تکنولوژی

آیا زمین در خطر است؟ این ابزار سه بعدی جالب ناسا را ​​بررسی کنید – جزئیات در داخل

با استفاده از ابزار تجسم سه بعدی ناسا در زمان واقعی، می توانید علائم حیاتی سیاره را ردیابی کنید. در اینجا همه چیزهایی است که باید بدانید.

آیا می خواهید علائم حیاتی زمین را ردیابی کنید و بفهمید که آیا کار خوب است یا در خطر است؟ اکنون می توانید از طریق این ابزار ناسا این کار را انجام دهید. در واقع، همه چیز از دی اکسید کربن و مونوکسید کربن گرفته تا سطح دریا و رطوبت خاک و بسیاری موارد دیگر قابل بررسی است. شما می توانید همه این کارها را با استفاده از ابزار تجسم سه بعدی بلادرنگ انجام دهید. ابزار تجسم سه بعدی ناسا در زمان واقعی Eyes on the Earth نیز برای گنجاندن مجموعه داده های بیشتری ارتقا یافته است. ناسا در گزارشی درباره همان آزمایشگاه پیشرانش جت (JPL) گفت: «ابزار تجسم سه بعدی ناسا در زمان واقعی Eyes on the Earth اخیراً ارتقا یافته است تا مجموعه‌های داده بیشتری را شامل شود و جهان را در دسترس شما قرار دهد. با استفاده از این ابزار، می‌توانید شاخص‌های حیاتی سیاره را ردیابی کنید – همه چیز از دی اکسید کربن و مونوکسید کربن گرفته تا سطح دریا و رطوبت خاک – و همچنین ناوگان ماهواره‌های زمین که این اندازه‌گیری‌ها را انجام می‌دهند را ردیابی کنید.

با کمک ابزار می توانید در مورد پدیده های محیطی و تاثیر آنها بیشتر بدانید. برای مثال، برای مشاهده اندازه‌گیری‌های دی‌اکسید کربن گاز گلخانه‌ای در یک نقطه خاص از کره زمین، منوی Vital Signs را باز کرده و روی دکمه دی‌اکسید کربن کلیک کنید. چشمان روی زمین پیش نمایش داده های رصدخانه کربن مدار 2 ناسا را ​​نشان می دهد. ماهواره (OCO-2) که گاز را از زمین تا اتمسفر بالایی اندازه گیری می کند. در گزارش JPL آمده است: روی “متحرک کردن داده ها” کلیک کنید، یک دوره زمانی را مشخص کنید و ببینید که چگونه سطوح در طول زمان تغییر می کند.

مطلب پیشنهادی:  سیارک امروز: ناسا فاش می کند که امروز یک سنگ فضایی گروه آتن از نزدیک زمین عبور خواهد کرد. بررسی سرعت، اندازه

می توان دانست که هشت علامت حیاتی برای انتخاب وجود دارد، با اطلاعات اولیه در مورد نقشی که هر کدام بازی می کنند. چشمان روی زمین همچنین تصاویری فوری از رویدادهای مهم در جهان طبیعی ارائه می دهد. برای مثال، می‌توانید جزئیات حداکثر سرعت باد یک طوفان استوایی، تأثیر آتش‌سوزی در کالیفرنیای شمالی را ببینید، حتی مقیاس شکوفایی فیتوپلانکتون‌ها در نیوزیلند و چرایی اهمیت آن را ببینید.

این گزارش اضافه می‌کند که «گرافیک‌ها به اندازه داده‌ها غنی هستند و با یادگیری علم، آشنایی بهتر با سیاره و آشنایی با برخی از مأموریت‌های ناسا که سلامت کره زمین را دنبال می‌کنند، غواصی‌های عمیق شگفت‌انگیزی را ایجاد می‌کنند». و در حالی که نیازی به دانلود نیست، برنامه مبتنی بر وب یک افزودنی عالی برای هر دستگاهی با مرورگر و اتصال به اینترنت، از جمله گوشی هوشمند شما است.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا