تکنولوژی

یک سیارک 64 فوتی با سرعت به سمت زمین می رود! ناسا سرعت، رویکرد نزدیک را نشان می دهد

آیا این سیارک ورودی می تواند به زمین برخورد کند و باعث آسیب فاجعه آمیز شود؟ در اینجا چیزی است که ناسا درباره این سنگ فضایی گفته است.

سیارک ها اجرام نزدیک به زمین (NEO) هستند که اغلب به دور خورشید در کمربند اصلی سیارک نزدیک مشتری می چرخند. ناسا NEO ها را به عنوان جسمی تعریف می کند که مدار آن در فاصله تقریباً 125 میلیون مایلی خورشید قرار می گیرد، به این معنی که می تواند از حدود 30 میلیون مایلی مدار زمین عبور کند. سیارک ها معمولاً رایج ترین NEO هایی هستند که به مدار زمین نزدیک می شوند. بیشتر آنها قبل از رسیدن به سیاره می سوزند و متلاشی می شوند، اما برخی هنوز هم می توانند از آن عبور کنند. اکنون ناسا هشدار داده است که امروز یک مورد دیگر در راه است.

جزئیات سیارک 2022 UV20

سیارک 2022 UV20 بخشی از گروه سیارک آپولو است. طبق گزارش the-sky.org، این سیارک تقریباً 617 روز طول می کشد تا یک دور به دور خورشید بچرخد که در این مدت دورترین فاصله آن از خورشید 288 میلیون کیلومتر و نزدیکترین فاصله آن 136 میلیون کیلومتر است.

به گفته ناسا، سیارک 2022 UV20 امروز، 9 نوامبر، با سرعت باورنکردنی 30303 کیلومتر در ساعت به سمت زمین پرتاب می شود. این صخره فضایی 64 فوتی در فاصله نزدیک به 1.8 میلیون مایل به سیاره نزدیک‌ترین فاصله خود خواهد رسید. اگرچه انتظار نمی‌رود سیارک 2022 UV20 به زمین برخورد کند، اما به دلیل نزدیکی که با زمین می‌گذرد، همچنان به عنوان یک جرم بالقوه خطرناک طبقه‌بندی می‌شود.

مطلب پیشنهادی:  دوران ریاضت اقتصادی فیس بوک نمی تواند در زمان بدتری رخ دهد

انحراف جزئی از مسیر آن به دلیل تعامل با میدان گرانشی سیاره می تواند مسیر حرکت آن را تغییر داده و آن را به سمت زمین هدایت کند.

ناسا سیارک بننو را مطالعه می کند

ناسا JPL سیارکی به نام Bennu را رصد می کند که هر 1.2 سال یک بار به دور خورشید می چرخد ​​و هر شش سال یک بار به زمین نزدیک می شود. آژانس فضایی مسیر سیارک بنو با قطر تقریباً 1614 فوت را با استفاده از فضاپیمای OSIRIS-REx تا سال 2135، با استفاده از 29 مشاهدات راداری و 478 رصد نوری از سیارک توسط ردیاب‌ها در سراسر جهان بین سپتامبر 1999 و ژانویه 2011 ترسیم کرد.

به گفته ناسا JPL، نزدیک شدن به زمین در سال 2135 کمی مسیر سیارک را تغییر می دهد و به طور بالقوه می تواند منجر به برخورد با زمین بین سال های 2175 و 2199 شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا