تکنولوژی

Bluesky فیدهای الگوریتم سفارشی را به عنوان یک گزینه جایگزین معرفی می کند

Bluesky، شبکه اجتماعی جدیدی که توسط جک دورسی، یکی از بنیانگذاران توییتر تأسیس شد، در ابتدا بر روی ارائه محتوای کاربران از افرادی که آنها را دنبال می کنند متمرکز بود. با این حال، در یک توسعه جدید، Bluesky شروع به انتشار فیدهای جایگزین کرده است که از الگوریتم های سفارشی استفاده می کنند.

یک ویژگی جدید معرفی شده به نام “فیدهای من” به کاربران اجازه می دهد تا فیدهای جایگزین را به صفحه اصلی Bluesky خود پین کنند، که عملکردی مشابه لیست های توییتر دارد. این به کاربران اجازه می دهد تا جدول زمانی متفاوتی برای دسته بندی های خاص محتوا داشته باشند. به‌طور پیش‌فرض، چهار فید در دسترس است: خبرهای داغ (جدیدترین محتوا را نشان می‌دهد)، محبوب با دوستان (شامل پست‌های دوست‌داشتنی توسط دوستان)، تیم Bluesky (شامل محتوای توسعه‌دهندگان Bluesky)، و به‌روز کلاسیک» (که ارائه می‌دهد) تجربه اصلی “What’s Hot” از نسخه اصلی). علاوه بر این، کاربران می توانند فیدهای بیشتری را جستجو کنند که با علایق فردی آنها مطابقت دارد. طبق گزارش The Verge، این فیدها در هر زمان حتی بدون پین کردن آنها به صفحه اصلی قابل دسترسی هستند.

نمونه‌هایی از فیدهای موجود شامل مواردی است که محتوا را فقط از حساب‌های دنبال‌شده (به استثنای لایک‌ها و پست‌های مجدد)، عکس‌های گربه، محتوای متمرکز بر فناوری و بازی‌ها نشان می‌دهند. در حالی که اکثر شبکه های اجتماعی به طور کلی الگوریتم های خود را به کاربران تحمیل می کنند، Bluesky به کاربران اجازه می دهد تا تجربه محتوای خود را مدیریت کنند.

با وجود اضافه شدن اخیر تعدیل محتوا، Bluesky هنوز در مرحله بتا است. جدول زمانی دقیق برای زمانی که Bluesky در دسترس عموم قرار می گیرد نامشخص است. با این حال، تیم Bluesky به طور فعال دعوت‌نامه‌ها را برای کاربران فعلی تسهیل می‌کند تا دیگران را دعوت کنند و حساب‌های جدیدی ایجاد کنند.

مطلب پیشنهادی:  آیا Google Maps می تواند یک زندگی را نجات دهد؟ با ویژگی اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی Google Maps آشنا شوید. اکنون به روز رسانی کنید

قابل ذکر است که دورسی از توییتر خارج شد که متعاقباً توسط مالک تسلا، ایلان ماسک خریداری شد. اگرچه Bluesky شباهت زیادی به توییتر دارد، اما موضوع کاملاً متن باز است. این بدان معناست که مشترکین Bluesky می‌توانند حساب‌ها و اولویت‌های خود را با نیازهای خود به هر روشی خارق‌العاده تنظیم کنند. در توییتر این امکان پذیر نیست، مشترک به سیستم توییتر گره خورده است که اجازه تغییر در قالب های ارائه شده توسط آن را نمی دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا