تکنولوژی

آخرین دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت برای فروشندگان، نمایندگان مشتریان و برنامه های کاری طراحی شده است

شرکت مایکروسافت، پس از گنجاندن هوش مصنوعی در نبرد خود با گوگل برای جستجو، اکنون به آخرین فناوری هوش مصنوعی روی آورده است تا بتواند با رقبای خود در بازار برنامه های کاربردی سازمانی مانند Oracle Corp.، Salesforce Inc. و SAP SE.

این غول نرم افزاری در حال معرفی یک دستیار هوش مصنوعی – به نام Dynamics 365 Copilot – برای برنامه هایی است که وظایفی مانند فروش، بازاریابی و خدمات مشتری را انجام می دهند. بر اساس فناوری OpenAI، این نرم‌افزار می‌تواند چت متنی و پاسخ‌های ایمیلی به درخواست‌های خدمات مشتری تولید کند. این می تواند به بازاریابان کمک کند تا دسته بندی های مشتری را برای هدف قرار دادن و نوشتن لیست های محصولات تجارت الکترونیکی ارائه دهند. ویژگی های جدید به صورت پیش نمایش در روز دوشنبه منتشر می شوند و توسط صدها مشتری اولیه آزمایش می شوند. به عنوان مثال، Campari سازنده ایتالیایی اپریتیو ابزارهای بازاریابی را برای ایجاد کمپین های رویداد هدفمند در اطراف کوکتل Negroni آزمایش کرد.

مایکروسافت همچنین گفت مجموعه بعدی اعلامیه‌های هوش مصنوعی که برای ۱۶ مارس برنامه‌ریزی شده است، به «بهره‌وری در محل کار» می‌پردازد، اصطلاحی که سازنده نرم‌افزار معمولاً به معنای نرم‌افزار آفیس استفاده می‌کند.

اپلیکیشن‌های تجاری جدیدترین برنامه‌های مایکروسافت هستند که تا کنون در سال جاری به هوش مصنوعی تغییر یافته‌اند، زیرا این شرکت ابزارهای تولید زبان و ربات‌های چت را به همه چیز از موتور جستجوی اینترنت Bing تا نرم‌افزار کنفرانس شرکتی Teams اضافه می‌کند. این استراتژی پس از معرفی موفقیت‌آمیز یک ابزار برنامه‌نویسی هوش مصنوعی به نام GitHub Copilot در سال گذشته و گسترش سرمایه‌گذاری مایکروسافت در OpenAI، سازنده ChatGPT، در ژانویه انجام شد. مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا گفت که این شرکت قصد دارد کل خط تولید خود را با استفاده از هوش مصنوعی و ابزارهای OpenAI دوباره طراحی کند.

مطلب پیشنهادی:  موسسات اتحادیه اروپا TikTok را در دستگاه های کاری ممنوع می کنند

در رده برنامه های کاربردی تجاری، جایی که مایکروسافت بیش از دو دهه است که فعالیت می کند اما از رقبای خود عقب مانده است، نادلا در نهایت می خواهد از هوش مصنوعی برای تجزیه سیلوهای بین برنامه های قبلی جداگانه استفاده کند که هر کدام گردش کار و نام های اختصاری خاص خود را دارند، مانند ERP (. برنامه ریزی منابع سازمانی) و نرم افزار CRM (مدیریت ارتباط با مشتری). در عوض، او گفت، آنها باید ترکیب شوند و یک کمک خلبان هوش مصنوعی داشته باشند که بتواند اطلاعات را استخراج کند و به کارگران در انجام وظایف کمک کند. با این حال، مانند ربات بینگ، نادلا خاطرنشان کرد که ابزار Dynamics مایکروسافت نیز اشتباه می کند.

“ERP، CRM، بازاریابی، خدمات مشتری، زنجیره تامین – همه این دسته بندی های جداگانه ساخته شده اند، درست است؟ منظورم این است که همه آنها به عنوان دسته های اختراع شده توسط فروشنده زباله هستند. “اگر بگوییم فقط یک گردش کار برنامه Biz وجود دارد، چه؟”

سیستم‌های هوش مصنوعی مولد جدید مانند ChatGPT و DALL-E در سال گذشته توجه گسترده مصرف‌کنندگان را به خود جلب کرده‌اند و کسب‌وکارها را مجبور کرده است تا بفهمند چگونه و آیا باید از جنبه‌های سازمانی این ابزارهای تولید محتوا استفاده کنند یا خیر. در عین حال، هوش مصنوعی راش طلا باعث نگرانی می شود زیرا برنامه ها اشتباه می کنند و گیج می شوند. برخی از بانک‌ها استفاده از ChatGPT را ممنوع کرده‌اند و سایر کسب‌وکارها از کارمندان خود می‌خواهند اطلاعات محرمانه را با سیستم‌ها به اشتراک نگذارند یا در مورد نحوه برخورد با داده‌های شخصی شرکت‌ها توسط محصولات هوش مصنوعی مورد استفاده ابراز نگرانی نکنند.

مطلب پیشنهادی:  کارت نقدی و کارت اعتباری خود را برای تراکنش های آنلاین امن از اول اکتبر به صورت توکن درآورید

اما به نظر می رسد که اکثر شرکت ها نمی توانند صحبت در مورد هوش مصنوعی و اینکه چگونه این فناوری به طور بالقوه برای کسب و کارشان دگرگون می شود، متوقف کنند.

برای نمایندگان خدمات مشتری، مایکروسافت می‌گوید کمک خلبان آن، مواد شرکت و سابقه پرونده مشتری را بررسی می‌کند و می‌تواند بر اساس آن دانش پاسخ‌هایی ارائه دهد. نادلا همچنین خاطرنشان کرد که شرکت او از داده های مشتریان برای اهداف خود مایکروسافت استفاده نخواهد کرد.

نادلا می‌گوید: «اگر به یک نماینده خدمات مشتری فکر می‌کنید، آنها با یک پرسش مشتری و 18 پایگاه داده مختلف در داخل سروکار دارند تا به پاسخ‌ها دست یابند. او گفت: “اکنون شما این خلبان کمکی را دارید که به شما امکان می دهد 18 پایگاه داده را پرس و جو کنید و پاسخی ایجاد کنید” بدون اینکه توجه نماینده را از مشتری دور کنید.

بازاریابان می‌توانند با نرم‌افزار داده‌های مشتریان خود به زبان انگلیسی ساده چت کنند تا گروه‌های مشتریان هدف را توسعه دهند و همچنین پیشنهاداتی را برای بخش‌های دیگری که ممکن است به آن فکر نکرده‌اند دریافت کنند. چارلز لامانا، معاون برنامه‌های کاربردی تجاری و پلتفرم مایکروسافت، گفت: این ربات همچنین به آن‌ها کمک می‌کند تا خلاق باشند و پیشنهادات کمپین ایمیلی را بر اساس موضوعات و لحن دلخواه ارائه کنند – کاربران می‌توانند از دسته‌هایی مانند رسمی، لوکس یا ماجراجویی انتخاب کنند.

این غول نرم افزاری ماه گذشته همچنین از فناوری هوش مصنوعی که برای فروشندگان پرمشغله ایمیل می نویسد، رونمایی کرد. اکنون یک ویژگی فروش اضافه می‌کند که خلاصه‌ای از ایمیل کنفرانس‌های Teams را ایجاد می‌کند و اقدامات خاصی را انجام می‌دهد که افراد متعهد شده‌اند. در آینده، مایکروسافت آنها را به تقویم ها متصل خواهد کرد. لامانا گفت، برای مثال، اگر شرکت کنندگان در گفتگو در مورد برگزاری یک جلسه دیگر در چند هفته صحبت کنند، نرم افزار آن را برنامه ریزی می کند.

مطلب پیشنهادی:  تماس های ویدیویی واتس اپ برای دریافت این ویژگی شبیه به Google Meet به زودی!

ساخت ربات‌های چت و دستیار برای اهداف تجاری با درخواست از یک ربات جستجو برای ارائه پاسخ‌های باز به سؤالات، مثلاً، برنامه غذایی برای بچه‌ها یا سفر به مکزیک متفاوت است – سناریوهایی که مایکروسافت برای چت ربات بینگ تبلیغ می‌کند. محصولات تجاری به جای مجموعه گسترده ای از اطلاعات موجود در اینترنت، به مجموعه اطلاعات خاص تری – برای مثال داده های مشتری اختصاصی مایکروسافت – متکی هستند. این می‌تواند دریافت پاسخ‌های درست را آسان‌تر کند، اما اگر هوش مصنوعی اشتباه کند و کاربر را ناراحت کند یا داده‌های مالی را خراب کند، می‌تواند خطرات را افزایش دهد. هر دو موضوع برای بینگ به وجود آمده است.

نادلا گفت که این فناوری اشتباه می کند و افرادی که از آن استفاده می کنند باید حقایق را بررسی کنند.

نادلا گفت: «به همین دلیل است که من نه تنها به قدرت فناوری، بلکه به کاربرد و طراحی محصولات نیز اهمیت می‌دهم، تا بتوانیم هنجارهای اجتماعی و مسئولیت‌هایی را که به عنوان انسان داریم به خود یادآوری کنیم. و قدرت آن فناوری و حاشیه های خطای آن فناوری.»


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا