کامپیوتر

Google Drive محدودیت‌هایی را برای تعداد فایل‌هایی که می‌توانید ایجاد کنید تعیین می‌کند

گوگل محدودیتی برای ایجاد فایل در Drive تعیین کرده است که تعداد فایل هایی را که می توانید در هر حساب ایجاد کنید به 5 میلیون محدود می کند.

این شرکت محدودیت جدید را در ماه فوریه بدون اطلاع قبلی معرفی کرد، اما آن را به صورت عمومی اعلام نکرد. چندین نشریه از جمله Ars Technica و CNET گزارش داده‌اند که این برای همه کاربران Google Workspace، صرف نظر از اینکه برای فضای ذخیره‌سازی اضافی پرداخت می‌کنید، در دسترس است.

چندین کاربر بدون تشریفات از این تغییر مطلع شدند وقتی متوجه شدند که با وجود پرداخت چندین ترابایت فضای ذخیره سازی دیگر نمی توانند فایل ها را آپلود کنند. یکی از کاربران Reddit اشاره کرد که هفت میلیون فایل در Drive با برنامه ذخیره سازی 2 ترابایتی دارد. آنها یک اعلان خرابی آپلود و دستورالعملی برای حذف فایل‌ها قبل از ادامه ایجاد فایل‌های جدید دریافت کردند. در حال حاضر، به نظر می رسد که وضوح اصلی فایل ها را در پوشه های فشرده کوتاه می کند.

در ابتدا، به نظر می‌رسد که کاربران فکر کرده‌اند که این یک باگ است و آن را به ردیاب مشکل گوگل گزارش داده‌اند که بزرگترین نشانگر این است که این تغییر تحت رادار انجام شده است.

با این حال، گوگل بعداً تأیید کرد که این محدودیت واقعی است و راس ریچندرفر، سخنگوی گوگل به The Verge گفت که این شرکت این حرکت را برای “حفظ عملکرد و قابلیت اطمینان بالا” Drive و “جلوگیری از سوء استفاده” از سیستم‌های Google Workspace انجام داده است.

سخنگوی اضافه کرد: هنگامی که آنها به حد مجاز رسیدند باید یک اعلانی دریافت کنید که حاوی دستورالعمل هایی در مورد نحوه تماس با Google برای پشتیبانی است.

مطلب پیشنهادی:  EVGA تولید پردازنده‌های گرافیکی را متوقف کرده است و این به خاطر Nvidia است

تنها نکته این است که محدودیت فایل 5 میلیونی شامل فایل‌هایی نمی‌شود که توسط سایر کاربران در Drive شما به اشتراک گذاشته شده‌اند، بنابراین تا زمانی که سازنده اصلی نباشید، می‌توانید تعداد بیشتری فایل را میزبانی کنید.

با این حال، این مشکل به‌ویژه وجود دارد زیرا شما اکنون این پتانسیل را دارید که مدت‌ها قبل از تمام شدن فضای ذخیره‌سازی فایل‌های خود، محدودیت ایجاد کنید و مشتریانی که پرداخت می‌کنند ممکن است برای فضای ذخیره‌سازی بیشتر از آن چیزی که حتی می‌توانند استفاده کنند، هزینه می‌پردازند. Ars Technica خاطرنشان کرد که “پنج میلیون فایل 4 کیلوبایتی 20 گیگابایت فضای ذخیره سازی را اشغال می کند” و 30 ترابایت فضای ذخیره سازی می تواند به راحتی با میلیاردها فایل برابری کند.

از آنجایی که مشتریان پولی و تجاری Workspace نان و کره Google هستند، این محدودیت در ایجاد فایل ممکن است مشتریان را وادار کند که در مورد پرداخت هزینه ذخیره سازی تجدید نظر کنند.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا