کامپیوتر

گزارش NITI Aayog: تقاضای هند برای خودروهای برقی، لوازم الکترونیکی مصرفی برای پذیرش ذخیره باتری

طبق گزارش NITI Aayog، هند تا سال 2030 ظرفیت ذخیره سازی باتری 600 گیگاوات ساعت (GWh) خواهد داشت و تقاضا برای وسایل نقلیه الکتریکی، ذخیره سازی ثابت و لوازم الکترونیکی مصرفی عمدتاً منجر به پذیرش ذخیره سازی باتری خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است که یک چارچوب نظارتی منسجم که همه ذینفعان را برای مشارکت در فرآیند بازیافت تشویق می‌کند، به توسعه اکوسیستم بازیافت باتری در کشور کمک می‌کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل ما، کل پتانسیل تجمعی برای ذخیره سازی باتری در هند تا سال 2030 به 600 گیگاوات ساعت خواهد رسید – با در نظر گرفتن یک سناریوی موردی پایه و با توجه به بخش هایی مانند خودروهای الکتریکی و لوازم الکترونیکی مصرفی که انتظار می رود محرک های اصلی تقاضا برای پذیرش ذخیره سازی باتری در هند باشند. ،” آن گفت.

بر اساس این گزارش، استقرار فعلی باتری‌های لیتیوم یون (LIBs) در هند تحت سلطه لوازم الکترونیکی مصرفی است که شامل گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ، نوت‌بوک، تبلت می‌شود و انتظار می‌رود با دیجیتالی شدن پلت‌فرم‌ها و ادغام فناوری رشد بیشتری داشته باشد. به زندگی روزمره

در این گزارش با عنوان «بازارهای استفاده مجدد و بازیافت باتری سلولی برای شیمی پیشرفته در هند» آمده است: «در هند، بخش‌هایی مانند خودروهای الکتریکی (EVs)، ذخیره‌سازی ثابت و لوازم الکترونیکی مصرفی پیش‌بینی می‌شود که محرک‌های اصلی تقاضا برای پذیرش ذخیره‌سازی باتری باشند.

این گزارش بیان می‌کند که در سال 2020، ذخیره‌سازی انرژی در لوازم الکترونیکی مصرفی، با بازار تجمعی 4.5 گیگاوات ساعت، بزرگ‌ترین بازار برای LIB بود، اگرچه فروش خودروهای برقی حدود 10 درصد از بازار LIB (0.92 گیگاوات ساعت) را تشکیل می‌داد.

مطلب پیشنهادی:  لپ تاپ گیمینگ 17 اینچی RTX 4060 ارزان تر از حد انتظار است

بر اساس این گزارش، بین سال‌های 2010 تا 2020، تقاضای جهانی برای باتری با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 25 درصد رشد کرد و به تقاضای سالانه حدود 730 گیگاوات ساعت رسید.

تا سال 2030، انتظار می‌رود تقاضا برای باتری‌ها چهار برابر شود و به نرخ سالانه 3100 گیگاوات ساعت برسد، و افزود که این رشد 16 درصدی CAGR را طی سال‌های 2020-2030 نشان می‌دهد.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که انتظار می‌رود برقی‌سازی حمل و نقل و ذخیره انرژی باتری در شبکه‌های الکتریکی، محرک‌های کلیدی رشد تقاضای باتری باشد.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا