کامپیوتر

ChatGPT در مقابل بینگ چت: بهترین چت ربات هوش مصنوعی کدام است؟

Bing Chat و ChatGPT دو تا از جدیدترین چت‌ربات‌های زبان طبیعی هستند که به‌طور گسترده در دسترس قرار گرفته‌اند و هر دو برای جلب توجه شما و درخواست‌های متنی با هم رقابت می‌کنند. هر دو هوش مصنوعی مبتنی بر مدل‌های زبانی مشابهی هستند، اما تفاوت‌های واضحی بین آنها وجود دارد که بحث ChatGPT و Bing Chat را به بحثی ارزشمند تبدیل می‌کند.

اگر می‌خواهید با این دو ابزار هیجان‌انگیز بازی کنید، در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید تا ابزار مناسب خود را انتخاب کنید.

مرورگر مایکروسافت اج که چت بینگ را در آیفون نشان می دهد.
عکس از Alan Truly

چگونه از ChatGPT و Bing Chat استفاده می کنید؟

هر دو Bing Chat و ChatGPT برای استفاده عمومی در دسترس هستند، اما نحوه دسترسی شما به آنها کمی متفاوت است.

ChatGPT به طور گسترده از طریق وب سایت اصلی OpenAI در دسترس و قابل دسترسی است. پس از ایجاد حساب کاربری می‌توانید از ChatGPT به صورت رایگان استفاده کنید، و راه‌هایی برای دسترسی سریع به آن از دسکتاپ یا مک در صورت نیاز وجود دارد.

بینگ چت نیز در دسترس است، اما باید دسترسی ویژه ای داشته باشید. برای عضویت در لیست انتظار به سایت رسمی مراجعه و ثبت نام کنید. در روزها یا هفته های آینده با افزایش ظرفیت باید دسترسی داشته باشید.

بینگ چت در چندین پلتفرم در دسترس است. نه تنها می توانید از طریق وب سایت رسمی به آن دسترسی داشته باشید، بلکه می توانید از طریق Bing در هر دستگاه پشتیبانی شده نیز به آن دسترسی داشته باشید. همچنین ادغام Bing Chat در Skype، Teams و مرورگر Edge وجود دارد. ChatGPT در Slack در دسترس است و به زودی برای Discord عرضه می شود.

مطلب پیشنهادی:  فروش Walmart: این لپ تاپ 2 در 1 ایسوس را با قیمت 359 دلار تهیه کنید

استفاده از ChatGPT رایگان است، اما یک ردیف پولی ممتاز به نام ChatGPT Plus وجود دارد که دسترسی بیشتری به ابزار، از جمله GPT-4 می‌دهد. بینگ چت کاملا رایگان است، اما محدودیت 15 مکالمه در روز وجود دارد و طول مکالمه نیز به 2000 کاراکتر در هر درخواست یا پاسخ محدود شده است. ChatGPT همچنین دارای محدودیت کاراکتر است، اما در حال حاضر محدودیتی برای تعداد مکالماتی که می توانید در روز داشته باشید وجود ندارد.

ChatGPT و Bing Chat از چه مدل های زبانی استفاده می کنند؟

نسخه فعلی ChatGPT که می توانید به صورت رایگان به آن دسترسی داشته باشید، بر اساس مدل زبان GPT-3.5 است. به گفته مایکروسافت، بینگ چت در واقع از مدل پیشرفته GPT-4 استفاده می کند که اخیرا معرفی شده است.

در تئوری، این بدان معنی است که بینگ چت باید مفیدتر باشد. فقط مواظب باش درگیر نشو بازی های جنگی قلمرو با انجام برخی بازی‌ها، همانطور که بینگ چت گاهی اوقات کمی وجود دارد.

هر دو ChatGPT و Bing Chat بر اساس یک مدل زبان اصلی به نام GPT-3.5 هستند. آنها تا سال 2021 و از جمله به اطلاعات دسترسی دارند و به آنها دامنه وسیعی برای پاسخ به سؤالات به زبان طبیعی و با اطلاعات نسبتاً به روز می دهد. با این حال، این می تواند حفره هایی در دانش آنها ایجاد کند.

از طرف دیگر، بینگ چت این توانایی را دارد که از منابع وب جدیدتر استفاده کند. او همچنین آموزش های تکمیلی دریافت کرده است تا بتواند بهتر دستورالعمل ها را دنبال کند و کارهای ظریف تری را انجام دهد.

ایمیل ایجاد شده توسط ChatGPT.

با ChatGPT و Bing Chat چه کاری می توانید انجام دهید؟

ویژگی اصلی ChatGPT و Bing Chat این است که وقتی از آنها سؤال می‌کنید یا به زبان طبیعی و انسانی بیان می‌کنید می‌توانند بفهمند. هر دو سرویس از طیف وسیعی از زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند، اگرچه ChatGPT بیشتر بر زبان انگلیسی متمرکز است، جایی که Bing Chat طیف گسترده‌تری از زبان‌های غیرانگلیسی را ارائه می‌دهد.

مطلب پیشنهادی:  Quora Poe چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

هم Bing Chat و هم ChatGPT را می توان برای تحقیق استفاده کرد و سؤالاتی را مطرح کرد که فراتر از آن چیزی است که موتورهای جستجوی سنتی قادر به درک آن هستند. به عنوان مثال، من از آن برای مقاله اخیری که در مورد بزرگ‌ترین شکست‌های انویدیا نوشتم استفاده کردم و پرسیدم: «دلایل بزرگ‌ترین کاهش در ارزش سهام انویدیا چیست؟» اگر چیزی است که می‌خواهید در جستجوی Google تایپ کنید، می‌توانید آن را نیز قرار دهید. در یکی از آن چت ربات های هوش مصنوعی.

ChatGPT به ویژه در نوشتن خلاقانه خوب است، بنابراین درخواست از او برای نوشتن چیزی در مورد یک موضوع خاص یا به سبک نویسنده دیگری منجر به تلاش بسیار مطمئن برای انجام آنچه از او می‌خواهید می‌شود. با این حال، توجه داشته باشید که ChatGPT نمی تواند حقایق خود را در برابر چندین منبع بررسی کند، بنابراین می تواند خطاها را با همان اطمینانی که اظهارات واقعی را بیان می کند، معرفی کند.

بینگ چت در نوشتن آنقدرها خوب نیست، زیرا نمی تواند پاسخ های طولانی ارائه دهد و بیشتر از تلاش های خلاقانه مبتنی بر واقعیت است. با این حال، بینگ چت دارای چندین حالت جداگانه است که می تواند به آن تغییر کند و آن را به یک دستیار مجازی یا دوست معمولی تبدیل کند که با شما در مورد زندگی روزمره چت می کند. توانایی انتخاب بین خلاقانه، متوازن و دقیق فوق العاده است و به شما امکان می دهد مکالمات خود را به گونه ای تنظیم کنید که هدفمندتر شوند. رویکرد یکسان ChatGPT نیاز به جزئیات و توضیحات بیشتر در دستورات دارد.

همچنین یک حالت بازی مخفی وجود دارد که می توانید با آن چیزهای بی اهمیت، رایت و سایر بازی های ساده انجام دهید.

آیا Bing Chat دقیق تر از ChatGPT است؟

سه سبک مکالمه موجود در بینگ چت.

Bing Chat این پتانسیل را دارد که از ChatGPT دقیق‌تر باشد، زیرا از اطلاعات جدیدتر استخراج می‌شود و به چندین منبع اطلاعات متکی است.

مطلب پیشنهادی:  قرقره ها در یکی دیگر از ویژگی های فیس بوک ظاهر می شوند

ChatGPT به یک منبع داده از مدل زبان خود متکی است، بنابراین به اطلاعات جدیدتر دسترسی ندارد و نمی تواند پاسخ های خود را برای تأیید صحت ارجاع دهد.

از آنجایی که بینگ چت مبتنی بر GPT-4 است، از نظر تئوری باید کمی قدرتمندتر و ظریف تر از ChatGPT باشد. آزمایش‌های اولیه GPT-4 در ChatGPT Plus تا کنون نتایج امیدوارکننده‌ای را نشان داده است، مانند موفقیت یک کاربر در ایجاد یک بازی کاری پونگ در کمتر از 60 ثانیه.

از نظر دقت، ویژگی جالب دیگری که توسط بینگ چت در پیشنهادات “بیشتر بیاموزید” ارائه شده است. این نه تنها روشی اخلاقی‌تر و شفاف‌تر برای نمایش اطلاعات است، بلکه به شما جایی می‌دهد تا بروید – بیشتر شبیه یک موتور جستجوی مناسب.

هر دو چت بات جای خود را دارند

Bing Chat و ChatGPT ابزارهای جدید و بسیار هیجان انگیزی هستند که پتانسیل زیادی دارند. هر کدام در موارد خاصی بهتر هستند، با بینگ چت در یافتن اطلاعات به روز و عمل به عنوان دستیار بهتر است، در حالی که ChatGPT در مکالمات خلاقانه یا کمک به نوشتن به سبک خاصی مهارت بیشتری دارد. این می تواند برای درخواست ها یا برای تصحیح مطالبی که نوشته اید عالی باشد.

بینگ چت در دسترس‌تر است زیرا شرکت‌های بیشتری با مایکروسافت و OpenAI همکاری می‌کنند تا بینگ چت را به خدمات بیشتری برسانند. با این حال، ChatGPT نیز توسط تعدادی از شرکت ها و خدمات پذیرفته شده است، بنابراین هر دو احتمالاً در آینده نزدیک به طور گسترده در دسترس خواهند بود.

با این وجود، محدودیت 15 چت در روز احتمالاً ابتدا افراد را به ChatGPT سوق می دهد و به کاوش بیشتر بدون نیاز به نگرانی در مورد استفاده از هزینه روزانه خود اجازه می دهد.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا