تکنولوژی

گوگل پس از اعتراض در برزیل، برنامه بازی «Slavery Simulator» را حذف کرد

گوگل پس از اعتراضات نژادپرستانه در برزیل، یک اپلیکیشن بازی را که به بازیکنان اجازه خرید، فروش و شکنجه “برده های” مجازی سیاه پوست را می داد، حذف کرد.

این بازی به زبان پرتغالی که «شبیه‌ساز برده‌داری» نام داشت، بازیکنان را به تجارت برده و استراتژی‌هایی برای جلوگیری از لغو برده‌داری به منظور جمع‌آوری ثروت مجازی می‌دیدند.

دادستان ها گفتند که تحقیقاتی را درباره «سخنان مشوق نفرت پراکنی» مرتبط با این بازی که توسط صدها نفر دانلود شده است، آغاز کرده اند.

خود این برنامه با یک سلب مسئولیت ارائه شد که «همه اشکال برده‌داری» را محکوم می‌کرد و تأکید می‌کرد که بازی «فقط برای مقاصد سرگرمی» است.

گوگل پس از خروج این اپلیکیشن از پلی استور خود، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «برنامه‌هایی که خشونت یا نفرت علیه گروه‌هایی از افراد یا افراد را به دلیل رنگ پوست یا منشأ قومی ترویج می‌کنند» در پلتفرم آن‌ها مجاز نخواهند بود.

این شرکت از کاربران دعوت کرد تا محتوای توهین آمیز را گزارش کنند.

وزارت برابری نژادی برزیل اعلام کرد که از گوگل خواسته است تا اقداماتی را برای «فیلتر کردن محتوای حاوی سخنان نفرت‌انگیز، عدم تحمل و نژادپرستی» و «جلوگیری از انتشار آسان و بدون اعتدال» اعمال کند.

نژادپرستی هنوز در برزیل، آخرین کشور قاره آمریکا که برده داری را در سال 1888 لغو کرد، یک مشکل است. بیش از 56 درصد از جمعیت این کشور آفریقایی- برزیلی هستند.

رناتا سوزا، معاون منطقه‌ای چپ‌گرا در ریو می‌گوید: «برزیل یکی از کشورهایی است که بیشترین کاربران پلت‌فرم‌های گوگل را دارد و در آنجا می‌توان این اپلیکیشن را پیدا کرد که دوران برده‌داری را به یاد می‌آورد، همراه با پاداش برای کسانی که بیشتر شکنجه می‌کنند.» دوژانیرو

مطلب پیشنهادی:  برنامه های رنگی اندروید بازی تبلت را با کاغذ الکترونیکی تغییر دهید

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «این فقط نژادپرستی نیست، فاشیسم است. اینجا در برزیل، ما یک جنبش نئوفاشیستی داریم که از نشان دادن خود هراسی ندارد… به دلیل فقدان مقررات در شبکه های اجتماعی».

گوگل علیه لایحه ای با هدف توقف اطلاعات نادرست آنلاین در برزیل صحبت کرده و گفته است که “به طور جدی آزادی بیان را تهدید می کند”.

حامیان این لایحه را محافظی بسیار ضروری در برابر اطلاعات نادرست و افراط گرایی آنلاین می دانند، اما مخالفان می گویند که این لایحه سانسور است.

یک قاضی دیوان عالی دستور تحقیق در مورد گوگل و تلگرام را به دلیل آنچه که او “کمپین توهین آمیز” علیه این لایحه خواند، صادر کرد.

نژادپرستی ذهن برزیلی‌ها را از زمانی که در روز یکشنبه به وینیسیوس جونیور خود که در رئال مادرید اسپانیا بازی می‌کند، توهین‌های “میمونی” زده شد، جلب کرد.

چراغ های مجسمه مسیح نجات دهنده در ریودوژانیرو برای همبستگی با این بازیکن به مدت یک ساعت خاموش شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا