تکنولوژی

ISRO قصد دارد به مریخ بازگردد و قسمت تاریک ماه را با ژاپن کشف کند

پس از مأموریت‌های ماه و مریخ، سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) اکنون ناهید را هدف گرفته است و همچنین قصد دارد با همکاری ژاپن، قسمت تاریک ماه را کشف کند.

آنیل بهاردواج، مدیر آزمایشگاه تحقیقات فیزیکی مستقر در احمدآباد، در کنفرانس آکاش تاتوا، با ارائه ارائه ای در مورد ماموریت های آینده ISRO در اینجا گفت که آژانس فضایی همچنین قصد دارد یک کاوشگر به مریخ بفرستد.

بهاردواج گفت که در حال مذاکره با آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) برای ارسال یک ماه نورد برای کشف منطقه سایه دائمی ماه است.

طبق برنامه ریزی های اولیه، کاوشگر و مریخ نورد ساخت ISRO توسط یک موشک ژاپنی با فرود برنامه ریزی شده در نزدیکی قطب جنوبی ماه به مدار پرتاب خواهد شد.

بهاردواج گفت: “سپس مریخ نورد به سایه دائمی ماه سفر می کند که هرگز نور خورشید را نمی بیند.”

او گفت که مطالعه این منطقه جالب است زیرا هر چیزی که در منطقه PSR باقی مانده است به منزله ماندن در انجماد عمیق از زمان های بسیار قدیم است.

بهاردواج گفت Aditya L-1 یک ماموریت منحصر به فرد خواهد بود که در آن یک ماهواره کلاس 400 کیلوگرمی حامل محموله در مداری به دور خورشید قرار می گیرد به گونه ای که بتواند به طور مداوم ستاره را از نقطه ای به نام Lagrange Point L-1 رصد کند. .

این مدارگرد در 1.5 میلیون کیلومتری زمین قرار خواهد گرفت و تلاش خواهد کرد تا گرمایش تاج، شتاب باد خورشیدی و شروع پرتاب جرم تاج، شعله‌ها و آب و هوای فضایی نزدیک به زمین را درک کند.

مطلب پیشنهادی:  Amazon Prime Music اکنون 100 میلیون آهنگ را ارائه می دهد

بهاردواج گفت که ماموریت های Aditya L-1 و Chandrayaan-3 در اوایل سال آینده اولویت بندی خواهند شد و احتمالاً ماموریت ونوس و ماموریت ماه JAXA دنبال خواهند شد.

موفقیت ماه‌نورد بر روی چاندرایان-3 بسیار مهم بود زیرا دوباره در ماموریت JAXA مورد استفاده قرار می‌گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا