تکنولوژی

آیا از واتس اپ جعلی استفاده می کنید؟ خطر بزرگ، این کار را فورا انجام دهید

به کاربران در مورد واتس اپ جعلی هشدار داده شده است و دقیقاً شبیه واتس اپ اصلی است.

واتس‌اپ، برنامه پیام‌رسانی فوری، به اپلیکیشنی برای ارسال پیامک، تماس، تماس ویدیویی، اهداف تجاری و موارد دیگر در سراسر جهان تبدیل شده است. متأسفانه، محبوبیت روزافزون آن، آن را به بستری برای پرورش مجرمان سایبری تبدیل کرده است. اخیراً یک اپلیکیشن جعلی واتس اپ به اینترنت راه یافته و کاربران را به دلیل مملو از بدافزار فریب می دهد. این به هکرها اجازه می دهد تا حساب های کاربری را به خطر بیاندازند و اطلاعات آنها را سرقت کنند. ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ در متا، به کاربران درباره این واتس‌اپ جعلی هشدار داده است که می‌تواند به داده‌های تلفن کاربران آسیب جدی وارد کند. او در توییتی نوشت: «اخیراً، تیم امنیتی ما بدافزارهای مخفی را در برنامه‌هایی که خارج از Google Play ارائه می‌شوند، از توسعه‌دهنده‌ای به نام «HeyMods» که شامل «Hey WhatsApp» و سایرین بود، کشف کردند.

او در یک سری توییت توضیح داد که چگونه این واتس اپ جعلی ویژگی های جدیدی را برای فریب دادن کاربران و سرقت اطلاعات شخصی ذخیره شده در تلفن های آنها وعده می دهد.

او به اشتراک گذاشت که این برنامه ها معمولاً از منابع شخص ثالث مانند وب دانلود می شوند.

در همین حال، جیمز بور، حرفه ای امنیت خبره، در مورد خطر دیگری که این برنامه های جعلی می توانند ایجاد کنند، به سان گفت. به نقل از او گفته شد: «خط معمولی این نوع برنامه‌های مخرب جعلی فقط گرفتن و استفاده از داده‌های شخصی است.» او همچنین افزود که اگر کاربران از آن با جزئیاتی مانند حساب واتس‌اپ خود استفاده کنند، هکرها می‌توانند آنها را جعل کنند.

مطلب پیشنهادی:  سام آلتمن که در IIIT-D سخنرانی می‌کرد، می‌گوید: هوش مصنوعی متحول‌کننده‌ترین فناوری تاریخ خواهد بود.

او توصیه کرد که برنامه ها را فقط از منابع مجاز مانند فروشگاه رسمی Google Play یا Apple App Store نصب کنید تا خود را از حملات این برنامه های مخرب نجات دهید.

Cathcart همچنین از کاربران خواسته است که آن را از فروشگاه های برنامه معتبر مانند فروشگاه Google Play یا App Store دانلود کنند یا مستقیماً آن را از وب سایت رسمی Whatsapp نصب کنند تا از هر گونه حملات بدافزار محافظت کنند. او نوشت: «اگر دوستان یا خانواده‌ای را مشاهده کردید که از شکل دیگری از واتس‌اپ استفاده می‌کنند، لطفاً آنها را تشویق کنید که از واتس‌اپ فقط از یک فروشگاه برنامه‌های قابل اعتماد یا وب‌سایت رسمی ما مستقیماً در http://WhatsApp.com/dl استفاده کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا