تکنولوژی

آیا ایلان ماسک در کاهش سرعت توییتر مقصر است؟

در چنین مواقعی، از دست دادن تصویر بزرگتر آسان است. توییتر را در نظر بگیرید که امروز صبح عدم اطمینان در مورد خرید ایلان ماسک را عاملی برای کاهش سرعت در سه ماهه دوم عنوان کرد.

در چنین مواقعی، از دست دادن تصویر بزرگتر آسان است. توییتر را در نظر بگیرید که امروز صبح عدم اطمینان در مورد خرید ایلان ماسک را به عنوان عاملی در کاهش رشد سه ماهه دوم، همراه با «مشکلات صنعتی مرتبط با کلان» مقصر دانست. این به نظر می رسد کمی شبیه توئیتر است که با جمعیت ضد مشک بازی می کند. رشد 3 درصدی درآمد این شرکت در سه ماهه – بدون احتساب سهم سه ماهه سال قبل از تجارت MoPub که اخیراً فروخته شده است – تقریباً با توجه به عملکرد توییتر در مقایسه با سایر شرکت های تبلیغات اینترنتی در این محیط اقتصادی، چیزی است که در این محیط اقتصادی انتظار دارید. گذشته

ساده ترین مقایسه با اسنپ است که پنجشنبه شب گزارش داد که رشد درآمدش از 38 درصد در سه ماهه اول به 13 درصد کاهش یافته است زیرا تبلیغ کنندگان در بحبوحه افزایش تورم و سایر چالش ها عقب نشینی می کنند. رشد درآمد توییتر در سه ماهه اول 22 درصد بود، بنابراین کاهش 19 درصدی بیش از حد به نظر نمی رسد.

همچنین، به یاد بیاورید که در سه ماهه دوم سال 2020، زمانی که قرنطینه کووید برای مدت کوتاهی کسب و کار تبلیغات را در هم شکست، رشد درآمد اسنپ از 44 درصد در سه ماهه اول به 17 درصد کاهش یافت. درآمد توییتر پس از افزایش 2.6 درصدی در سه ماهه اول 19 درصد کاهش یافت.

مطلب پیشنهادی:  تسلا قیمت تمام مدل ها را کاهش می دهد، سومین کاهش امسال

عملکرد تبلیغات توییتر مطمئناً نسبت به Snap عقب است، اما این چیز جدیدی نیست. از سال 2017 تا 2021، رشد درآمد اسنپ به طور متوسط ​​60 درصد بوده در حالی که میانگین رشد توییتر 16 درصد بوده است. البته اسنپ یک شرکت جوان‌تر بود، بنابراین می‌توان انتظار داشت که سریع‌تر رشد کند. اما در همان دوره، متا پلتفرم مادر فیسبوک به طور متوسط ​​34 درصد رشد درآمد را گزارش کرد. بدیهی است که عملکرد ضعیف توییتر دلیل جذابیت چشم انداز تصاحب ماسک است. بنابراین، برای توییتر کمی بیش از حد است که اکنون ماسک را به خاطر عملکرد ضعیفش سرزنش کند.

این فقط در توییتر نیست که به راحتی می توان جنگل را برای درختان از دست داد. سرمایه گذاران نیز ممکن است نسبت به نتایج اسنپ بیش از حد واکنش نشان دهند.

اسنپ ​​در ماه می هشدار داد که “محیط اقتصاد کلان بیشتر و سریعتر از حد انتظار بدتر شده است” زمانی که درآمدهای سه ماهه اول را در آوریل گزارش کرد و رشد درآمد را بین 20 تا 25 درصد در سه ماهه دوم پیش بینی کرد. سهام اسنپ بلافاصله 43 درصد سقوط کرد و به کمتر از 13 دلار رسید. پس از بهبود در روزهای اخیر به بالای 16 دلار، سهام در صبح جمعه بیش از 35 درصد سقوط کرد و به بالای 10 دلار رسید.

طبق داده های بلومبرگ، با این قیمت، اسنپ با درآمد 3.2 برابری معامله می شود که دقیقاً مطابق با Meta Platforms و فقط کمی جلوتر از Pinterest است. با این حال، تحلیلگران انتظار دارند متا درآمد سه ماهه دوم را در هفته آینده گزارش کند، در حالی که انتظار می رود Pinterest رشد درآمدی 10 درصدی را گزارش کند. به عبارت دیگر، هر دو شرکت از نظر رشد از اسنپ عقب هستند، در حالی که Pinterest با سؤالات اساسی تری در مورد رشد کاربر مواجه است.

مطلب پیشنهادی:  هر دو نامزد اضافه می کنند، فعال Masimo موافقت می کند که در صورت گسترش هیئت مدیره شرکت، به مبارزه با پروکسی پایان دهد

اسنپ ​​ممکن است به دلیل نحوه بیان انتظاراتش مجازات شود. این شرکت در بیانیه ماه مه خود گفت که درآمد خود را «زیر پایین ترین سطح» دستورالعمل خود گزارش خواهد کرد. نتایج واقعی اسنپ اندکی کمتر از انتظارات وال استریت بود. اما در این محیط عدم قطعیت نام بازی است.

سرمایه گذاران نیز ممکن است در حال از دست دادن اعتماد به چشم انداز بلندمدت اسنپ باشند. در یادداشتی امروز صبح، مایکل ناتانسون، تحلیلگر MoffettNathanson گفت: “این خطر وجود دارد که اسنپ نتواند به اندازه کافی برای رقابت با پلتفرم های رقیب سرمایه گذاری کند و رشد کاربران ممکن است کاهش یابد.”

بدیهی است که با توجه به بی ثباتی مخاطبان جوان اسنپ، خطری برای آن وجود دارد. اما همچنین می‌توانید ادعا کنید که شرکت‌هایی مانند Meta که با مسائل وجودی مانند محتوای سمی و رقابت TikTok دست و پنجه نرم می‌کنند و Pinterest که مدیریت آن در حال گذار است، با عدم قطعیت بیشتری روبرو هستند. در واقع، عملکرد Q2 اسنپ برای آنچه متا و پینترست در همان دوره گزارش کردند، خوب نیست. در مورد اسنپ، به نظر می رسد کمی زود است که از چشم انداز رشد بلندمدت این شرکت چشم پوشی کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا