کامپیوتر

Tencent گفت که در حال تشکیل یک واحد “واقعیت افزوده” است و به دنیای متاورژن قدم می گذارد.

سه نفر از آشنایان به این موضوع گفتند که Tencent چین روز دوشنبه به کارمندان خود اعلام کرد که به طور رسمی یک واحد “واقعیت افزوده” (XR) تشکیل شده است و رسماً روی مفهوم فرا وجهی جهان های مجازی شرط بندی کرده اند.

منابع گفتند که این بخش وظیفه ایجاد کسب و کار واقعیت افزوده را برای Tencent شامل نرم افزار و سخت افزار دارد و افزودند که توسط لی شن، مدیر ارشد فناوری Tencent Games هدایت می شود و بخشی از گروه تجاری سرگرمی های تعاملی این شرکت خواهد بود.

دو نفر از منابع گفتند که این واحد در نهایت بیش از 300 کارمند خواهد داشت که با توجه به اینکه Tencent هزینه ها را کاهش می دهد و استخدام را کند می کند، تعداد سخاوتمندانه ای است. با این حال، آنها همچنین هشدار دادند که برنامه های استخدام هنوز روان هستند زیرا شرکت تعداد کارکنان واحد را بر اساس عملکرد آن تنظیم می کند.

این سه منبع گفتند که این تیم ابتدا در اوایل سال جاری تشکیل شد، اما در رازداری باقی ماند.

واقعیت افزوده اصطلاحی است که به فناوری‌های فراگیر مانند واقعیت مجازی و واقعیت افزوده اشاره دارد که به عنوان بلوک‌های سازنده متاورس دیده می‌شوند.

Tencent، با ارزش ترین شرکت چین، از اظهار نظر خودداری کرد.

از زمانی که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک که اخیراً نام خود را به Meta Platforms تغییر داده است، اعلام کرد که آینده شرکت خود را وقف ساخت یک متاورس خواهد کرد، سرمایه گذاران، کارآفرینان و غول های فناوری جا افتاده در سراسر جهان به مفهوم متاورس چسبیده اند.

مطلب پیشنهادی:  با پردازنده های موبایل نسل دوازدهم Core اینتل، در زمانی که بیشتر به آن نیاز دارید، عملکرد عالی را دریافت کنید

شرکت‌هایی از مایکروسافت گرفته تا دیزنی اعلام کرده‌اند که در حال کار بر روی متاورزهای خود هستند و شرکت‌های چینی و آمریکایی از مالک TikTok تا اپل، بایت‌دنس گرفته تا اپل نیز هدست‌های خود را با فناوری XR می‌سازند.

دستگاه XR یک حمله نادر به سخت‌افزار Tencent را نشان می‌دهد، که بیشتر به دلیل نرم‌افزارش، مانند مجموعه‌ای از بازی‌ها و همچنین برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی شناخته شده است.

یکی از منابع گفت که این واحد در داخل به عنوان یک پروژه پرشور بنیانگذار و مدیر عامل Tencent، پونی ما، در نظر گرفته می شود، که برای اولین بار در اواخر سال 2020 بر اهمیت متاورس یا آنچه او “اینترنت کاملا واقعی” می نامید، تاکید کرد.

معرفی تیم جدید در تضاد با اخراج‌هایی است که در سایر بخش‌های Tencent انجام می‌شود، که اقدامات کنترل هزینه و کاهش مشاغل غیر اصلی مانند بستن بخش Penguin Esports خود را برای مقابله با پیامدهای سرکوب نظارتی اجرا می‌کند.

تنسنت به طور علنی نسبت به برنامه های خود برای متاورس تا حد زیادی دلسرد شده است. نوامبر گذشته، او به تحلیل‌گران گفت که «بلوک‌های سازنده فناوری و توانایی» زیادی برای نزدیک شدن به احتمال یک متاورس وجود دارد، اما توضیح بیشتری نداد.

© تامسون رویترز 2022


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا