تکنولوژی

OpenAI به کاربران تا 20000 دلار برای گزارش اشکالات پیشنهاد می دهد

OpenAI، شرکتی که پشت ربات‌های چت چت GPT قرار دارد، روز سه‌شنبه اعلام کرد به کاربرانی که آسیب‌پذیری‌های سیستم‌های هوش مصنوعی خود را گزارش می‌کنند تا سقف ۲۰ هزار دلار پیشنهاد می‌دهد.

برنامه OpenAI Bug Bounty که از روز سه‌شنبه راه‌اندازی شد، بر اساس شدت باگ‌های گزارش‌شده، با پاداش‌هایی که از ۲۰۰ دلار برای هر آسیب‌پذیری شروع می‌شود، به افراد پاداش می‌دهد.

شرکت‌های فناوری اغلب از برنامه‌های پاداش باگ استفاده می‌کنند تا برنامه‌نویسان و هکرهای اخلاقی را تشویق کنند تا اشکالات سیستم‌های نرم‌افزاری خود را گزارش کنند.

با توجه به جزئیات مربوط به پلتفرم باگ بونت Bugcrowd، OpenAI از محققان دعوت کرده است تا عملکردهای ChatGPT و چارچوبی را برای نحوه ارتباط سیستم های OpenAI و به اشتراک گذاری داده ها با برنامه های شخص ثالث بررسی کنند.

این برنامه حاوی محتوای نامناسب یا مخرب ایجاد شده توسط سیستم های OpenAI نیست.

این اقدام چند روز پس از آن صورت می گیرد که ChatGPT در ایتالیا به دلیل نقض قوانین حریم خصوصی ممنوع شد و باعث شد که تنظیم کننده ها در سایر کشورهای اروپایی نگاهی دقیق تر به خدمات هوش مصنوعی مولد داشته باشند.

ChatGPT OpenAI با پشتیبانی شرکت مایکروسافت، که از زمان راه‌اندازی خود در ماه نوامبر، جهان را با طوفانی فراگرفته است، برخی از کاربران را با پاسخ‌های سریع به سؤالات شگفت‌زده کرده و دیگران را با نادرستی آزار داده است.

مطلب پیشنهادی:  آژانس ایالات متحده در حال تصویب قوانین جدید زباله های فضایی برای کاهش خطرات اکتشاف است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا