تکنولوژی

5 چیز در مورد هوش مصنوعی که ممکن است امروز از دست داده باشید: برنامه ChatGPT پشتیبانی را گسترش می دهد، کمک هزینه 100000 دلاری OpenAI و موارد دیگر

هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی از زمان معرفی ChatGPT یک موضوع داغ بوده است و پیشرفت‌ها در این زمینه با سرعت زیادی در حال انجام است. امروز روز جالبی در زمینه هوش مصنوعی با چندین اتفاق قابل توجه بود. برنامه ChatGPT در بیش از 30 کشور از جمله هند در دسترس قرار گرفت. از سوی دیگر، از هوش مصنوعی برای یافتن صاحب گردنبندی که در لاشه کشتی تایتانیک پیدا شده است استفاده می شود. همه اینها و موارد دیگر در بررسی روزانه هوش مصنوعی ما. بیا یک نگاهی بیندازیم.

1. برنامه ChatGPT در کشورهای بیشتری توزیع شده است

پس از راه اندازی موفقیت آمیز در ایالات متحده، OpenAI در دسترس بودن برنامه ChatGPT را برای کاربران iOS در بیش از 30 کشور، از جمله هند، گسترش داد. اپلیکیشن ChatGPT که می‌تواند به صورت رایگان و بدون تبلیغات دانلود شود، به کاربران این امکان را می‌دهد تا با چت ربات مبتنی بر هوش مصنوعی در آیفون خود درگیر شوند. همچنین از ورودی صوتی از طریق سیستم تشخیص گفتار OpenAI، Whisper، پشتیبانی می کند و به کاربران ChatGPT Plus امکان دسترسی به ویژگی های پیشرفته از طریق GPT-4 را می دهد.

2. استفاده از هوش مصنوعی برای یافتن صاحب وسایل گمشده تایتانیک

بیش از 100 سال پس از غرق شدن کشتی تایتانیک، از هوش مصنوعی پیشرفته برای یافتن صاحب گردنبندی که در لاشه کشتی معروف اقیانوس پیما پیدا شده است استفاده می شود. این گردنبند به عنوان بخشی از پروژه اسکن دیجیتالی زیر آب توسط ماژلان مستقر در گورنزی پیدا شد. این تیم با استفاده از هوش مصنوعی با اعضای خانواده مسافرانی که در کشتی تایتانیک بودند تماس گرفتند. علاوه بر این، هوش مصنوعی و تشخیص چهره برای اسکن فیلم مسافران سوار بر کشتی به امید شناسایی صاحب گردنبند استفاده می شود.

مطلب پیشنهادی:  مایکروسافت از ابزارهای چت مبتنی بر OpenAI برای مبارزه با حملات سایبری رونمایی کرد

3. خاتمه مدیر عامل OpenAI پس از خروج از اتحادیه اروپا

سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI، پس از تهدید به خروج از اتحادیه اروپا در صورت سخت شدن قوانین آینده هوش مصنوعی، نظر خود را تغییر داد. حالا او می گوید که قصد دارد اروپا را ترک کند. آلتمن پس از اینکه نظرات خود را در فضای مجازی منتشر کرد، در توییتی فاش کرد: “ما برای ادامه کار در اینجا هیجان زده هستیم و مطمئناً برنامه ای برای ترک آن نداریم.”

مقررات پیشنهادی هوش مصنوعی می‌تواند شرکت‌های هوش مصنوعی را ملزم کند که مطالب دارای حق چاپ را که برای آموزش مدل هوش مصنوعی استفاده می‌شود، افشا کنند.

4. مقامات G7 برای رسیدگی به چالش های ایجاد شده توسط Generative AI

در نشست موسس در 30 می، کشورهای G7 برای بحث در مورد تأثیرات و چالش‌های احتمالی ناشی از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Google Bard و غیره ملاقات خواهند کرد. به گفته وزیر ارتباطات ژاپن تاکاکی ماتسوموتو، رهبران این کشورها برای ایجاد یک مجمع بین دولتی به نام “روند هوش مصنوعی هیروشیما” به اجماع رسیده اند.

5. OpenAI برنامه کمک مالی 100000 دلاری را راه اندازی می کند

شرکت مادر ChatGPT، OpenAI، برنامه‌ای را راه‌اندازی کرده است که در آن ده 10000 دلار کمک مالی برای توسعه فرآیندی اعطا می‌کند که به تعیین چگونگی ایجاد قوانین هوش مصنوعی کمک می‌کند. OpenAI در بیانیه ای گفت: “هیچ شخص، شرکت یا حتی کشوری نباید این تصمیمات را دیکته کند.” نتایج این کمک هزینه به صورت رایگان برای همه در دسترس خواهد بود، در حالی که آخرین تاریخ درخواست برای آن 24 ژوئن 2023 تعیین شده است.

مطلب پیشنهادی:  مطالعه نشان می دهد که هیچ جوی در جهان دور به اندازه زمین یافت نشده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا