تکنولوژی

آیا می خواهید نمایه Threads خود را حذف کنید؟ آماده باشید تا حساب اینستاگرام خود را قربانی کنید!

Threads از زمان رونمایی بزرگ خود در روز پنجشنبه، موضوع بحث شهر بوده است. این پاسخ «سالم» متا به توییتر متعلق به ایلان ماسک است. Threads ادعا می کند که “مکانی باز و مدنی است که مردم می توانند در آن مکالمه داشته باشند” و مشترکان در حال حاضر تعداد زیادی به این پلتفرم هجوم آورده اند. تنها در 24 ساعت نزدیک به 50 میلیون کاربر داشت. از سوی دیگر، توییتر با مشکلات خاص خود در زمینه قطع و حذف داده‌ها مواجه شده است که منجر به محدود کردن موقت تعداد توییت‌هایی که کاربر در روز می‌تواند مشاهده کند، پلتفرم میکروبلاگینگ است. اگرچه برخی از این محدودیت‌ها بر روی این پلتفرم از آن زمان برداشته شده است، اما همچنان به بسیاری از مشترکان خود دلیلی برای یافتن پلتفرم‌های جایگزین برای به اشتراک گذاشتن افکار خود ارائه می‌دهد.

Mishi Choudhary، وکیل فناوری و فعال حقوق مدنی آنلاین گفت: «Threads با توجه به اینکه مبتنی بر اینستاگرام است که دارای بیش از 2 میلیارد کاربر است، کاملاً قادر است پایگاه کاربران زیادی را به دست آورد. با این حال، به نظر می رسد که حتی این محبوبیت زیاد برای محافظت از Threads در برابر انتقاد کافی نیست، زیرا لیست طولانی نگران کننده مجوزهای مورد نیاز آن تحت بررسی قرار گرفته است. بله، مسائل مربوط به حریم خصوصی Threads را آزار می دهد و از راه اندازی آن در اروپا جلوگیری می کند.

بنابراین اگر از تجربه Threads ناراضی بوده اید و می خواهید از برنامه فاصله بگیرید، در اینجا یک هشدار وجود دارد.

آیا می خواهید نمایه Threads خود را حذف کنید؟

یک نگرانی در مورد حفظ حریم خصوصی وجود دارد که در رادار پنهان شده است – چگونه حساب Threads خود را حذف کنیم. در حالی که ثبت‌نام در برنامه بسیار آسان است، خروج از سیستم آسان نیست. در حال حاضر، می‌توانید به سادگی با اجازه دادن به برنامه از طریق حساب اینستاگرام خود، در Threads ثبت نام کنید. با این حال، در آینده، اگر بخواهید از پلتفرم خارج شوید و حساب Threads خود را حذف کنید، ممکن است مجبور شوید حساب اینستاگرام خود را نیز از دست بدهید.

مطلب پیشنهادی:  ترور تروجان! در این گزارش آمده است که تروجان 450 برنامه را در فروشگاه Google Play هدف قرار داده است

با توجه به سیاست حفظ حریم خصوصی اضافی متا، کاربران می‌توانند در هر زمانی پروفایل‌های Threads خود را حذف کنند. با این حال، از آنجایی که Threads بخشی از برنامه اینستاگرام است، حذف دائمی آن مستلزم آن است که اکانت اینستاگرام خود را نیز حذف کنند. متا می گوید: “شما می توانید پروفایل Threads خود را در هر زمان غیرفعال کنید، اما پروفایل Threads شما فقط با حذف اکانت اینستاگرام قابل حذف است.”

اگر تصمیم بگیرید که از Threads فاصله بگیرید چه؟

کاربرانی که مایل به خروج از پلتفرم هستند می توانند به جای حذف حساب های خود را غیرفعال کنند. در حالی که ردپای دیجیتال شما را برای همیشه از پلتفرم حذف نمی کند، در حال حاضر تنها گزینه ای است که متا ارائه می دهد. غیرفعال کردن نمایه Threads رشته‌ها، لایک‌ها و نظرات را پنهان می‌کند تا زمانی که کاربر دوباره وارد پلتفرم شود.

مسائل مربوط به حریم خصوصی در مورد موضوعات

در میان مشکلات پیرامون توییتر که کاربران را مجبور به تغییر به Threads کرده است، لیست مجوزهای این برنامه تحت بررسی قرار گرفته است. Choudhary با تاکید بر همین موضوع، گفت: «وضعیت آشفتگی کنونی در توییتر فرصتی عالی برای متا فراهم می کند تا جایگزینی را به کاربران ارائه دهد. اما رکورد وحشتناک حریم خصوصی متا مطمئنا باعث نگرانی خواهد شد.”

موضوعات به 14 مجوز از جمله سلامت و تناسب اندام، تاریخچه مرور، بسیاری از اطلاعات حساس دیگر و اطلاعات مالی نیاز دارند. Threads داده های مربوط به گرایش جنسی، عقاید سیاسی و مذهبی، آدرس و شماره تلفن را جمع آوری می کند. به دلیل این مشکلات، راه اندازی اپلیکیشن Threads در بلوک اتحادیه اروپا برای مدت نامعلومی به تعویق افتاده است، اگرچه متا می گوید که در تلاش است تا الزامات قانون بازارهای دیجیتال اروپا را برآورده کند.

مطلب پیشنهادی:  آیا سقوط تاریخی DART ناسا، مدار سیارک دیمورفوس را تغییر داد؟

Threads اولین برنامه‌ای نیست که در توییتر راه‌اندازی می‌شود، بنابراین مشخص نیست که آیا توییتر را به عنوان بهترین پلتفرم میکروبلاگینگ از سلطنت خلع کند یا خیر. با این حال، اگر افزایش سریع محبوبیت او اتفاقی باشد، این نبرد ماسک و زاکربرگ می‌تواند در آینده تماشایی باشد.نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا