تکنولوژی

آخرین ابرماه سال 2022 را امشب ببینید! تاریخ، زمان و مکان تماشای زنده آن را بدانید

آخرین ابرماه سال 2022 امشب برگزار می شود. تاریخ و زمان تماشای آن را بدانید.

آخرین ابرماه سال 2022 قرار است امروز آسمان را زیبا کند. ماه کمی بزرگتر و درخشان تر از حد معمول به نظر می رسد و به همین دلیل به آن ابرماه می گویند. در مجموع چهار ابرماه کامل امسال قابل مشاهده خواهند بود که سه مورد از آنها در فوریه، ژوئن و جولای رخ داده است و امروز چهارمین و آخرین خواهد بود. به گفته ناسا، این ابرماه که به عنوان ماه خاویاری نیز شناخته می شود، در مدار خود نزدیک ترین ماه به زمین خواهد بود. این ماه به عنوان یک ماه خاویاری شناخته می شود زیرا سالنامه کشاورز مین آن را از روی تعداد بیشتری از ماهیان خاویاری عظیمی که در همان زمان ظهور ماه در آب یافت شدند نامگذاری کرد. به دلیل فراوانی محصولات در ابتدای فصل برداشت در نیمکره شمالی، به ماه ذرت نیز معروف است. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد تاریخ و زمان نهایی سوپرماه 2022 بدانید.

آخرین سوپرماه را کی و کجا تماشا کنیم؟

ابرماه در روز پنجشنبه 11 آگوست در حدود ساعت 21:36 به وقت شرقی (12 آگوست 0136 GMT) قابل مشاهده خواهد بود. ماه کامل بعدی صبح شنبه، 13 آگوست 2022 خواهد بود که در ساعت 2:38 بعد از ظهر به وقت شرقی زمین در مقابل خورشید در طول جغرافیایی زمین ظاهر می شود. ناسا پیشتر در وب‌سایت رسمی خود نوشته بود، این روز پنجشنبه صبح از ساعت استاندارد هند تا خط تاریخ بین‌المللی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی:  Reddit پیش از تغییرات برنامه ریزی شده API دچار قطعی عظیم شد. هزاران subreddit تاریک می شوند

ناظران آسمان می توانند آخرین ابرماه را به صورت آنلاین ببینند. پروژه تلسکوپ مجازی پخش زنده خود را در روز جمعه (12 اوت) در ساعت 01:30 بامداد EDT (0530 GMT) آغاز خواهد کرد. می توانید آن را در سایت پروژه یا در Space تماشا کنید. com

ابرماه زمانی اتفاق می‌افتد که ماه کامل در ۹۰ درصد نقطه‌ای باشد که ماه در مدارش نزدیک‌ترین نقطه به زمین است. همانطور که گزارش ها نشان می دهد، ابرماه ها حدود 30 درصد بیشتر از حد معمول نور به زمین می تابانند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا