تکنولوژی

آیا در هنگام باران های موسمی نگران آیفون و اندروید خود هستید؟ در اینجا چیزی است که شما باید انجام دهید

فصل باران های موسمی فرا رسیده است و برای رهایی از گرمای سوزان عالی است. با این حال، این ممکن است برای ابزارهای ما عالی نباشد زیرا آب می تواند وارد آنها شود. بنابراین، حتی اگر آیفون یا اندروید و سایر دستگاه‌های الکترونیکی شما ضدآب باشند، همچنان باید مراقب باشید. اگر این موضوع شما را نگران می کند، در اینجا چند نکته و ترفند سریع برای محافظت از دستگاه های خود در برابر باران های موسمی آورده شده است.

چگونه گوشی، لپ تاپ، تبلت یا هدفون خود را از خیس شدن در باران نجات دهیم

1. ابزارها را در کیسه های زیپ دار ضد آب نگهداری کنید

دستگاه های الکترونیکی در برابر باران آسیب پذیر هستند، حتی اگر در برابر آب یا پاشش آب مقاوم باشند. اگر می‌خواهید بیرون بروید، همیشه کیف‌های ضدآب Ziplock را برای وسایلتان حمل کنید تا از خیس شدن آنها در باران محافظت کنید.

2. بسته های سیلیکاژل را در کیف خود حمل کنید

علاوه بر اینکه ابزارهای خود را در یک کیسه ضد آب قرار می دهید تا در معرض مستقیم باران قرار نگیرید، همیشه بسته های سیلیکاژل را در کیف لپ تاپ خود حمل کنید. این یک جذب کننده رطوبت عالی است و از کیف شما در برابر رطوبت محافظت می کند. همچنین بسته های سیلیکاژل را بعد از تغییر رنگ کامل تغییر دهید.

مطلب پیشنهادی:  کارشناسان هوش مصنوعی با استناد به تحقیقات خود کمپین تحت حمایت ایلان ماسک را رد می کنند

اگر آب روی آن بیفتد چه باید کرد؟

1. گوشی هوشمند را به سرعت خاموش کنید و پوشش یا محافظ صفحه را بردارید تا آب اضافی موجود در اطراف دستگاه خارج شود.

2. گوشی را با یک پارچه تمیز و خشک به درستی پاک کنید. حتماً با برداشتن درپوش و شیشه سکوریت تمام قسمت های گوشی را پاک کنید. این می تواند به نجات گوشی هوشمند شما کمک کند.

3. پس از پاک کردن و خشک کردن کامل گوشی، شیار سیم کارت را بردارید. این کار سیم کارت یا کارت حافظه را از آسیب محافظت می کند.

اگر گوشی شما خیس شد چه کاری انجام ندهید؟

1. هنگام خیس بودن گوشی خود را روشن یا شارژ نکنید، حتی برای بررسی کارکرد آن. این می تواند باعث اتصال کوتاه و خطر برق گرفتگی شود.

2. برای خشک کردن گوشی از سشوار استفاده نکنید زیرا ممکن است به قسمت های داخلی آن آسیب برساند. به عنوان مثال، ریزش هوای داغ به طور مستقیم روی نمایشگر می تواند به سیم کشی داخلی آسیب برساند و حتی آن را ذوب کرده و در نهایت به گوشی آسیب کامل برساند.

3. هرگز گوشی خود را برای تخلیه آب تکان ندهید، زیرا ممکن است آب داخل آن به قسمت های دیگر منتقل شود و به آنها آسیب برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا