موبایل

آیا دوربین های عمقی گوشی های هوشمند بی معنی هستند؟ ممکن است سامسونگ اینطور فکر کند

گزارش جالبی از The Elec نشان می دهد که سامسونگ ممکن است از تعداد دوربین های موجود در گوشی های هوشمند میان رده خود عقب نشینی کند و ترجیح دهد به جای ادامه بازی اعداد، روی بهبود کیفیت آنچه در آنجا وجود دارد تمرکز کند.

سری گوشی های میان رده گلکسی A امسال دارای چهار دوربین در پشت هستند: یک دوربین اصلی از 48 مگاپیکسل (MP) در گلکسی A33، تا 64 مگاپیکسل در گلکسی A53، تا 108 مگاپیکسل در گلکسی A73. این دوربین های اولیه توسط دوربین های فوق عریض، ماکرو و عمقی با مشخصات مختلف به یکدیگر متصل می شوند.

Samsung Galaxy A53 5G که به درخت تکیه داده است.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

با این حال، این ممکن است با سری گلکسی A در سال آینده تغییر کند. این گزارش اولیه در این مرحله باید با کمی دقت در نظر گرفته شود، اما اگر دقیق باشد، گلکسی A24، A34 و A54 2023 سامسونگ هر کدام تنها سه دوربین خواهند داشت. سامسونگ ظاهراً استفاده کمی از دوربین عمق را در گوشی های میان رده خود دید و در عوض قصد دارد روی بهبود مشخصات سه ماژول دوربین که باقی خواهند ماند، کار کند.

در این گزارش به جانشین گلکسی A73 که به احتمال زیاد A74 خواهد بود اشاره ای نشده است، اما جای تعجبی نیست. A73 در جریان رویداد گلکسی A سامسونگ در ماه مارس کمی بیشتر از یک پاورقی بود و مانند مدل قبلی خود در بازارهای محدودی عرضه شد.

بهبود دوربین های اصلی

در حالی که دوربین‌های عمقی در گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار گران‌قیمت غیرقابل انکاری هستند، اما در گوشی‌های میان‌رده که معمولاً از آن‌ها استفاده خوبی نمی‌کنند، ارزش قابل‌توجهی دارند. در عوض، بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، این دوربین‌های اضافی را به عنوان ترفندی برای همگام شدن با رقبای خود اضافه کرده‌اند. این تمرکز بر نصب هرچه بیشتر لنز و سنسور اضافی اغلب به این معنی است که دوربین های اصلی آسیب می بینند.

مطلب پیشنهادی:  Samsung Galaxy S24 Ultra در مقابل S24 Plus: نزدیکتر از آنچه فکر می کنید

بارزترین نمونه متقابل برای این گوشی Nothing Phone 1 است. پروژه جدید، به رهبری کارل پی، رویکرد «جسورانه» را برای عرضه یک گوشی هوشمند با تبلیغات زیاد، مشخصات میان رده و لنز دوگانه به طرز شگفت انگیزی اتخاذ کرد. سیستم دوربین این حرکتی بود که به وضوح خلاف اصل بود، اما به نظر می‌رسد انتخاب جسورانه Nothing برای طراحی دوربین نسبتا مینیمالیستی نتیجه داده است. Phone 1 عکس های شگفت انگیزی می گیرد و به نظر واضح است که هیچ چیز با تمرکز بر ساخت دو دوربین عالی به جای پنج دوربین متوسط ​​انتخاب درستی نکرده است.

چراغ های گلیف در اطراف ماژول دوربین Nothing Phone 1 فعال است.
اندی باکسال/روندهای دیجیتال

این جدیدترین شایعه حاکی از آن است که سامسونگ ممکن است حداقل تا حدی از Nothing پیروی کند. با این حال، در نهایت، بیشتر در مورد کاهش هزینه است زیرا سازنده گوشی های هوشمند کره جنوبی با رقابت بیشتری از رقبای چینی روبرو است. با کنار گذاشتن دوربین عمق، سامسونگ می‌تواند پول و تلاش‌های مهندسی خود را برای بهبود سنسورهای دوربین ماکرو و عریض‌تر و مهم‌تر صرف کند.

با این حال، در حالی که گزارش اشاره می کند که گلکسی A34 دارای همان سنسورهای 48 مگاپیکسلی عریض و 8 مگاپیکسلی فوق عریض گلکسی A33 خواهد بود، به طور عجیبی نشان می دهد که گلکسی A54 سال آینده دارای سنسورهای 50 مگاپیکسلی عریض و 5 مگاپیکسلی فوق عریض خواهد بود که نسبت به 64 مگاپیکسلی کاهش خواهد یافت. و سنسورهای 12 مگاپیکسلی، موجود در گلکسی A53. این یک پسرفت غیرمعمول برای سامسونگ خواهد بود، بنابراین با دوز سالمی از شک و تردید برخورد کنید، اگرچه می‌تواند به برنامه‌های سامسونگ برای گسترش لرزش‌گیر اپتیکال تصویر (OIS) در گوشی‌های هوشمند میان‌رده گلکسی‌اش مربوط باشد. گلکسی A33 و گلکسی A53 امسال OIS را روی دوربین اصلی معرفی کردند، ویژگی که قبلاً در انحصار گوشی‌های گران‌تر سری گلکسی اس و نوت بود.

مطلب پیشنهادی:  گلکسی واچ 5 بزرگترین مشکل من با سامسونگ را حل نمی کند

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا