تکنولوژی

آماده‌سازی ISRO برای Gaganyaan، اولین مأموریت فضایی انسانی هند کامل شد: دولت

دولت می گوید آماده سازی برای گاگانیان، اولین ماموریت فضایی انسانی هند، کامل شده است و افراد هندی الاصل سال آینده به فضا خواهند رفت.

جیتندرا سینگ، وزیر علوم و فناوری اتحادیه، گفت که مقدمات برای گاگانیان، اولین مأموریت فضایی انسانی هند، کامل شده است و افراد هندی الاصل سال آینده به فضا خواهند رفت.

وزیر کشور اعلام کرد که آزمایشات این ماموریت که برای سال 2023 برنامه ریزی شده است، تا پایان سال جاری انجام خواهد شد.

سال آینده یک یا دو انسان هندی الاصل به فضا خواهند رفت. آماده سازی برای گاگانیان ما انجام شده است. پیش از آن تا پایان سال جاری دو دادگاه برگزار می شود. سینگ روز یکشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: اولین تلاش خالی خواهد بود و تلاش دوم یک ربات زن (فضانورد) به نام Vyommitra را ارسال خواهد کرد.

وی افزود: بر اساس این دو ماموریت، فضانوردان ما به ماموریت سوم خواهند رفت.

شایان ذکر است، وزیر اتحادیه در پاسخ به سوالی در راجیا سبها در دسامبر 2021 گفت که با این پرتاب، هند پس از آمریکا، روسیه و چین به چهارمین کشوری در جهان تبدیل خواهد شد که ماموریت پرواز فضایی انسانی را انجام می دهد.

“ماموریت های اصلی، یعنی پرواز آزمایشی یک وسیله نقلیه برای تایید اثربخشی سیستم فرار خدمه و اولین ماموریت بدون خدمه گاگانیان (G1) برای آغاز نیمه دوم سال 2022 برنامه ریزی شده است. پس از آن دومین بدون خدمه انجام خواهد شد. خدمه ماموریت در اواخر سال 2022 حامل ربات انسانی فضایی “ویومیترا” توسعه یافته توسط ISRO و در نهایت اولین ماموریت گاگانیان در سال 2023 بود.

مطلب پیشنهادی:  لکه های خورشیدی در ژانویه، فوریه 2023 بالاترین میزان در یک دهه گذشته است!

سینگ با اشاره به سخنرانی نخست وزیر نارندرا مودی در روز استقلال 2018 که در آن گفت که یک فضانورد هندی، چه مرد و چه زن، تا سال 2022 با سفینه «گاگانیان» به یک ادیسه فضایی خواهد رفت، گفت: این برنامه به دلیل محدودیت های ناشی از کووید به تاخیر افتاده است. ، اما آماده سازی برای دستیابی به این ماموریت تا سال 2023 در حال انجام است.

او گفت که هدف از برنامه Gaganyaan نشان دادن توانایی فرستادن انسان به مدار پایین زمین (LEO) بر روی پرتابگر هند و بازگرداندن سالم آنها به زمین است.

سینگ گفته بود که بیش از 500 صنعت در راه اندازی Gaganyaan با چندین ماژول تحقیقاتی از جمله ماژول تحقیقات بهداشتی بومی شرکت می کنند.

وزیر اطلاعات گفت: این بلندپروازانه ترین برنامه فضایی است که تا به امروز توسط سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) انجام شده است و علاوه بر الهام بخشیدن به جوانان و استارت آپ ها، رونق زیادی به توسعه علم و فناوری در این کشور می دهد. با چالش های بزرگتری روبرو شده و اعتبار کشور را بالا می برد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا