کامپیوتر

گوگل به تازگی بزرگترین حمله DDoS را نادیده گرفته است

گوگل به تازگی گزارش داد که تلاشی گسترده برای خاموش کردن یکی از مشتریان Cloud Armor صورت گرفته است که به 46 میلیون درخواست در ثانیه رسیده است. این باعث می‌شود که این بزرگترین حمله انکار سرویس توزیع‌شده در لایه 7 باشد که تاکنون گزارش شده است، و زیرساخت‌های گوگل این افزایش ترافیک را مدیریت کرد.

گوگل توضیح داد که در اوج خود، این حمله معادل بازدید از ویکی پدیا برای یک روز کامل در تنها 10 ثانیه بود. محبوبیت ویکی‌پدیا آن را در بین 10 وب‌سایت برتر قرار می‌دهد، بنابراین مقاومت در برابر چنین حمله DDoS قدرتمندی یک شاهکار پایداری باورنکردنی است.

نشان‌واره خدمات ابری Google شبیه یک طرح کلی چند رنگ از یک ابر است.

Google Cloud Armor به طور مرتب از برنامه‌ها (لایه 7) و وب‌سایت‌ها در برابر حملات اینترنتی از این نوع با استفاده از تکنیک‌های متعادل‌سازی بار محافظت می‌کند که خدمات وب را حتی تحت این چالش‌ها اجرا می‌کند. اگرچه Cloud Armor ادعا می‌کند که بیش از یک میلیون درخواست در ثانیه را پشتیبانی می‌کند، اما این بار می‌توانست بار 46 میلیونی را مدیریت کند.

این حمله در ساعت 9:45 صبح روز 1 ژوئن آغاز شد و به سرعت در حدود 10 دقیقه به اوج خود رسید که 76 درصد بزرگتر از رکورد گزارش شده قبلی بود. گوگل گزارش می دهد که Cloud Armor قبلاً حمله DDoS را شناسایی کرده است و قانونی را برای جلوگیری از حمله به مشتری توصیه کرده است که به خوبی کار می کند. پس از چند دقیقه، درخواست ها شروع به کاهش کردند، شاید زمانی که هکر متوجه شد که تلاش ناموفق بوده است.

Google حفاظت تطبیقی ​​ارائه می دهد که الگوهای ترافیک عادی را تجزیه و تحلیل می کند تا یک خط پایه برای مقایسه وجود داشته باشد. این امکان تشخیص زودهنگام و اقدام سریع برای جلوگیری از حمله قبل از ایجاد اختلال را فراهم کرد.

مطلب پیشنهادی:  امروز این لپ‌تاپ 17 اینچی HP با ویندوز 11 را با قیمت 320 دلار دریافت کنید

متأسفانه، گوگل گزارش می دهد که حجم حملات DDoS به طور تصاعدی در حال افزایش است که توسط ارتش ربات های مخرب تغذیه می شود، بنابراین این رکورد ممکن است مدت زیادی دوام نیاورد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا