تکنولوژی

آمازون در حال کنار گذاشتن سیستم پرداخت بدون صندوق در فروشگاه های مواد غذایی خود است

خریداران هنگام انتظار برای افتتاح فروشگاه جدید آمازون Fresh در بلوار E. Colorado در پاسادنا، کالیفرنیا، پنج شنبه، 15 سپتامبر 2022، فروش را بررسی می کنند.

گروه مدیانیوز/ اخبار روز لس آنجلس از طریق گتی ایماژ | گروه مدیانیوز | گتی ایماژ

آمازون این شرکت تایید کرد که سیستم های پرداخت بدون نقد خود را در سوپرمارکت های Fresh در ایالات متحده حذف می کند که نشان دهنده آخرین اصلاح مجدد استراتژی خواربار فروشی آن است.

این شرکت این سیستم را که Just Walk Out نام دارد، در فروشگاه‌های Fresh موجود یا در مکان‌های جدیدی که قرار است در اواخر امسال افتتاح شود، وارد نخواهد کرد. درعوض، بیشتر به Dash Carts متکی است، که اقلام را زمانی که خریداران در سبد خرید خود قرار می‌دهند، ردیابی و شمارش می‌کنند و به مردم اجازه می‌دهند از خط پرداخت صرف‌نظر کنند.

ما در طول سال گذشته زمان زیادی را برای طراحی مجدد تعدادی از فروشگاه‌های آمازون Fresh خود سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، تجربه خرید کلی بهتری را با ارزش، راحتی و انتخاب بیشتر ارائه کرده‌ایم – و تا کنون نتایج مثبتی را با خرید مشتریان بالاتر دیده‌ایم. کارلی گلدن، سخنگوی آمازون در بیانیه ای گفت: امتیازات رضایت و افزایش خرید.

گلدن افزود: «ما همچنین از مشتریان شنیدیم که در حالی که از مزایای پرش از خط پرداخت با Just Walk Out لذت می‌بردند، می‌خواستند به راحتی محصولات و معاملات نزدیک را پیدا کنند، رسید آن‌ها را هنگام خرید مشاهده کنند و بدانند چقدر پول دارند. در حین خرید در اطراف فروشگاه صرفه جویی کرد.”

اطلاعات قبلاً از تصمیم آمازون برای حذف Just Walk Out در برخی از فروشگاه های Fresh خبر داده بود.

مطلب پیشنهادی:  ناسا سیارک 58 فوتی 2023 FU3 را در حال حرکت به سمت زمین نشان داد. ممکن است به طور خطرناکی نزدیک شود

فروشگاه‌های رفاه آمازون گو به استفاده از فناوری Just Walk Out، همراه با مکان‌های کوچکتر Fresh در سراسر بریتانیا ادامه خواهند داد. این شرکت همچنین به صدور مجوز سیستم بدون پرداخت به اشخاص ثالث ادامه خواهد داد.

آمازون در سال 2018 فناوری بدون پول نقد را در یک فروشگاه رفاهی در محوطه سیاتل خود معرفی کرد. این سیستم به مجموعه‌ای از دوربین‌ها و حسگرهای درون فروشگاهی متکی است که اقلامی را که خریداران با خود می‌برند را ردیابی می‌کنند و هنگام خروج آنها را به‌طور خودکار شارژ می‌کنند. این یک پروژه حیوان خانگی جف بزوس، بنیانگذار آمازون بود، که آن را راهی برای شرکت برای متمایز کردن خود در بازار مواد غذایی و “رهایی از بدترین چیزها در مورد خرده فروشی فیزیکی” می دانست.

بزوس در نامه سال 2018 خود به سهامداران نوشت: “هیچکس دوست ندارد در صف منتظر بماند.” در عوض، ما فروشگاهی را متصور شدیم که می توانید وارد آن شوید، آنچه را که می خواهید بردارید و ترک کنید.

از آن زمان، استراتژی آمازون در مورد Just Walk Out تغییر کرده است. در سال 2020، این شرکت فروش سیستم ها را به فروشگاه های مواد غذایی و خرده فروشی در فرودگاه ها و استادیوم های ورزشی و اخیراً به بیمارستان ها آغاز کرد. این بخش همچنین از گروه خرده فروشی آمازون خارج شد و به بخش محاسبات ابری اضافه شد.

تماشا کردن: چگونه Whole Foods از زمان تصاحب آمازون تغییر کرده است

چگونه Whole Foods در پنج سال از زمانی که آمازون مدیریت شد تغییر کرده است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا