تکنولوژی

آیا توییتر برای ایلان ماسک خیلی گران است؟

نمایندگان ماسک و توییتر در چند هفته گذشته درباره خرید کمتر از 54.20 دلار به ازای هر سهم مذاکره کرده اند.

پیشنهاد ایلان ماسک برای احیای پیشنهاد 44 میلیارد دلاری خود برای شرکت توییتر. به گفته افراد آشنا، بحث های قبلی برای کاهش قیمت را دنبال کرد که نتوانست توافقی را ایجاد کند.

این افراد که نخواستند نامشان فاش شود، گفتند که نمایندگان ماسک و توییتر در چند هفته گذشته درباره خرید کمتر از 54.20 دلار برای هر سهم مذاکراتی داشته اند که به جایی نرسیده است.

وال استریت ژورنال و نیویورک تایمز قبلاً این گفتگوها را گزارش کرده بودند و تایمز می‌گفت که ماسک درخواست کاهش 30 درصدی قیمت را داشته است.

یکی از نمایندگان توییتر از اظهار نظر خودداری کرد. سخنگوی تیم حقوقی ماسک در اواخر روز چهارشنبه بلافاصله ایمیلی مبنی بر نظر دادن به وی ارسال نکرد.

این هفته، ماسک در نامه‌ای به توییتر گفت که مایل است این معامله را با قیمت اولیه تکمیل کند. بلومبرگ قبلا گزارش داده است که رسوب ماسک روز پنجشنبه طبق برنامه قبلی انجام نخواهد شد.

یکی از این افراد گفت، اگر دو طرف بتوانند به توافقی قطعی برسند، می‌تواند در اوایل هفته آینده یک معامله با قیمت اولیه انجام شود، اگرچه هیچ اطمینانی وجود ندارد که تا آن زمان به یک توافق دست یابند. در این سناریو، انتظار می‌رود بانک‌ها تعهدات بدهی خود را تأمین کنند و احتمالاً پس از بسته شدن معامله، این پیشنهاد را با سرمایه‌گذاران به اشتراک بگذارند.

قاضی صدارت دلاور کاتلین خیابان. جی. مک کورمیک روز چهارشنبه گفت که چون هیچ یک از طرفین هنوز درخواست توقف این پرونده را نکرده اند، او در حال ادامه محاکمه ای است که برای 17 اکتبر برنامه ریزی شده است. در یک پرونده اوراق بهادار در هفته جاری، ماسک پیشنهاد داد در صورتی که شکایت توییتر به حالت تعلیق درآمده، این معامله را ادامه دهد.

مطلب پیشنهادی:  سود سه ماهه متا با ضربه سخت اقتصاد به فناوری کاهش می یابد

پرونده توییتر علیه ماسک، 22-0613، دادگاه دلاور (ویلمینگتون) است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا