تکنولوژی

Bluesky با پشتوانه جک دورسی کاربران بیشتری را با شکست توییتر جذب می کند

کاربران توییتر، خسته از یک آخر هفته طوفانی دیگر، در حال بررسی اپلیکیشن Bluesky با پشتیبانی جک دورسی به عنوان جایگزینی احتمالی برای شبکه رسانه های اجتماعی هستند.

به گفته Data.ai، Bluesky فقط برای دعوت 245000 بار توسط کاربران آیفون دانلود شده است که بیش از نیمی از آن در ماه جاری ارائه شده است. امسال، این برنامه شروع به دعوت از کاربران از لیست انتظار خود – که با خرید ایلان ماسک در ماه اکتبر توییتر به بیش از یک میلیون نفر می رسید – برای آزمایش نسخه بتا، اگرچه در حال حاضر کاربران را محدود می کند. اخیراً یک برنامه اندروید نیز اضافه شده است.

توییتر ماسک، که صدها میلیون کاربر دارد، قبل از بازگردانی تعدادی از حساب‌های کاربری پرمخاطب، به‌طور انبوه علائم تأیید اعتبار این سرویس را حذف کرد، که باعث سردرگمی در آخر هفته شد. این میلیاردر تأیید را بخشی از یک سرویس اشتراک ماهانه 8 دلاری کرد و بسیاری از تأثیرگذارترین کاربران این پلتفرم از این هزینه انتقاد کردند و توییتر را متهم کردند که آنها را به عنوان مشترکین پولی معرفی می کند.

کاربرانی که تصمیمات به ظاهر تصادفی ماسک در توییتر را به تعویق انداخته اند، ماه هاست که به دنبال جایگزین قابل اعتمادی از جمله سرویس هایی مانند Mastodon هستند. Bluesky رابطه نزدیکی با توییتر دارد که توسط دورسی یکی از بنیانگذاران شبکه بزرگتر در سال 2019 راه اندازی شد. هدف سرویس جوانتر ارائه یک پروتکل و استاندارد اجتماعی بازتر است که به هر سرویسی اجازه می دهد وصل شود و با هم تعامل داشته باشد.

مطلب پیشنهادی:  چگونه می توان رویداد معرفی آیفون 14 اپل را به صورت زنده و رایگان تماشا کرد

برنامه Bluesky، به قول مدیر پروژه جی گرابر، “یک قالب میکروبلاگینگ بسیار ساده است که نشان می دهد توییتر چگونه می تواند ساخته شود” در بالای پروتکل خود. این برنامه بسیار شبیه به نسخه اولیه توییتر عمل می کند و به پست ها و پاسخ های 300 کاراکتری، امکان ارسال مجدد و اشتراک گذاری عکس ها و همچنین متن اجازه می دهد. در آزمایشی که توسط Bloomberg News انجام شد، برنامه اندروید Bluesky گاهی اوقات دیر بارگذاری می‌شد، اما تمام ویژگی‌های اساسی مورد نیاز برای برقراری ارتباط با فرآیند نصب بسیار سریع‌تر و روان‌تر از Mastodon را دارد.

هدف Bluesky رویکرد بازتر است که به کاربران اجازه می‌دهد، به عنوان مثال، از آدرس دامنه وب خود به‌عنوان دسته خدمات خود استفاده کنند، گزینه‌ای برای خود پرداخت و به طور بالقوه آزادی انتقال به سرور یا سرویس دیگری با نام کاربری مشابه را فراهم می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا