کامپیوتر

یک کلاهبرداری رمزنگاری یکی از بزرگترین کانال های یوتیوب را آفلاین کرده است

چندین کانال یوتیوب تحت برند Linus Media Group (LMG) پس از ربوده شدن توسط کلاهبرداران رمزارز، آفلاین شده اند. کانال اصلی Linus Tech Tip YouTube که بیش از 15 میلیون مشترک دارد، مانند کانال های TechQuickie و TechLinked آفلاین است. به نظر می رسد هر سه مورد تحت تأثیر هکرهای مشابه قرار گرفته اند.

این کانال‌ها برای مدت کوتاهی در اوایل صبح پنجشنبه پخش می‌شدند و پخش زنده جعلی را به نمایش می‌گذاشتند که شامل فیلم‌های از پیش ضبط‌شده شخصیت‌های فناوری مانند ایلان ماسک و جک دورسی بود که در مورد ارز دیجیتال صحبت می‌کردند. جریان ها به وب سایت های جاسازی شده با کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال هدایت می شوند.

نسخه هک شده کانال YouTube Linus Tech Tips.
u/Gone_Goofed

اگرچه اکانت ها در حال حاضر به حالت تعلیق درآمده اند، هکرها همچنین چندین ویدیو را در این کانال فاش کردند که قرار بود به طور خصوصی، از جمله ویدئوهای پیش نویس برای تایید حامیان مالی و کلیپ های آزمایشی. مشخص نیست چه زمانی حساب بازگردانده می‌شود یا چند ویدیو بازمی‌گردند، اما LMG از وضعیت آگاه است.

LMG اولین کسی نیست که این نوع هک را تجربه می کند. در سال گذشته، چندین کانال جعلی VEVO در اطراف آلبوم‌های اصلی منتشر شده‌اند که همان پخش زنده جعلی را تبلیغ می‌کنند. برخی از هنرمندان عبارتند از کندریک لامار و دریک.

این نوع کلاهبرداری ها به دلیل نحوه طراحی آنها می توانند به سرعت گسترش پیدا کنند. اگر در یک کانال مشترک شده باشید، YouTube به شما اطلاع می دهد که کانال پخش می شود، نه زمانی که کانال فقط یک ویدیو را آپلود می کند. کلاهبرداران معمولاً نام و نماد کانال را تغییر می دهند و به دلیل پیش گرفتن کانال های محبوب و تأیید شده، نشانی را نشان می دهند که نشان می دهد آنها یک کانال قانونی هستند.

مطلب پیشنهادی:  بررسی LG Gram Style: بیشتر سبک تا ماهیت

چنین موردی در مورد LMG بود. کانال اصلی Linus Tech Tips یوتیوب لوگو و نشان خود را حفظ کرد، اما لوگوی سایر کانال های کوچکتر به آرم تسلا تغییر یافت. کانال ها معمولا به “teslaliveonline” یا چیزی مشابه تغییر نام می دهند.

در طول سال گذشته، یوتیوب شاهد افزایش هک توسط کلاهبرداران رمزارز بوده است و این شرکت هنوز هیچ ویژگی برای کاهش این مشکل را پیاده سازی نکرده است. با توجه به ماهیت گسترده هک ها و کانال های پرمخاطبی که می توانند هدف قرار دهند، واضح است که این پلتفرم به ویژگی هایی نیاز دارد تا تأثیر مخرب احتمالی هک مانند این را کاهش دهد.

کانال‌های YouTube تحت تأثیر LMG در حال حاضر آفلاین هستند. زمانی که آنها بازیابی شوند، این مقاله را به روز خواهیم کرد.

توصیه های سردبیران
نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا