موبایل

CBIC می گوید، صفحه نمایش گوشی هوشمند با قطعات تعبیه شده برای جذب 15 درصد عوارض واردات

هیئت مرکزی مالیات‌های غیرمستقیم و گمرک (CBIC) اعلام کرد واردات نمایشگر تلفن همراه که به اقلامی مانند بلندگو، سینی سیم‌کارت و کلید پاور مجهز است، 15 درصد عوارض اساسی (BCD) را به خود اختصاص می‌دهد. CBIC گفت مواردی از اظهار اشتباه در واردات نمایشگر تلفن همراه وجود داشته است. در حال حاضر، مونتاژ نمایشگر تلفن همراه 10 درصد عوارض و عوارض صفر برای واردات مواد ورودی یا قطعات به صورت جداگانه برای استفاده در ساخت مجموعه نمایشگر جذب می کند.

یک صفحه نمایش تلفن همراه از یک صفحه لمسی، شیشه پوشش، نور پس زمینه LED، FPC (مدار چاپگر منعطف) که مخصوصاً برای نمایش عملکردهای نمایشگر مورد نیاز است و یک فیلم برای بهبود روشنایی تشکیل شده است.

در بخشنامه ای به دفاتر محلی، CBIC گفت اگر نمایشگر تلفن همراه تنها با یک قاب پشتی فلزی یا پلاستیکی وارد شود، 10 درصد BCD را جذب می کند.

با این حال، قاب پشتی فلزی/پلاستیکی، اگر به صورت جداگانه وارد شود، 15 درصد BCD را جذب می کند.

اگر هر مورد دیگری مانند سینی سیم کارت، پین آنتن، شبکه بلندگو، کلید روشن/خاموش، لغزنده، محفظه باتری، مدارهای چاپی انعطاف پذیر (FPC) برای صدا، قدرت، سنسورها، بلندگوها، اثر انگشت و غیره عرضه می شود. مونتاژ صفحه نمایش با یا بدون قاب پشتی فلزی/پلاستیکی پشتی، سپس کل مجموعه نرخ BCD 15 درصدی را جذب می‌کند.» CBIC گفت.

CBIC توضیح داد که چنین مجموعه ای متشکل از یک مجموعه نمایشگر و هر بخش دیگری واجد شرایط 10 درصد تخفیف BCD نیست.

شریک مالیاتی EY هند، Saurabh Agarwal، گفت که این شفاف سازی باعث اطمینان از مالیات تولیدکنندگان تلفن همراه برای واردات آتی می شود، که مدت هاست با مقامات گمرک برای تعیین نرخ BCD مناسب در واحدهای مونتاژ نمایشگر اختلاف نظر داشتند.

مطلب پیشنهادی:  ویدیوی دستی واحدهای ساختگی سری 15 آیفون به بیرون درز کرد. لبه های منحنی، پورت USB Type-C و موارد دیگر را ارائه می دهد

“آنچه باید ارزیابی شود این است که چگونه این امر در دادگاه ها انجام می شود و بر دعاوی حقوقی موجود تأثیر می گذارد، زیرا هزینه های اضافی BCD (در صورت وجود) برای واردات گذشته از مشتریان بازپرداخت نمی شود، بلکه باید فقط توسط شرکت ها جبران شود. آگاروال افزود.

آبیشک جین، شریک مالیات غیرمستقیم در KPMG در هند، گفت: «اطمینان از اینکه طبقه بندی گمرکی به درستی انجام می شود و فرار مالیاتی وجود ندارد، کلید اجرای موفقیت آمیز PMP و برنامه Make In India است. در عین حال، مهم است که اطمینان حاصل شود که تحقیقات مزاحم بر عملیات تجاری تأثیر نمی گذارد.

این بخشنامه باید شفافیت کافی را در مورد طبقه بندی مجموعه نمایشگرها، که در گذشته برای صنعت الکترونیک مشکل بوده است، ارائه دهد. این بخشنامه به وضوح به همراه یک نمایش نموداری میزان یکپارچگی در مونتاژ نمایشگر را مشخص می کند و پس از آن به عنوان بخشی از دستگاه های سلولی در نظر گرفته می شود.” گفت: بخشنامه پیام مثبتی به همه سرمایه گذاران هندی و جهانی خواهد داد.

دولت در سال 2016 برنامه تولید مرحله‌ای (PMP) را برای تولید تلفن همراه به منظور ایجاد قابلیت‌های تولید و افزایش ارزش افزوده در بازار داخلی کشور ابلاغ کرد.

به گفته PMP، BCD مجموعه نمایشگر در 1 اکتبر 2020 اعمال شد و بخش هایی از مجموعه نمایشگر معاف باقی ماند.

ICEA گفت که وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات (Meity) همچنین سندی را به وزارت درآمد ارائه کرده است که جزئیات اجزای مهم واحد نمایشگر را که BCD از آنها معاف می شود، ارائه کرده است.

مطلب پیشنهادی:  Honor X40 GT با نمایشگر نرخ تازه سازی 144 هرتزی، پشتیبانی از شارژ سریع 66 واتی راه اندازی شد: قیمت، مشخصات

با این حال، تشکل‌های میدانی به تفسیری متفاوت از سند رسیدند و تحقیقاتی را علیه اکثر تولیدکنندگان آغاز کردند. ICEA این موضوع را با مقامات مربوطه در میان گذاشته است. ICEA گفت: امیدواریم این شفاف سازی تمام این چالش ها را متوقف کند.

این بدنه صنعتی که اعضای آن شرکت هایی مانند اپل، ویوو و لاوا هستند، گفت که آشوینی وایشنائو، وزیر الکترونیک و فناوری اطلاعات، این موضوع را برای یافتن راه حلی برای چالش پیش روی بازیگران صنعت به دلیل تفاسیر متفاوت مقامات مختلف رهبری کرده است.

این بخشنامه تسکین بزرگی برای صنعت است و از دعوای غیرضروری جلوگیری می کند. ما همچنین عمیقاً سپاسگزاریم که وزارت درآمد نظرات MeitY را در مورد این موضوع مهم به رسمیت شناخته است.» رئیس ICEA Pankaj Mohindroo گفت.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا