کامپیوتر

گفته می شود که کوالکام قصد دارد با یک تراشه جدید به بازار سرور بازگردد

بلومبرگ نیوز پنجشنبه به نقل از افراد آشنا با این طرح گزارش داد که کوالکام در حال بررسی بازگشت به بازار سرور با یک تراشه جدید در تلاش برای کاهش اتکای خود به تلفن های هوشمند است. سهام کوالکام در معاملات بعد از ظهر نزدیک به 3 درصد افزایش یافت. در این گزارش آمده است که سازنده تراشه به دنبال مشتریانی برای محصولی است که ناشی از خرید Nuvia است، و افزود که بخش ابری Amazon.com، Amazon Web Services (AWS) موافقت کرده است که پیشنهادات کوالکام را در نظر بگیرد.

سال گذشته، این سازنده تراشه، Nuvia، یک استارت‌آپ تراشه‌ای که توسط کهنه‌سربازان اپل تأسیس شده بود را با برنامه‌ای برای استفاده از فناوری این شرکت در گوشی‌های هوشمند، لپ‌تاپ‌ها و پردازنده‌های خودرو خریداری کرد.

آمازون تأیید کرد که با در نظر گرفتن این پیشنهاد موافقت کرده است، در حالی که کوالکام گفت که در مورد شایعات اظهار نظر نمی کند و رویترز را به بیانیه مطبوعاتی خود هنگام بستن قرارداد Nuvia در مارس سال گذشته ارجاع داد.

کوالکام مستقر در سن دیگو در ماه ژوئیه درآمد سه ماهه چهارم را کمتر از اهداف وال استریت پیش بینی کرد، که برای اقتصاد سخت و کاهش تقاضا برای گوشی های هوشمند آماده می شود که می تواند به کسب و کار اصلی تراشه تلفنی آن لطمه بزند.

آکاش پالهیوالا، مدیر ارشد مالی، گفت: «ما انتظار داریم افزایش عدم اطمینان در اقتصاد جهانی و تأثیر اقدامات چین برای کووید-19 باعث شود مشتریان در مدیریت خریدهای خود در نیمه دوم احتیاط کنند.»

بحران در اوکراین و محاصره در چین نیز مشکلات زنجیره تامین را تشدید کرده و به تقاضا آسیب رسانده است و بسیاری از سازندگان تلفن را مجبور به کاهش سفارشات تراشه کرده است.

مطلب پیشنهادی:  کاهش ارسال جهانی تبلت و Chromebook در سه ماهه اول 2022: IDC

این شرکت اکنون انتظار دارد که فروش گوشی های هوشمند در سال جاری در مقایسه با چشم انداز قبلی خود برای رشد ثابت، 5 درصد کاهش یابد. IDC کاهش 3.5 درصدی در فروش گوشی های هوشمند را پیش بینی کرده است.

بیش از نیمی از کل فروش کوالکام مربوط به بخش تلفن های آن است که تراشه های مودم آیفون اپل و تراشه هایی را می سازد که برخی از مدل های سری گلکسی اس سامسونگ را تامین می کند.

مدیران شرکت بار دیگر تاکید کردند که تمرکز کوالکام بر تامین تراشه‌های گوشی‌های پریمیوم و تلاش آن برای تنوع بخشی به بخش‌های دیگر مانند خودرو، ضربه ناشی از کاهش تقاضا برای گوشی‌های هوشمند را کاهش می‌دهد.

© تامسون رویترز 2022


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا