باشم.»


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا