کامپیوتر

آیا ویژن پرو می تواند جایگزین آی پد شود؟ یک مشکل بزرگ وجود دارد

منظره یاب جلویی ویژن پرو در فروشگاه اپل نمایش داده می شود.
لوک لارسن / روندهای دیجیتال

از زمانی که در اوایل فوریه راه اندازی شد، چیزهای زیادی در مورد اینکه چگونه Vision Pro اپل می تواند جایگزین برخی از دستگاه های دیگر این شرکت، به ویژه iPad شود، شنیده ایم. اکنون مارک جرمن، افشاگر معروف به این بحث پیوسته و به ایده تبدیل شدن هدفون به یک قاتل تبلت اهمیت داده است. اما در حالی که این امر قابل قبول به نظر می رسد، یک مشکل عمده در آن وجود دارد.

به طور خاص، این قیمت است. از آنجا که در حالی که خبرنامه Gurman's Power On نکات خوبی را در مورد نقاط قوت Vision Pro بیان می کند، نمی تواند مانع اجتناب ناپذیری که قیمت 3500 دلاری دستگاه است را پشت سر بگذارد. اگر Vision Pro واقعاً قرار است جایگزین iPad شود، ابتدا باید چیزهای زیادی تغییر کند، به خصوص با توجه به محدوده قیمتی که خط iPad به آن می رسد.

قاتل آی پد؟

مردی با هدست اپل ویژن پرو می نشیند.
یک سیب

هنگام مقایسه Vision Pro و iPad، Gurman خاطرنشان می کند که اولی “پتانسیل ارائه تجربه بسیار بهتری برای وظایف اصلی که تبلت اپل برای انجام آنها طراحی شده است را دارد” (اگرچه او اذعان می کند که “هنوز روزهای اولیه است”). هر چیزی که می‌توانید از iPad برای آن استفاده کنید – کارهای سبک، سرگرمی، مشاهده عکس‌هایتان و موارد دیگر – می‌تواند با Vision Pro همه‌جانبه‌تر و گسترده‌تر شود. این دو محصول بسیاری از پایه های مشابه را پوشش می دهند، حتی از بسیاری از برنامه های مشابه استفاده می کنند. در همین حال، برگ برنده «محاسبات فضایی» Vision Pro از بسیاری جهات به آن مزیت می دهد.

مطلب پیشنهادی:  به روز رسانی Cyberpunk 2077 دلیلی برای وجود RTX 4090 می دهد

البته اپل به سادگی می گوید که دوست دارد هر دو محصول را بخرید و دلیلی ندارد که یکی جایگزین دیگری شود. اما این شرکت از آدمخواری کردن محصولات خود هراسی ندارد.

بنابراین ایده ویژن پرو برای جایگزینی آیپد مطمئناً قابل قبول به نظر می رسد. اگر اپل واقعاً فکر می‌کند که ویژن پرو می‌تواند هر کاری را که آی‌پد می‌تواند انجام دهد، اما به شیوه‌ای بهتر و فراگیرتر، در تبلیغ هدست خود نسبت به تبلت خود تردیدی نخواهد داشت. اما من متقاعد نشده‌ام که به آن سناریو نزدیک شده‌ایم، و نه برای مدت طولانی و طولانی.

شخصی که از Vision Pro در دمو فروشگاه اپل استفاده می کند.
لوک لارسن / روندهای دیجیتال

مشکل اصلی بسیار ساده است: قیمت. هیچ راه گریزی وجود ندارد – Vision Pro به سادگی آنقدر گران است که به زودی جایگزین iPad نمی شود.

اینجوری بهش فکر کن Vision Pro از 3500 دلار شروع می شود که یکی از بالاترین قیمت های ورودی در بین هر محصولی است که اپل در حال حاضر می فروشد. در همین حال، می‌توانید یک آی‌پد جدید با قیمت 329 دلار بخرید – بیش از 90 درصد کمتر از Vision Pro. حتی یک آیپد پرو با حداکثر قیمت، 2399 دلار به شما باز می گرداند، که هنوز 1100 دلار کمتر از Vision Pro سطح ابتدایی است. و حتی نسخه بسیار ارزان‌تر ویژن پرو نیز همین مشکل را خواهد داشت.

البته، برخی از کاربران iPad ممکن است به Vision Pro نگاه کنند و فکر کنند که دقیقا همان کاری را که تبلت آنها انجام می دهد، انجام می دهد، اما به روشی بهتر و عمیق تر. اما آیا آنها فکر می کنند که او تمام وظایف مهم آنها را انجام می دهد 10 بار بهتر از آی پد آنها؟ یا آیا آنها معتقدند که وقتی می توانند کارهای مشابه را با کسری از هزینه یک iPad انجام دهند، هزینه های مالی هنگفت را توجیه می کند؟ من در مورد آن شک دارم.

مطلب پیشنهادی:  ممکن است نیمی از برنامه‌های افزودنی Chrome اطلاعات شخصی شما را جمع‌آوری کنند

خیلی چیزها باید تغییر کند

مردی در کنار یک کارمند اپل یک هدست واقعیت ترکیبی اپل ویژن پرو را در یک فروشگاه اپل امتحان می کند.
یک سیب

البته، یک فیل بسیار واضح در اتاق وجود دارد: مدل ارزان‌تر Vision Pro که ظاهراً اپل روی آن کار می‌کند. آیا این می تواند مشکل قیمت گذاری را حل کند و در نهایت به Vision Pro اجازه دهد تا ناهار iPad را بخورد؟

خوب، بله و نه. در حال حاضر، Vision Pro ارزان‌تر به نظر نمی‌رسد که واقعاً بسیار ارزان باشد، شایعه شده است که قیمتی بین 1500 تا 2500 دلار دارد. این هنوز آن را برای اکثر مردم دور از دسترس قرار می دهد، و تنها آی پدی که واقعاً می تواند برای چنین قیمتی رقابت کند، برترین آیپد پرو است.

اما من این بحث را درک می کنم که قیمت ویژن پرو به مرور زمان کاهش می یابد. اگر قرار است هدفون‌ها به یک دستگاه اصلی تبدیل شوند، همین است باید رها کردن این مانند آیفون نیست، دستگاهی که می تواند در طول سال ها قیمت آن را افزایش دهد، زیرا بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره است. Vision Pro هنوز در آن مرحله نیست و احتمالاً برای مدت طولانی نخواهد بود – و قیمت آن یکی از عوامل اصلی جلوگیری از وقوع آن است.

Vision Pro در فروشگاه اپل نمایش داده می شود.
لوک لارسن / روندهای دیجیتال

دلیل بزرگ دیگر عدم بلوغ صنعت واقعیت ترکیبی است. هنگامی که اپل برای اولین بار اپل واچ را معرفی کرد، دستگاهی را در اختیار مردم قرار داد که به طور ذاتی می دانستند چگونه از آن استفاده کنند. این مورد در مورد Vision Pro صدق نمی کند – به یک نسخه نمایشی دقیق از اپل و سفارشی سازی زیادی نیاز دارد.

مطلب پیشنهادی:  لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی HP Envy در حال حاضر در فروش هستند - بیش از 300 دلار صرفه جویی کنید

تا زمانی که Vision Pro به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شود، هدفون های اپل هرگز نمی توانند آی پد را به طور کامل آدمخوار کنند. علیرغم کار عالی اپل در ساده سازی سیستم کنترل ژست ها، خیلی پیچیده است که برای اکثر مردم جذاب باشد.

بنابراین، در حالی که من می‌توانم ببینم که ویژن پرو در نهایت به قلمرو آی‌پد می‌رود، خیلی چیزها باید بین این زمان و آن زمان تغییر کند. نه تنها باید قیمت پایین بیاید، بلکه باید کل رابطه خود را با هدست های واقعیت ترکیبی تغییر دهیم و آنها را بسیار بیشتر در آغوش بگیریم. این زمان زیادی طول خواهد کشید و ممکن است آینده ای باشد که به طرز وسوسه انگیزی دور از دسترس باقی مانده است.

توصیه های سردبیران


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا