تکنولوژی

NTT IOWN را به عنوان آینده زیرساخت شبکه نشان می دهد

NTT Research، شعبه ای از شرکت مادر کنگلومرا NTT، هفته گذشته اعلام کرد که اندازه مرکز تحقیقات نوری خود را تا سال 2023 گسترش خواهد داد.

در طول رویداد Upgrade 2023، کنفرانس این شرکت برای کاربران فنی، مشتریان و شرکا در سانفرانسیسکو، NTT دیدگاه گسترده‌ای از این که چگونه فکر می‌کند زیرساخت شبکه باید تغییر کند ارائه کرد. NTT اصلی ترین واحد شرکتی در ژاپن است که بخش تحقیقاتی تحت آن فعالیت می کند.

اعلامیه NTT واقعاً این سوال را برای تازه‌کاران صنعت فناوری که اوقات فراغت خود را در اطراف تأسیسات تحقیقات نوری نمی‌گذرانند، ایجاد می‌کند، یک مرکز تحقیقات نوری دقیقاً چه می‌کند؟

بدون پرداختن به عناصر فنی و ریاضیات پیشرفته درگیر در این نوع تحقیقات، مزایای عملی بالقوه کار می‌تواند تأثیری انقلابی بر فناوری ارتباطات شبکه‌ای که ما می‌شناسیم داشته باشد.

کار NTT در این زمینه با اعلام این شرکت در اوایل این ماه مرتبط است که ارائه خدمات اولیه خود را به مشتریان سازمانی با استفاده از زیرساخت های نسل بعدی مبتنی بر فناوری های نوری آغاز می کند. NTT در رویداد Upgrade 2023 اعلام کرد که ماهانه 15000 دلار آمریکا (تقریباً 1.98 میلیون ین) از طریق نهادهای منطقه‌ای خود، Nippon Telegraph and Telephone East و Nippon Telegraph و Telephone West، از مشتریان دریافت خواهد کرد.


این ابتکار که به نام IOWN (شبکه نوری و بی‌سیم نوآورانه) شناخته می‌شود، پیشرفت «تأخیر کم» سیستم زیرساخت جدید را تسهیل می‌کند یا تأخیر انتقال را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد. نتیجه یک 200 تاخیر مربوطه در مقایسه با سیستم های ارتباطی نوری معمولی است.

در سال 2019، NTT ایده IOWN را آغاز کرد که شامل استفاده از سیگنال‌های نوری در طول کل خط ارتباطی برای تحویل داده‌ها از فرستنده به مقصد است. NTT امیدوار است که خدمات IOWN خود، که در درجه اول به مشتریان تجاری ارائه می دهد، برای موارد مختلف از جمله رانندگی خودران سودمند باشد.

مزایای ابتکار IOWN

فیبرهای نوری ابزار اصلی انتقال داده برای ارتباطات نوری موجود هستند که به طور گسترده در محیط های مسکونی روزمره استفاده می شود. در مسیر ارتباطی، پالس های نوری همچنان باید به سیگنال های الکتریکی و بالعکس تبدیل شوند که منجر به تاخیر یا تاخیر زمانی می شود. این تاخیرها را می توان به طور قابل توجهی با IOWN کاهش داد و نیاز به رمزگذاری سیگنال را از بین برد.

مطلب پیشنهادی:  گریه کارمندان توییتر هند با شروع اخراج ایلان ماسک در سراسر شرکت

اپلیکیشن های مختلفی وجود دارند که می توانند از این قابلیت استفاده کنند. خودروهای خودران، ربات‌های کنترل از راه دور، انسان‌های دیجیتال و روش‌های جراحی از راه دور که در مناطق دورافتاده انجام می‌شوند، می‌توانند از تأخیر پایینی که خدمات IOWN را متمایز می‌کند، بهره‌مند شوند.

نسخه نمایشی تجربه کاربر دیجیتالی در رویداد NTT Upgrade 2023

نمایش فناوری تعامل انسانی دیجیتال ارتقاء NTT 2023


یک نمایش جذاب (تصویر بالا) در ارتقاء 2023 با بازوی روباتیکی که از طریق کنترلرها برای جابجایی اقلام در یک محیط انبار شبیه سازی شده استفاده می شود نشان داده شد که به دقت فوق العاده با تاخیر تقریباً صفر نیاز دارد.

برای استفاده از خدمات IOWN، مشتریان باید از دستگاه های پایانه تخصصی فروخته شده توسط Nippon Telegraph و Telephone East و Nippon Telegraph و Telephone West استفاده کنند.

تأخیر کم تنها مزیت ارائه شده توسط ابتکار IOWN نیست. پروژه IOWN همچنین با هدف دستیابی به مصرف انرژی کم با بهبود 100 برابری راندمان الکتریکی نسبت به سیستم‌های ارتباطی نوری فعلی و بهبود 125 برابری در ظرفیت انتقال است.

NTT تعهد بزرگی به IOWN می دهد زیرا معتقد است مزایای انقلابی آن فضای زیرساخت شبکه را مختل می کند. در سال های آینده، NTT برای ایجاد دستگاه های ترمینال خاص و فناوری های ارتباطی برای دستیابی به این اهداف تلاش خواهد کرد. NTT اجرای کل طرح IOWN را در سال 2030 پیش بینی می کند.

شرکا در ابتکار IOWN اعتماد ایجاد می کنند

ابتکار IOWN اکنون شامل بسیاری از شرکت های شناخته شده از ژاپن و خارج از آن می شود. از آنجایی که NTT می‌خواهد IOWN گسترده‌ترین پشتیبانی بین‌المللی را جذب کند، یک انجمن جهانی برای ارزیابی الزامات IOWN و سایر مشخصات فنی ایجاد شده است.

در اوایل این ماه، KDDI Corporation، یکی دیگر از شرکت های بزرگ مخابراتی ژاپن، به عنوان عضو جدید انجمن بین المللی توسط NTT معرفی شد. این شرکت به دنبال همکاری با مشاغل رقیب برای ترویج رشد سریع پلت فرم IOWN است.

مطلب پیشنهادی:  هشدار طوفان ژئومغناطیسی! یک طوفان قوی G3 ممکن است فردا به زمین برسد

NTT همچنین تایید کرد که نمونه اولیه تراشه ای ساخته است که امیدوار است روزی سرعت انتقال داده در مراکز داده و کابل های فیبر نوری زیر دریا را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.


به گفته NTT، ماژول مدار مجتمع تقویت کننده فرکانس باند پایه با نام تجاری جدید آن عملکرد فوق العاده باند 100 گیگاهرتز را ارائه می دهد. این فناوری با فناوری های نوظهور شبکه تمام فوتونیک، مانند شبکه های 6G آینده و زیرساخت IOWN استفاده خواهد شد. به گفته NTT، این جنبه یکی از اجزای حیاتی این شبکه‌های آینده است، زیرا برای حذف تمام اعوجاج نویز به قابلیت‌های تقویت سیگنال فوق‌باند نیاز دارند.

شبکه های نوری اصلی IOWN قادر خواهند بود داده ها را با سرعتی بیش از دو ترابیت در ثانیه انتقال دهند. با این حال، آنها به یک ماژول آی سی تقویت کننده باند پایه برای تقویت سیگنال نیاز دارند. پیش از این، NTT محصولاتی را ایجاد کرده بود که می توانستند به این هدف دست یابند، اما همه آنها بزرگ بودند و نیاز به اتصال به محصولات با قطعات بلوک خارجی مرکز داده داشتند. NTT قبلا یک نمونه اولیه از ماژول خود را ایجاد کرده است که به اندازه کافی کوچک است تا در هر دستگاهی قرار بگیرد.

اگرچه این دستگاه برای چندین سال به صورت تجاری در دسترس نخواهد بود، NTT ادعا می کند که می تواند سیگنال الکتریکی 100 گیگاهرتز را تقویت کند، که یک پیشرفت چشمگیر نسبت به آنچه با فناوری امروزی امکان پذیر است. NTT معتقد است که این پیشرفت ها در نهایت سرعت اتصال مرکز داده را افزایش می دهد و دسترسی مشتری به اینترنت را سرعت می بخشد.

افکار تحلیلگر

اگرچه NTT یک شرکت شناخته شده در خارج از ژاپن نیست، اما این شرکت 150 یاردی تمایلی فرهنگی به پرسیدن سوالات در مورد آینده دارد. IOWN با ابتکار خود به دنبال این است که صنعت را برای بازنگری چشمگیر در مورد نیازهای محاسباتی آینده در 25 سال آینده به چالش بکشد.

مطلب پیشنهادی:  اکثر مردان در هند عاشق برنامه های بازی هستند. زنان غذا، برنامه های پیام رسانی را ترجیح می دهند: گزارش

واضح است که برای NTT، فناوری نوری فوتونیک جایی است که به دنبال بهینه سازی انتقال داده است. مصاحبه اخیر من با مدیر ارشد بازاریابی جهانی NTT، ویتو مابروکو، تعهد این شرکت به فوتونیک را برجسته می کند:

یادآوری این نکته مفید است که امروزه بیشتر فناوری برای انتقال و تجزیه و تحلیل اطلاعات به الکترونیک متکی است. در دوران پس از قانون مور، NTT گامی جسورانه برای فشار دادن به صنعت فناوری برداشته است تا چگونگی افزایش قدرت محاسباتی را بدون برخی از تکنیک های توسعه ترانزیستور که در پنجاه سال گذشته انجام شده است، در نظر بگیرد. از دیدگاه NTT، فوتونیک وعده می دهد که سرعت انتقال داده ها را افزایش داده، پاسخگویی ماشین را بهبود می بخشد و انرژی کمتری مصرف می کند.

علاوه بر این، موقعیت این فناوری حول محور انتقال از الکترونیک به فوتونیک است. همین فرض در مورد بازار تلفن همراه نیز صدق می کند، زیرا 6G در نهایت 5G را تحت الشعاع قرار می دهد تا الگوهای استفاده از اینترنت و ابر آینده را فعال کند (برخی حتی پیش بینی نشده اند). جمع‌آوری داده‌های انبوه با تأخیر نزدیک به صفر در محیط‌هایی با پردازنده‌های مبتنی بر فوتونیک اختصاصی که می‌توانند بارهای کاری را به‌طور مستقل تغییر دهند، امکان‌پذیر خواهد بود.

بدون شک، تحقق یک دنیای کاملاً عملیاتی مبتنی بر IOWN به زمان و دلارهای سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد. معمولاً پیشرفت‌های فناوری جدید به قیمت مصالحه در عملکرد یا مصرف برق به دست می‌آیند، اما به نظر می‌رسد که این مورد در مورد IOWN نیست. نتیجه یک توپولوژی شبکه جدید است که بازی را تغییر می دهد که می تواند نحوه استفاده مردم از انواع اطلاعات و نحوه عملکرد جامعه را بهبود بخشد.

حتی در این سطح جاه طلبانه، NTT برای بیان یک چشم انداز جسورانه و جدید برای زیرساخت شبکه که ماهیت محاسبات را تغییر می دهد، شایسته اعتبار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا