موبایل

آیا استفاده از برنامه های ردیابی چرخه واقعاً ایمن است؟

آیا استفاده از برنامه های ردیابی چرخه پس از واژگونی Roe v. Wade ایمن است؟ پاسخ کوتاه، به یک معنا، بله، البته با محدودیت های خاصی است. و از جهات دیگر، قطعا نه.

با توجه به افزایش نگرانی‌های ایمنی/حریم خصوصی پیرامون چنین برنامه‌هایی، می‌خواستم بدانم چه چیزی واقعاً ایمن است و چه چیزی نیست. برای انجام این کار، با اپلیکیشن‌های محبوب ردیابی چرخه Flo و Clue تماس گرفتم تا نحوه مدیریت حریم خصوصی و امنیت داده‌ها را برای کاربران خود بدانم. من همچنین با کارشناسان امنیت سایبری صحبت کردم تا نظر آنها را در این مورد دریافت کنم.

در اینجا چیزی است که من یاد گرفتم و آنچه شما باید برای محافظت از خود بدانید.

چگونه برنامه ها (تلاش می کنند) از شما محافظت کنند

هر برنامه‌نویسی که با آن‌ها صحبت می‌کردم، می‌گفتند که مطمئن می‌شوند داده‌های شخصی همیشه رمزگذاری شده و ایمن هستند. هیچ یک از برنامه ها نیز اطلاعات را به اشخاص ثالث نمی فروشند. منطقی است که چرا آنها به دنبال آن هستند، به خصوص اکنون. این شرکت ها به اندازه ما در این امر سهم دارند و اگر کاربران با استفاده از پلتفرم خود احساس امنیت نکنند، ضرر نیز می کنند. در میان همه برنامه‌ها، کاربر تصمیم می‌گیرد که لاگ‌های مربوط به قاعدگی یا بارداری را وارد کند، بنابراین شما می‌توانید اطلاعات را به دلخواه خود دریغ کنید.

Flo مشخص کرد که به شما امکان می دهد هر زمان که بخواهید اطلاعات خود را حذف کنید. اگرچه هنوز باید ثابت شود که آیا تمام داده ها واقعاً از بین رفته اند یا خیر. در سیاست حفظ حریم خصوصی Flo، این شرکت بیان می‌کند که اگر جمع‌آوری داده‌ها طبق قانون الزامی باشد، شما را از موضوع مطلع می‌کند و قبل از اقدام به رضایت شما نیاز دارد. حتی در صورت صلاحدید می توانید بعداً این رضایت را پس بگیرید.

قوانین فلو روی صفحه گوشی که روی میز قرار داده شده قابل مشاهده است.
الیزابت ترک | گرایش های دیجیتال

کلو که ترسی از خود نشان نداد، موضع خود را کاملاً واضح اعلام کرد. «در این زمان دشوار، ما خشم و نگرانی را از جامعه مصرف‌کننده ایالات متحده می‌شنویم. بسیاری از ما در Clue از نزدیک می دانیم که ترس از استقلال تولیدمثلی چه احساسی دارد. همانطور که ما در این واقعیت جدید پیمایش می کنیم، قول می دهیم که با چالش هایی که به همراه دارد روبرو شویم، گوش دهیم، و هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا تجربه تک تک کاربران Clue تا آنجا که می تواند مثبت و ایمن باشد.”

مطلب پیشنهادی:  گزارش: OnePlus Nord N30 که در کنسول Google Play مشاهده شده است، ممکن است توسط Snapdragon 695 SoC پشتیبانی شود

این شرکت حتی اظهار داشت: “ما در Clue قویاً معتقدیم که تصمیم شخصی برای خاتمه بارداری باید در چارچوب مراقبت های بهداشتی قانونی و تنظیم شده، بدون شرم یا ترس از پیگرد قانونی گرفته شود.”

چه چیزی با برنامه های ردیابی چرخه ایمن است

احتمالاً از خود می پرسید که کدام برنامه امن ترین است؟ کدام یک برای امنیت شما بهتر است؟ برای تعجب هیچ کس، این متفاوت است.

برنامه Flo روی چندین صفحه گوشی باز است تا نشان دهد چگونه اطلاعات کاربر را پاک می کند.
حالت ناشناس اختیاری Flo فلو

ابتدا، Flo یک حالت ناشناس آینده را اعلام کرد که در آن کاربران می توانند هر گونه اطلاعات شخصی را حذف کنند تا اطمینان حاصل شود که هیچ داده ای نمی تواند به آنها ردیابی شود. این یک افزودنی فوق العاده برای هر ردیاب چرخه است، اگر هنوز یک نوار پایین نباشد. حالت ناشناس یک ویژگی اختیاری است که کاربران باید به صورت دستی آن را فعال کنند، نه چیزی که به طور پیش فرض روشن است.

کارشناس امنیت سایبری ویلیام بودینگتون به من توضیح داد که حداقل ایمنی برای برنامه های ردیابی دوره این است که حداقل ناشناس ماندن باشد. در غیر این صورت، در مورد امنیت، بودینگتون گفت: «در مورد ردیاب‌های دوره، Consumer Reports دریافته است که بهترین شیوه‌ها (هم در سیاست و هم در عمل) از نظر حفظ حریم خصوصی مصرف‌کننده، Euki، دوره‌ای و قطره‌ای هستند.

با این حال، صرف نظر از حریم خصوصی کاربر هر برنامه، از اطلاعات موجود به صورت محلی در دستگاه شما محافظت نمی کند. بنابراین، مطمئن شوید که در صورت وجود از ویژگی های رمز عبور استفاده کنید. یا در برنامه، مانند آنچه Flo ارائه می دهد، یا فقط در خود دستگاه تلفن همراه شما.

از سوی دیگر، کلو به من اطمینان داد که ایمن است زیرا یک شرکت اروپایی است و تابع قوانین ایالات متحده نیست. Clue از قانون مقررات حفاظت از داده های عمومی اروپا پیروی می کند، که به خود می بالد که امن ترین و دقیق ترین قانون امنیتی است. همانطور که Clue توضیح می دهد، “اگر ما داده های شما را ذخیره می کنیم، طبق قوانین اروپا تعهد ما برای محافظت از داده های شناسایی شخصی شما یکسان است. هیچ دادگاه ایالات متحده یا مرجع دیگری نمی تواند این موضوع را لغو کند زیرا ما در ایالات متحده مستقر نیستیم. اطلاعات کاربر ما نمی تواند به سادگی توسط ایالات متحده احضار شود.»

یک راهنمای ابزار روی صفحه تلفن با دو یادداشت در کنار آن که «تو می‌توانی» و «نباید» را نشان می‌دهد.
الیزابت ترک | گرایش های دیجیتال

در مقایسه، اگر کاربر آیفون هستید، برنامه Apple Health ردیابی دوره‌های داخلی را بدون نیاز به برنامه شخص ثالث ارائه می‌دهد. اگرچه این ردیاب دوره ای غنی از ویژگی ها نیست، سیاست حفظ حریم خصوصی اپل بیان می کند که تمام داده های ثبت شده با ردیاب دوره “به طور پیش فرض رمزگذاری شده و غیرقابل دسترسی هستند.” یکی دیگر از اسناد اپل توضیح می دهد که «اگر از iOS 12 یا جدیدتر استفاده می کنید و احراز هویت دو مرحله ای را برای Apple ID خود روشن کرده اید، سوابق سلامتی با استفاده از رمزگذاری انتها به انتها از طریق iCloud رمزگذاری می شوند. این بدان معناست که فقط شما می توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید و آن هم فقط در دستگاه هایی که در آنها به iCloud وارد شده اید. هیچ کس، حتی اپل، به اطلاعات رمزگذاری شده انتها به انتها دسترسی ندارد.

مطلب پیشنهادی:  چرا من هرگز نمی خواهم اپل واچ من تغییر کند

در خارج از ردیاب‌های دوره، بهتر است مراقب میزان امنیت برنامه‌های پیام‌رسانی خود در تلفن خود باشید. اگر در آنجا درباره اطلاعات حساس صحبت می کنید، مطمئن شوید که در امنیت هستید. برخی از بهترین برنامه های پیام رسان بر روی رمزگذاری تمرکز می کنند.

چه چیزی با برنامه های ردیابی چرخه ایمن نیست

قبل از هر چیز، خطرناک ترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دستگاه تلفن همراه خود را قفل نکنید. علیرغم بهترین تلاش‌های توسعه‌دهندگان اپلیکیشن برای محافظت از شما در برابر پیگرد قانونی، اگر شخصی به دستگاه شخصی شما دست پیدا کند، می‌تواند به راحتی به اطلاعات حساس شما دسترسی پیدا کند. حتی اگر افسری خواست دستگاه شما را جستجو کند، به آنها رضایت ندهید. مهمترین اولویت شما و امنیت شماست. در صورت داشتن حسگر اثرانگشت یا صورت یا بهتر است بگوییم یک رمز عبور طولانی که فقط شما می دانید از آن استفاده کنید.

برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند اطلاعات بازاریابی را جمع‌آوری می‌کنند یا برنامه‌هایی که حفاظت از حریم خصوصی ندارند نیز ایمن نیستند. اگر می توانید از آنها دوری کنید. سعی کنید برنامه ای را پیدا کنید که قول محافظت از حریم خصوصی را بدهد. همیشه سیاست حفظ حریم خصوصی هر برنامه جدیدی را قبل از دانلود آن بخوانید.

مقالاتی از واژگونی Roe v. Wade بر روی صفحه تلفن روی یک دفترچه یادداشت دیده می شود.
الیزابت ترک | گرایش های دیجیتال

البته، اگر مقامات ایالات متحده حکم دسترسی به اطلاعات شما را به یک شرکت مستقر در ایالات متحده صادر کنند، به احتمال زیاد می توانند این اطلاعات را به دست آورند. هیچ قانون فدرال ایالات متحده برای تضمین حریم خصوصی کاربران این نوع برنامه ها وجود ندارد.

همچنین می‌خواهم اشاره کنم که در مورد Flo Budington، به من اطلاع داده شد که این شرکت بهترین سابقه را در زمینه افشای اطلاعات شخصی ندارد – اگر می‌خواهید امن‌ترین گزینه موجود را داشته باشید، باید به خاطر داشته باشید. در حالی که حالت ناشناس جدید فوق‌العاده مفید خواهد بود، اما یک نقطه ضعف وجود دارد که Flo در اطلاعات کاربر قابل اعتمادترین نیست.

مطلب پیشنهادی:  شما هرگز ساعت هوشمندی مانند هواوی واچ بادز جدید ندیده اید

علیرغم وعده‌هایی که برای محافظت از حریم خصوصی شما داده شده است، اگر نقض داده در برنامه انتخابی شما رخ دهد، اطلاعات شما می‌تواند به زور گرفته شود. برای اطمینان از ناشناس ماندن هر کاری که می توانید انجام دهید و بدون توجه به برنامه ای که استفاده می کنید همیشه محتاط باشید.

تنها چیزی که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید

اگر در حالتی هستید که سقط جنین غیرقانونی است، مطلقاً نباید اطلاعات سقط جنین یا سقط جنین را در برنامه های ردیابی چرخه ثبت کنید. یک نقض ساده حریم خصوصی می تواند به معنای اتهامات کیفری باشد. در حالی که این برنامه‌ها ابزاری برای محافظت از داده‌های شما دارند و می‌خواهند شما احساس امنیت کنید، نمی‌توانند از شما در برابر هر احتمالی محافظت کنند – مانند کسی که به تلفن شما دسترسی پیدا می‌کند.

صفحه نمایش نمودار گل روی تلفن همراه با یک دفترچه یادداشت و خودکار در نزدیکی آن دیده می شود.
الیزابت ترک | گرایش های دیجیتال

حتی اگر در ایالتی با ممنوعیت سقط جنین نیستید، این بحث وجود دارد که بهتر است در صورت تغییر قانون دیگری در آینده مراقب اطلاعات ذخیره شده خود باشید. اگر به نظر می رسد ممکن است برخی قوانین در آینده تغییر کند، آن را ایمن بازی کنید و اطلاعات محرمانه را از این برنامه ها دور نگه دارید.

این حتی فقط یک ردیاب چرخه نیست. کارشناس امنیت سایبری و پروفسور جیسون هانگ می‌گوید: «خطرات بسیار فراتر از برنامه‌های ردیابی پریود است و همچنین شامل تاریخچه موقعیت مکانی و تاریخچه جستجو می‌شود.» اگر می‌توانید، سعی کنید از دنباله دیجیتالی هر گونه اطلاعات مربوط به سقط جنین یا از دست دادن بارداری اجتناب کنید. حالت ناشناس راه حل مناسبی برای این کار و همچنین یک VPN خوب و مناسب است.

پروفسور هونگ افزود: “طبق داده ها، سقط جنین ممکن است تفاوتی با سقط جنین نداشته باشد.”

چگونه می توانید به خود و دیگران کمک کنید

اگر کمی احساس ناامیدی و کمی ترس می کنید، می خواهم به شما اطمینان دهم که همه چیز درست خواهد شد. با این حال، شما تنها نیستید. شما محکوم نیستید. بسیاری از مردم می خواهند کمک کنند و می توانند.

پروفسور هانگ می‌گوید که می‌توانید با پر کردن داده‌های بد به سیستم کمک کنید. این می‌تواند شامل جستجوی مردان مجرد بیشتر برای عبارات و کلینیک‌های سقط جنین باشد یا زنان یائسه که داده‌های بدی را در ردیاب‌های چرخه نصب کرده و وارد می‌کنند.»

سیاست حفظ حریم خصوصی را بخوانید. از رمزهای عبور قوی استفاده کنید. از گفتن “نه” به افراد وقتی درخواست دسترسی به دستگاه شما می کنند نترسید. در همه انتخابات کوچک و بزرگ رای دهید. و مهمتر از همه، اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را به حداقل برسانید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا