موبایل

آیا اکنون زمان آن است که اپل واچ را برای حلقه Oura کنار بگذاریم؟

من به طور مرتب حلقه Oura و Apple Watch Series 7 را با هم می پوشم، زیرا یکی شکاف هایی را که دیگری در زرادخانه ویژگی های خود دارد را پر می کند. از طریق دو به روز رسانی اخیر، حلقه هوشمند Oura توانایی خود را برای نظارت بر سلامت و تناسب اندام با افزودن ردیابی تناسب اندام ساده و نظارت بر اکسیژن خون SpO2 افزایش داده است. آیا حلقه Oura اکنون یک ردیاب سلامت و تناسب اندام کاملاً توسعه یافته است که آماده پوشیدن به تنهایی و بدون هیچ گونه مصالحه ای است؟

ویژگی های جدید

هم ردیابی ورزش و هم نظارت بر اکسیژن خون SpO2 از زمان راه اندازی حلقه نسل سوم در سال 2021 وعده داده شده است، بنابراین ورود آنها به تاخیر افتاده است. حالت تمرین از ردیابی ضربان قلب درون حلقه استفاده می‌کند و در اواخر ماه می به حلقه ضربه می‌زند، در حالی که ویژگی Sp02 در اواخر جولای ارائه شد. هنگامی که این ویژگی را تنظیم کردید، به طور خودکار کار می کند.

حلقه اورا راست.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

حالت تمرین بسیار ساده است، زیرا تنها به ضربان قلب شما برای تخمین شدت نگاه می کند، و به نظر نمی رسد از شتاب سنج برای پوشش حرکت استفاده کند، و در مقایسه با سایر پوشیدنی ها نسبتا ابتدایی است. نظارت بر SpO2 هنگام خواب کار می کند. با آن، Oura Ring همچنین منظم بودن تنفس را ردیابی می کند – به شناسایی تغییرات در الگوهای تنفس در طول شب کمک می کند که ممکن است نشانه ای از مشکلات مرتبط با خواب مانند آپنه خواب باشد.

هیچ کدام از اینها دلیلی برای خرید انگشتر اورا به تنهایی نیست، اما وقتی به عنوان بهبود قابلیت کلی در نظر گرفته شود، حلقه هوشمند را برای افرادی که به دنبال حذف ردیاب سلامت و تناسب اندام هستند وسوسه انگیزتر می کند. من همیشه حلقه Oura را با ساعت هوشمند می‌پوشیدم زیرا جامع‌ترین تصویر را از خواب و فعالیت من ارائه می‌دهد. اما با این ویژگی‌های جدید، حلقه Oura چند قدم به یک پوشیدنی مستقل و توانا نزدیک‌تر می‌شود.

ردیابی منابع انسانی در حین ورزش

اگر بخواهید بدون ردیاب فعالیت دیگری پوشیده شود، دریافت Oura Ring برای ردیابی ورزش در صورت تقاضا بسیار مهم است، و حالت Workout HR گامی در جهت درست است. با این حال، هنوز کاملاً آماده نیست که با اپل واچ یا یک گروه تناسب اندام اختصاصی دیگر روبه‌رو شود، زیرا گزینه‌ها بسیار محدود هستند.

بیشتر اوقات به صورت دستی فعال می شود، اما با قابلیت تشخیص خودکار فعالیت رینگ نیز کار می کند که به نظر من قابل اعتماد است. در برنامه Oura Ring، روی ضربه بزنید به علاوه نماد، انتخاب کنید تمرین منابع انسانی برای شروع ردیابی، سپس به صورت دستی پس از اتمام تمرین، تمرین را پایان دهید. نمودار به دست آمده ضربان قلب شما را در حین تمرین نشان می دهد، پایین ترین و بالاترین خوانش را تعیین می کند و یک مقدار متوسط ​​را ارائه می دهد. همچنین کل کالری سوزانده شده را محاسبه می کند.

مطلب پیشنهادی:  قیمت Moto Razr 2022 تایید شد، مشخصات از طریق لیست فروشگاه رسمی فاش شد

اگر از این ویژگی در خارج استفاده می‌کنید و ردیابی موقعیت مکانی فعال است، همچنین نقشه‌ای را نشان می‌دهد که مسیر شما را ترسیم می‌کند، به علاوه برخی نمودارها برای تجسم بهتر عملکرد شما. این برنامه به خوبی در برنامه ارائه شده است، که یکی از بهترین برنامه های پوشیدنی است که من استفاده کرده ام. در حال حاضر، فقط می‌توانید فعالیت‌های خاصی را برای تماشا انتخاب کنید – پیاده‌روی، دویدن یا دوچرخه‌سواری – و با انتخاب برنامه‌های داخلی یا خارجی.

درست است، هیچ حالت تمرینی برای چیزهایی مانند HIIT یا تمرینات متقابل یا حتی گزینه ای برای هر چیز دیگری وجود ندارد. اورا، به شیوه معمول، بیان می کند که آموزش در راه است، اما نمی گوید چه زمانی. به نظر می رسد حذف یک حالت اولیه برای افرادی که همیشه راه نمی روند، می دوند یا دوچرخه سواری نمی کنند، یک حذف عجیب است. من یکی از آن افراد هستم و از ردیاب انتخابی خود می خواهم که تمام فعالیت های من را حساب کند. با توجه به عدم سرعت Oura در هنگام معرفی حالت Workout HR در وهله اول، من نمی دانم چقدر طول می کشد تا حالت های بیشتری اضافه شود.

ردیابی تمرین در مقایسه با اپل واچ

چگونه حلقه Oura با اپل واچ سری 7 مقایسه می شود؟ آنها معمولاً بسیار نزدیک هستند. در یک جلسه 25 دقیقه ای دو نفر بر سر ضربان قلب متوسط ​​و کل کالری سوزانده شده به توافق رسیدند، در حالی که در جلسه دیگر تفاوت جزئی 10 ضربه در دقیقه (bpm) در میانگین ضربان قلب نشان داده شد. در حالی که هیچ کدام یک دستگاه پزشکی نیستند، طبق تجربه من، اپل واچ بسیار دقیق است و اندازه گیری خوبی را ارائه می دهد که می توان دستگاه های دیگر را بر اساس آن قضاوت کرد.

صفحه نمایش داده تمرین Oura Ring در iPhone 13 Pro.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

جایی که Oura Ring تحت تاثیر قرار می دهد، گرافیک درون برنامه ای و ارائه داده آن است. نمودار شدت به وضوح نشان می دهد که حداکثر ضربان قلب شما کجا بوده است و نموداری که میانگین ضربان قلب شما را نشان می دهد نیز پایین ترین و بالاترین ضربان قلب شما را نشان می دهد. برنامه تناسب اندام اپل تقریباً همان داده ها را ارائه می دهد، اما به طور منطقی ارائه نشده است و فقدان اطلاعات دقیق قابل مشاهده یک اشکال است.

مطلب پیشنهادی:  نحوه پیش‌سفارش Google Pixel 7a از هر شرکت مخابراتی و خرده‌فروشی

با این حال، اگر یک تمرین HIIT را با استفاده از یکی از حالت‌های پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری یا دویدن کنونی Oura Ring دنبال می‌کنید، نتایج بیشتر متفاوت است و ممکن است دقیق نباشد. انجام این کار باعث ایجاد تناقضات اضافی بین Oura Ring و Apple Watch نیز می‌شود، و باعث می‌شود آرزو کنم که اورا به زودی حالت‌های ردیابی فعالیت بیشتری را اضافه کند. اپل واچ دارای ده ها حالت تمرینی برای تقریباً هر فعالیتی است که فکرش را بکنید، به علاوه GPS بسیار دقیق برای ردیابی موقعیت مکانی و یک سیستم انگیزشی بیشتر برای دستیابی به اهداف روزانه.

اپل واچ و آیفون 13 پرو داده های تمرین را نشان می دهند.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

برخی از ردیابی تمرینات بهتر از هیچ است، اما به عنوان فردی که نمی دود یا دوچرخه سواری نمی کند، حالت های اورا رینگ برای من چندان مرتبط نیستند. برنامه Oura داده‌های ردیابی فعالیت اپل واچ را در نظر می‌گیرد، بنابراین به نظر می‌رسد ادامه ردیابی تمرینات با اپل واچ برای من راه‌گشا باشد – و من به افراد دیگر نیز مشکوک هستم.

ردیابی خواب در مقابل اپل واچ

اپل واچ دارای یک حالت ردیابی خواب اولیه است، در حالی که حلقه Oura اطلاعات بسیار بیشتری در مورد خواب شما و نحوه تأثیر آن به همراه سطح فعالیت شما بر سلامتی شما ارائه می دهد. با این حال، اپل واچ همچنان از تمام حسگرهای خود برای ردیابی خواب استفاده می کند، از جمله بررسی سطح اکسیژن خون.

حالت Oura Ring Blood Oxygen در آیفون 13 پرو ظاهر می شود.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

مانند ارائه داده‌های تمرین، اپلیکیشن Health در اپل واچ به خوبی داده‌های روی حلقه Oura ارائه نشده است، جایی که نحوه خوابیدن شما بسیار واضح است و به راحتی می‌توانید داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط آن را مشاهده کنید. اپل واچ تمایل دارد داده ها را به روندها ساده کند، به دنبال ناهنجاری ها در طول زمان است، به شرطی که نیازی به برجسته کردن چیزی که نیاز به توجه فوری دارد نداشته باشد. پلتفرم Health iOS همچنین داده‌ها را از Oura Ring می‌گیرد تا از آنچه با ساعت اندازه‌گیری می‌کند نسخه پشتیبان تهیه کند.

اپل با قرار دادن یک عدد واقعی روی نرخ، به جای گزارش دادن تغییرات یا اختلالات یک شبه مانند حلقه Oura، اطلاعات بیشتری نسبت به حلقه Oura ارائه می دهد، اما اینکه چقدر مفیدتر است، قابل بحث است. من فقط می خواهم بدانم که آیا این بد است و حلقه اورا به سرعت به من می گوید. اپل واچ با خوانش اکسیژن خون حلقه Oura موافق است، اگرچه داده های بیشتری را ارائه می دهد زیرا سطح آن را در طول روز نیز کنترل می کند.

مطلب پیشنهادی:  گوشی Nothing Phone 2a به تازگی با طراحی غیرعادی به بیرون درز کرده است
اپل واچ و آیفون 13 پرو تعداد تنفس را نشان می دهند.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

در حالی که اعداد به طور کلی بین این دو سازگار است – HRV تقریباً با میانگین یکسان است، مانند ضربان قلب استراحت و زمان خواب – تفاوت قابل توجهی بین این دو در هنگام بررسی این داده ها وجود دارد. Oura Ring آمارهای فردی را جدا می‌کند، در حالی که پلتفرم Health iOS بسیاری از آن‌ها را پنهان یا مبهم می‌کند و در عوض بر نمای کلی سلامت شما در یک دوره روزانه، هفتگی یا ماهانه تمرکز می‌کند.

حلقه Oura بهترین ردیاب خوابی است که من استفاده کرده‌ام و شارژ کردن اپل واچ در طول شب به جای استفاده از آن، بهترین استفاده را از زمان و قابلیت‌های دستگاه می‌کند.

آیا برای ساعات پربیننده آماده هستید؟

آیا اکنون زمان آن است که حلقه اورا را به عنوان تنها ردیاب سلامتی خود بپوشید؟ نه، نه کاملا. اندازه‌گیری‌های SpO2 و یک حالت تمرینی پایه واقعاً باید خیلی زودتر در حلقه Oura معرفی می‌شدند، و آنها فقط آن را با سایر پوشیدنی‌ها هماهنگ می‌کنند، نه اینکه آن را به جلو ببرند. به علاوه، برخی مصالحه ها هنوز باید انجام شود.

اورا رینگ، آیفون 13 پرو و ​​اپل واچ سری 7.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

گزینه‌های حالت تمرین محدود به این معنی است که برای همه مناسب نخواهد بود، و به سادگی انتخاب یک حالت ردیابی برای نظارت بر تمرین متفاوت، نتایج متفاوتی را برمی‌گرداند. استفاده از ردیابی ورزش و حسگر SpO2 در شب عمر باتری را کاهش می دهد، بنابراین انتظار داشته باشید که عمر باتری از حدود هفت روز به چهار یا پنج روز بین شارژ کاهش یابد. هنوز هم خوب است (و طولانی تر از اپل واچ)، اما باید روال شارژ خود را تغییر دهید. اضافه شدن سنسور اکسیژن خون تنها باعث می شود حلقه Oura به عنوان یک ردیاب خواب بهتر شود.

برنامه Oura عالی است و من تقسیم بندی بین Sleep، Activity و Ready را آموزنده و قابل درک می دانم. به علاوه، نحوه ارائه داده‌ها واضح‌تر و سریع‌تر از برنامه‌های سلامت و تناسب اندام اپل است. نمرات داده شده برای هر دسته به من کمک می کند تا بفهمم بدن من چگونه عمل می کند و اینکه آیا باید بیشتر کار کنم یا بیشتر بخوابم (پاسخ معمولاً به هر دو مثبت است)، در حالی که روش “حلقه ها را ببند” اپل واچ انگیزه بیشتری دارد اما کمتر بلافاصله آموزنده

همه اینها به این معنی است که من به پوشیدن اپل واچ و حلقه اورا با هم ادامه خواهم داد. به‌روزرسانی‌های Oura Ring قابلیت‌های آن را افزایش داده‌اند، اما هنوز کاملاً با اپل واچ با قابلیت‌های کلی تکمیل می‌شود. این انتقاد به هیچ یک از محصولات نیست، فقط اینکه یکی کارهای خاصی را بهتر از دیگری انجام می دهد. پوشیدن آنها با یکدیگر به این معنی است که در مورد ردیابی فعالیت، نظارت بر سلامت و ارائه داده ها، اطلاعات بیشتر، عملکرد بیشتر و بهترین های هر دو جهان را دریافت می کنید.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا