کامپیوتر

ChromeOS Flex برای رایانه‌های شخصی قدیمی و Mac از نسخه بتا خارج شده است، Google لیست مدل‌های تأیید شده را به‌روزرسانی می‌کند

گوگل از عرضه گسترده‌تر ChromeOS Flex، سیستم عامل رایگان خود برای کاربران قدیمی رایانه شخصی و مک خبر داده است. نسخه جدید ChromeOS در ماه فوریه معرفی شد و برای آزمایش بتا در دسترس بود. به گفته این شرکت، این سیستم عامل برای دانلود رایگان است و برای مشاغل و مدارس طراحی شده است. گوگل می گوید کاربران باید ChromeOS Flex را به جای جایگزینی رایانه شخصی یا مک قدیمی خود نصب کنند و ادعا می کند که سیستم عامل به طور متوسط ​​۱۹ درصد انرژی کمتری مصرف می کند.

گوگل در یک پست وبلاگی اعلام کرد که ChromeOS Flex اکنون به طور گسترده برای رایانه های شخصی و مک در دسترس خواهد بود. به گفته این شرکت، نسخه جدید ChromeOS امنیت پیشگیرانه با sandboxing و محافظت در برابر بدافزارها، باج افزارها و خطاهای کارکنان را ارائه می دهد. ChromeOS Flex در فوریه امسال توسط گوگل معرفی شد و قبلاً برای دسترسی زودهنگام در دسترس بود. این یک سیستم عامل رایگان برای دانلود است.

در ChromeOS Flex، به‌روزرسانی‌های پس‌زمینه زمان از کار افتادن سیستم را کاهش می‌دهند تا در طول زمان کند نشود. به گفته گوگل، این سیستم عامل برای مشاغل و مدارس طراحی شده است. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که ChromeOS Flex ۱۹ درصد انرژی کمتری مصرف می‌کند و به همین دلیل گوگل به کاربران توصیه می‌کند به جای تعویض کل دستگاه، سیستم عامل فعلی خود را با ChromeOS Flex جایگزین کنند.

توماس ریدل، مدیر محصولات، سازمانی و آموزش در گوگل، می‌گوید: «در سطح جهان، سالانه 40 میلیون تن زباله الکترونیکی تولید می‌شود – این مانند دور انداختن 800 لپ‌تاپ در هر ثانیه است. ارتقای دستگاه‌ها به ChromeOS Flex، به جای جایگزینی کامل آنها، راهی مؤثر برای کاهش ضایعات و جلوگیری از این مشکل رو به رشد است.»

مطلب پیشنهادی:  محققان IISc در حال توسعه یک چارچوب طراحی برای ساخت نسل بعدی چیپست های کامپیوتری آنالوگ هستند

علاوه بر این، گوگل لیست مدل های تایید شده خود را که می توانند ChromeOS Flex را اجرا کنند، به روز کرده است. در حال حاضر 295 مدل برای کار با سیستم عامل تایید شده اند. این شرکت همچنین شامل لیست برندهایی از مدل هایی است که تأیید شده اند. اینها شامل مک بوک پرو 15 اینچی مدل 2013 و مک بوک ایر 11 اینچی مدل 2012 اپل و Latitude 3160 از دل می شود. لازم به ذکر است که وب کم روی دو مدل مک بوک ایر که دارای گواهینامه هستند کار نمی کند. با این حال، کاربرانی که از هر مدلی استفاده می‌کنند، می‌توانند ChromeOS Flex جدید را امتحان کنند.

ChromeOS Flex در حال حاضر برای دانلود رایگان از وب سایت این شرکت در دسترس است. برای نصب ChromeOS Flex، سازمان‌ها می‌توانند سیستم عامل را از طریق درایو USB یا از طریق شبکه شرکتی خود در مدرسه یا شرکت خود مستقر کنند. به گفته این شرکت، کاربران همچنین می توانند آن را از درایو USB راه اندازی و اجرا کنند تا نرم افزار عامل جدید را قبل از نصب دائمی آن امتحان کنند.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا