کامپیوتر

USB 4 نسخه 2.0 اعلام شد برای ارائه سرعت انتقال داده تا 80 گیگابیت در ثانیه، ویژگی سازگاری با عقب

USB Promoter Group اعلام کرده است که USB 4 نسخه 2.0 از سرعت انتقال داده تا 80 گیگابیت بر ثانیه از طریق کابل و کانکتور USB Type-C پشتیبانی می کند. این سازمان همچنین گفت که مشخصات USB Type-C و USB Power Delivery (USB PD) نیز برای رسیدن به عملکرد ادعا شده به روز می شوند. USB 4 نسخه 2.0 همچنین دارای سازگاری با نسخه قبلی USB 4 خواهد بود. به گفته این گروه، انتظار می رود جزئیات بیشتر در مورد مشخصات USB 4 نسخه 2.0 قبل از رویداد USB Developer Days 2022 که در ماه نوامبر برگزار می شود، فاش شود.

در یک بیانیه مطبوعاتی، USB Promoter Group، متشکل از Apple، HP، Intel، Microsoft، Renesas Electronics، STMicroelectronics و Texas Instruments، اعلام کرد که USB 4 نسخه 2.0 امکان انتقال داده با سرعت 80 گیگابیت بر ثانیه را از طریق یک نوع USB فراهم می کند. -کابل و کانکتور C. این گروه گفت که مشخصات USB Type-C و USB PD نیز برای پشتیبانی از سرعت انتقال داده بالاتر ارتقا خواهند یافت.

USB 4 نسخه 2.0 مبتنی بر معماری لایه فیزیکی جدید است که از کابل‌های غیرفعال USB نوع C با سرعت 40 گیگابیت بر ثانیه و کابل‌های فعال USB Type-C “تعریف مجدد” استفاده می‌کند. این سازمان همچنین روی به‌روزرسانی‌های پروتکل کار می‌کند تا به تونل‌های داده USB 3.2 اجازه دهد تا از سرعت 20 گیگابیت بر ثانیه تجاوز کند و امکان همراستایی بهتر با آخرین نسخه‌های DisplayPort و تونل داده PCle را فراهم کند.

USB 4 نسخه 1.0، USB 3.2، USB 2.0 و ThunderBolt 3 با USB 4 نسخه 2.0 سازگار خواهند بود. گروه تبلیغ کننده USB همچنین گفت که انتظار می رود مشخصات بیشتر نسخه جدید USB 4 قبل از رویداد USB Developer Days 2022 در نوامبر به اشتراک گذاشته شود. این گروه همچنین افزود: این رویداد همچنین آموزش فنی را در مورد به‌روزرسانی‌های جدید USB 4، USB Type-C و USB PD ارائه خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:  بهترین پیشنهادات آنتی ویروس: از رایانه شخصی یا مک خود فقط با 25 دلار محافظت کنید

در همین حال، جو بالیچ، سخنگوی انجمن پیاده‌سازان USB (USB-IF)، به The Verge گفت که یک کابل USB 4 با سرعت 40 گیگابیت در ثانیه می‌تواند در آینده به دو برابر سرعت انتقال داده فعلی برسد. نسخه بعدی USB 4 موجود است.


برای دریافت آخرین اخبار و بررسی‌های فنی، دیجیتال تو را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اخبار گوگل. برای دریافت جدیدترین ابزارها و ویدیوهای فنی، در کانال YouTube ما مشترک شوید.

سلسیوس ورشکسته احتمالاً برداشت‌ها را برای دارندگان حساب امانی باز می‌کند، پرونده‌هایی برای مجوز قانونی

Meta برای تراشه های واقعیت مجازی سفارشی با Qualcomm شریک می شود: گزارشنوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا