موبایل

آنچه من از تاشوهای بعدی سامسونگ در سال 2023 می خواهم

در چهار سال گذشته، سامسونگ از تسلط تاشو خود استفاده کرده و بی سر و صدا پایگاه مشتریان وفادار خود را در بخش گوشی های هوشمند فوق ممتاز در هند ایجاد کرده است، زیرا تاکنون رقابت زیادی نداشته است. موتورولا با عرضه Razr (2019) و Razr 5G (در سال 2021) در هند، قدرت خود را در سری Razr امتحان کرد، اما به ظاهر موفقیت کمتری داشت.

برندهای چینی گوشی‌های هوشمند تازه شروع به استقبال از ایده عرضه دستگاه‌های تاشو در بازارهای دیگر خارج از چین کرده‌اند، اما با احتیاط زیادی به آن نزدیک می‌شوند. به عنوان مثال، اوپو فقط صدف تاشوی کوچکتر خود را به نام Find N2 Flip در کشور عرضه کرد، نه Find N2. موتورولا آماده است تا Razr 40 و یک گوشی تاشو با کیفیت تر به نام Razr 40 Ultra را در هفته های آینده در هند عرضه کند. با نگاهی به دستگاه‌های بزرگ‌تر و افقی تاشو، Tecno امسال فانتوم وی فولد را با قیمتی بسیار رقابتی عرضه کرد. در همین حال، Pixel Fold اخیراً اعلام شده گوگل نیز فقط به بازارهای منتخب محدود می شود و هند را ممنوع می کند.

به نظر می رسد که رقابت در نهایت (البته آهسته) به سامسونگ نزدیک می شود، اما این شرکت در زمینه فضای تاشو پیشتاز چهار ساله است، بنابراین باید با عرضه بعدی خود، که در نزدیکی است، احساس اطمینان کند. سامسونگ رسما تایید کرده است که رویداد بعدی Galaxy Unpacked اواخر جولای در سئول کره جنوبی برگزار خواهد شد و دستگاه های تاشو بعدی خود را معرفی خواهد کرد. سامسونگ هنوز نام رسمی آنها را اعلام نکرده است، اما به احتمال زیاد گلکسی Z Flip 5 و Galaxy Z Fold 5 خواهند بود.

ما چندین دستگاه تاشو سامسونگ را در گذشته بررسی کرده‌ایم و مدتی است که از تلفن‌های قابل تعویض Fold و Flip این شرکت استفاده می‌کنم. ما در حال حاضر شایعات و درزهای زیادی در مورد آنچه می توانیم از مدل های جدید انتظار داشته باشیم داریم، اما در اینجا موارد خاصی وجود دارد که می خواهم از دستگاه های تاشو بعدی این شرکت ببینم.

نمایشگر بزرگتر در گلکسی فولد بعدی

من در سال گذشته از Samsung Galaxy Z Fold 3 روشن و خاموش استفاده کرده ام. من واقعاً فاکتور فرم آن را دوست دارم، که برای مشاهده محتوا هنگام مشاهده افقی مناسب تر است، اما من می خواهم یک صفحه نمایش حتی بزرگتر در قالب مشابه ببینم. با این حال، این نیاز به تغییر نسبت ابعاد صفحه نمایش خارجی به چیزی بسیار گسترده تر دارد، زیرا تلفن فعلی در حال حاضر بسیار بلند است.

مطلب پیشنهادی:  MoS IT Rajeev Chandrasekhar می گوید اپل و سامسونگ می خواهند تولید خود را در هند گسترش دهند.

Vivo’s X Fold 2 دارای نسبت تصویر 21:9 6.53 اینچی گسترده تر اما بلندتر در صفحه نمایش بیرونی خود است و این باعث می شود تا یک صفحه نمایش داخلی عظیم 8.03 اینچی در فرمت عمدتا مستطیلی (در صورت نگه داشتن افقی) که نزدیکتر به یک صفحه نمایش باشد. تبلت این همچنین استفاده از نمایشگر خارجی آن را در مقایسه با نمایشگر خارجی با نسبت ابعاد 23.1:9 گلکسی زد فولد 4 آسان‌تر می‌کند، که به خودی خود پیشرفت بزرگی نسبت به نسبت تصویر ضعیف 25:9 گلکسی زد فولد 3 بود که شبیه کنترل تلویزیون به نظر می‌رسید.

samsung galaxy z fold 4 بررسی تفاوت گجت ها360

جهش سامسونگ به یک نمایشگر خارجی بزرگتر در گلکسی زد فولد 4 از گلکسی زد فولد یک جهش بزرگ نبود، اما یک حرکت خوشایند بود.

به نظر من، یک صفحه نمایش خارجی گسترده تر، نیاز به دسترسی مکرر به صفحه نمایش داخلی را برای کارهای کوچکتر کاهش می دهد. در همین حال، صفحه نمایش داخلی بزرگتر به راحتی تغییر از یک تلفن معمولی (مانند گلکسی اس 23 اولترا) به یک فرمت تبلت مانند را هنگام تماشای فیلم یا بازی توجیه می کند. یک فاکتور فرم گسترده‌تر نیز باید فضایی را برای یک سیلو S-Pen باز کند، اما با توجه به اینکه قبلاً تصاویر و رندرهایی از Galaxy Z Fold 5 ادعایی را دیده‌ایم، به نظر می‌رسد در این مرحله سؤال زیادی وجود دارد. با این حال، ما امیدواریم که سامسونگ با گلکسی زد فولد 6 بعدی اوضاع را تغییر دهد.

تجربه نرم افزاری بهینه شده بهتر در Flip

این عمدتا در مورد مدل های Galaxy Z Flip صدق می کند. من سال گذشته Galaxy Z Flip 4 را بررسی کردم و به این نتیجه رسیدم که نمایشگر خارجی کوچک آن به اندازه یک ساعت هوشمند دارای سیستم عامل Wear OS قابل استفاده نیست. در استفاده روزمره، صفحه نمایش خارجی عمدتاً برای بررسی اینکه چه کسی تماس می گیرد یا پیام ها را مشاهده می کند مفید است. حساسیت لمسی کمی سوسو زدن آن همچنین باعث می‌شود که کل تجربه آنقدر اعصاب خردکن باشد که همه چیز را رها کنید و فقط صفحه نمایش اصلی را باز کنید تا کارها انجام شود.

در مقابل، N2 Flip Oppo با نمایشگر خارجی بزرگتر خود (در حال حاضر بزرگترین نمایشگر هند) عملکرد بهتری را با اعلان ها انجام می دهد، اما انتظار می رود Razr 40 Ultra آینده موتورولا یک تغییر دهنده بازی باشد و به برنامه های کامل اجازه دهد تا بر روی خود نمایشگر خارجی اجرا شوند.

شایعاتی شنیده ایم مبنی بر اینکه سامسونگ در حال کار با گوگل بر روی صفحه نمایش بزرگتر مورد انتظار است که شبیه یک نماد پوشه است. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا این برنامه‌های صفحه‌نمایش خارجی مجموعه دیگری از ویجت‌ها بر اساس برنامه‌های کامل خواهند بود یا اینکه سامسونگ واقعاً صفحه نمایش خارجی خود را برای اجرای برنامه‌های کامل دوباره طراحی کرده است. چیزی که من واقعاً می‌خواهم ببینم ادغام صفحه کلید مناسب است، بنابراین می‌توانم بدون نیاز به باز کردن تلفن، از تایپ کردن با حرکات حرکتی برای پاسخ‌ها استفاده کنم.

مطلب پیشنهادی:  سامسونگ ممکن است یک سورپرایز بزرگ برای Galaxy Z Fold 6 داشته باشد

پشت جلد Oppo Find N2 Flip در مقابل Samsung Galaxy Z Flip 4 ndtv را نشان می دهد

نمایشگر بزرگتر Oppo حتی در سطح نرم افزاری بسیار مفیدتر از نمایشگر خارجی کوچک Galaxy Z Flip 4 است.

Google Pixel Fold برخی از ویژگی‌های بسیار کاربردی را معرفی کرد، مانند امکان استفاده از Translate در حالت دو صفحه‌نمایش. حالت فلکس فعلی سامسونگ (که هنوز یک ویژگی بتا است) یا یک برنامه را بین دو نیمه نمایشگر تاشو تقسیم می‌کند (فیلم لمسی و سایر کنترل‌ها را به نیمه پایینی فشار می‌دهد) یا به دو برنامه اجازه می‌دهد در کنار هم مانند صفحه نمایش تقسیم‌شده اجرا شوند. حالت .

هدف اصلی حالت فلکس استفاده از فاکتور شکل تاشو و عمودی نگه داشتن نیمه بالایی نمایشگر به لطف لولای مبتکرانه آن است. اما با توجه به اینکه نیمه بالایی Fold یا Flip برای مشاهده محتوا به اندازه کافی بزرگ نیست، من بیشتر از این حالت برای تماس های ویدیویی استفاده می کردم. خوب است اگر سامسونگ از هر دو صفحه نمایش داخلی و خارجی به طور همزمان استفاده بهتری کند، به جز مورد استفاده فعلی در برنامه دوربین. یک صفحه نمایش داخلی بزرگتر، همانطور که در بخش قبل ذکر شد، از حالت فلکس نیز استفاده بهتری می کند و نیمه بالایی را برای تماشای ویدیو به اندازه کافی بلند می کند.

لولاهای فانتزی تر

در مقایسه Find N2 Flip Oppo با Galaxy Z Flip 4، به این نتیجه رسیدیم که پوسته تاشو Oppo در هنگام باز یا بسته شدن چقدر به نقطه مطلوب برخورد می کند. مکانیزم لولای آن به گونه ای طراحی شده است که می تواند نیمی از دستگاه را به صورت عمودی نگه دارد و پس از آن باز یا بسته می شود. لولای گلکسی زد فلیپ 4 خیلی سفت و سفت است و باز کردن آن با یک دست را سخت‌تر می‌کند. حتی با دو دست هم فشار قابل توجهی برای باز شدن لازم است.

Oppo Find N2 Flip در مقابل Samsung Galaxy Z Flip 4 طراحی تاشو ndtv

Find N2 Flip Oppo (سمت راست) در مقایسه با Galaxy Z Flip 4 سامسونگ (سمت چپ) دارای یک تا شدن بدون شکاف است.

طبق گزارش های اخیر، سامسونگ در حال کار بر روی لولای جدید است. بنابراین امیدواریم این کار علاوه بر کاهش چین و چروک‌های نمایشگر داخلی که در مقایسه با سایر دستگاه‌های تاشو مشابه دیده‌ایم، کار با دستگاه را آسان‌تر کند.

مطلب پیشنهادی:  فروش آخر هفته iPad: در iPad Air، iPad Mini، iPad Pro صرفه جویی کنید

دوربین های بهتر

Samsung Galaxy Z Fold 4 از نظر دوربین نسبت به Galaxy Z Fold 3 ارتقاء بزرگی داشت و همین امر را می توان در مورد Galaxy Z Flip 4 نیز گفت که در حال حاضر بهترین تنظیمات دوربین را روی یک گوشی هوشمند تاشو در هند دارد. با این حال، هر دو گوشی فاقد جذابیت گلکسی اس 23 اولترا یا حتی گلکسی اس 23 هستند. بسیار خوب است که سامسونگ با حسگرهای جدیدتر یا الگوریتم های هوشمندتر به کیفیت تصویر بهتری دست یابد، زیرا این امر به فاصله گرفتن خود از رقابت رو به رشد کمک می کند.

دوربین سامسونگ گلکسی زد فلیپ 4 ndtv

گلکسی زد فلیپ 4 سامسونگ در حال حاضر بهترین دوربین های تاشو را دارد

با این حال، دوربین‌های بهتر به فضای بیشتری نیاز دارند، و دوربین‌های تاشو به‌شدت از عمق محور Z محروم هستند، زیرا در هنگام تا شدن کاملاً ضخیم هستند. تنها راه حل این است که آنها را در اندازه بزرگتر کنیم، که به پخش اجزای بیشتر در یک منطقه بزرگتر کمک می کند. به نظر می‌رسد گوگل در مورد فشرده‌سازی سخت‌افزار دوربین، حتی مدیریت دوربین تله‌فوتو 5X، با Pixel Fold خود کار خوبی انجام داده است. نوبت شماست سامسونگ.

شارژ سریعتر و عمر باتری بیشتر

سامسونگ هنوز سیستم شارژ سریع کافی برای دستگاه های پریمیوم خود ندارد تا زمانی که رقابت فراگیر شود. به عنوان مثال، سری Galaxy S23 هنوز نزدیک به دو ساعت طول می کشد تا به طور کامل شارژ شود. شارژ باتری 4400 میلی آمپر ساعتی گلکسی فولد 4 بیش از یک ساعت طول می کشد. من واقعاً فکر می کنم وقت آن رسیده است که سامسونگ شارژ سریع سیمی را کمی جدی تر شروع کند.

در حالی که من عمر باتری گلکسی زد فلیپ 4 کوچکتر را کافی دیدم، همین امر را می توان برای گلکسی زد فولد 4 بزرگتر نیز گفت. گلکسی اس 23 اولترا با دوربین و بهره وری (زیرا قلم S-Pen) به راحتی یک روز را مدیریت می کند. از نظر عمر باتری، من به نوعی انتظار داشتم که Galaxy Z Fold بزرگتر و به سبک تبلت عملکرد بسیار بهتری داشته باشد، عمدتاً به این دلیل که به عنوان یک دستگاه بهره وری معرفی می شود که می تواند سه برنامه را همزمان اجرا کند. با این اوصاف، گلکسی زد فولد 4 از نظر عمر باتری بسیار بهتر از گلکسی زد فولد 3 عمل کرد، بنابراین می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تخصص سامسونگ در موارد تاشو به افزایش عمر باتری با گوشی بعدی کمک کند.


پیوندهای وابسته ممکن است به طور خودکار ایجاد شوند – برای جزئیات بیشتر به بیانیه اخلاقی ما مراجعه کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا